×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
12. jūnijs, 2014
Drukāt

“Menuets”:Prieks par to, ka esam! 


ReklāmfotoReklāmfoto

13. jūnijā koncertā Dzintaru koncertzālē Latvijas koncertturneju atklās leģendārā grupa “Menuets”. Grupa savu dzīvesprieku un muzikālo varēšanu apliecina, turnejas nosaukumā liekot saukli “Esam!”. “Menueta” visu laiku labākās dziesmas skanēs gan Dzintaros, gan pēc neilgas pauzes – vasaras un rudens koncertos Liepājā, Valmierā, Ventspilī, Jelgavā un Rēzeknē, bet decembrī – turnejas noslēguma koncertā Cēsīs.

Lai arī pirms pieciem gadiem paziņojuši, ka vairs nekoncertēs, grupas mūziķi tomēr pārdomājuši un jubilejas reizē no jauna pulcējušies kopā, sacīdami, ka tūre esot grupas dalībnieku dāvana gan viņu faniem visā Latvijā, gan pašiem sev jubilejā. “Prieks par to, ka mūs mīl un joprojām gaida. Prieks par to, ka esam saskārušies ar brīnišķīgu mūziku un mums tā neapnīk. Prieks pašiem par sevi – ka esam!” saka pazīstamais mūziķis Juris Kulakovs.

45 gadu laikā ar “Menueta” mūziku izaugušas vairākas paaudzes – gan tā, kas 70. gados padomju uzraudzības laikmetā mācījās lasīt starp Imanta Kalniņa dziesmu rindām, klausoties mūziķus, kas pirmsākumā spēlēja bez atlīdzības, gan tā, kurai “Dziesma, ar ko tu sācies” kļuva par jaunas vienotības izjūtas neoficiālo himnu, gan pagājušā un šī gadsimta mīlētāji, kuriem “Menuets” vienmēr bijis pašmāju romantisko mūzikas trubadūru lomā.

Paši mūziķi atzīst, ka joprojām viņu koncertos netrūkst arī visjaunākās paaudzes. Arī pati grupa dziļākajā būtībā ir tā pati ņiprā apvienība, kas, dzimusi Jūrmalas 4. vidusskolā, pirmos mēģinājumus aizvadījusi garāžā un savu nosaukumu reiz palienējusi no smaržu pudelītes “Menuets”. “Nekautrējamies, ka esam visvecākā grupa Latvijā. Un tāda arī vienīgā. Tas tiešām ir fenomens. Brīnums. Bet tāds acīmredzot bijis Dieva plāns,” saka dziedātāja Inese Pabērza.

Bet Raimonds Bartaševics, kurš no mūzikas brīvajā laikā ir profesionāls dizainers, atzīst, ka “Menuets” ir rokmūzikas vienaudži, kas skolā mācījušies tad, kad uz pasaules skatuvēm parādījās “Bītli”. “Neviens neticēja, ka no tādas pusaudžu aizraušanās mēs varētu izaugt par to, kas esam. Jā, savā ziņā tas ir kuriozs: ka vēl aizvien varam sanākt kopā un muzicēt.”

Kad pirms pieciem gadiem “Menueta” mūziķi paziņoja, ka vairs nekoncertēs, komponists Imants Kalniņš pasmaidīja un paziņojumu nosauca par “tādu nelielu reklāmu”. “Es nekādi nespēju iedomāties, ka šie cilvēki, šie mūziķi, kurus tik labi pazīstu un kuru potenciālu zinu, pēkšņi beigtu spēlēt un teiktu: tagad mēs sēdēsim mierā!”

Komponista pareģojums ir piepildījies – “Menuets” pilnā sastāvā – Adrians Kukuvass, Juris Kulakovs, Leons un Juris Sējāni, Inese Pabērza, Ikars Ruņģis un Baiba Jagere ir sanākuši kopā un dodas ceļā pie visu paaudžu savējiem, un patiesībā viņi nemaz neuztraucas par to, kura piecgade pēc kārtas jau rit.

Varbūt noder


13. VI 20.00 Jūrmalā, Dzintaru koncertzālē (EUR 8 – 40)

2. VIII 19.00 Liepājā, “Pūt, vējiņi!” koncertdārzā (EUR 10 – 15)

15. VIII 19.00 Valmieras estrādē (EUR 5 – 10)

24. X 19.00 Ventspilī, Teātra namā “Jūras vārti” (EUR 7 – 15)

14. XI 19.00 Rēzeknē, Latgales vēstniecībā “Gors” (EUR 7 – 15)

30. XI 16.00 Jelgavas kultūras namā (EUR 7 – 15)

12. XII 19.00 Cēsīs, Vidzemes koncertzālē (EUR 7 – 15)

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, HYPERLINK “http://www.bilesuparadize.lv/”www.bilesuparadize.lv.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+