×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
5. jūlijs, 2017
Drukāt

Prieks! Rīgā uzstāda augstāko un lielāko Latvijas karoga mastu (14)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Rīgā uz AB dambja uzstādīts monumentālā Latvijas karoga 60 metrus augstais karoga masts, pirmo reizi testēšanas nolūkā tajā paceļot arī 20×10 metrus lielo Latvijas karogu. Līdz ar karoga masta uzstādīšanu, projekta būvniecība ieiet noslēdzošajā fāzē – tuvākajās nedēļās eksperti veiks lielizmēra karoga masta slodžu pārbaudes un mērījumus. Tāpat arī tiks veikti teritorijas labiekārtošanas darbi.

Eksperti līdz objekta nodošanai ekspluatācijai pārbaudīs karoga pacelšanas mehānismu, tā funkcionalitāti, kā arī karoga ekspluatāciju dažādos laikapstākļos. Tieši tāpēc šobrīd lielizmēra Latvijas karogs ne vienmēr būs pacelts un periodiski to no 60 m augstā karoga masta nolaidīs lejā.

Karoga masts, kura svars pārsniedz 14 tonnas, ir balstīts uz sešiem 24 metru dziļumā līdz dolomīta slānim ieurbtiem dzelzsbetona pāļiem 75,3 kubikmetru apmērā. Virs pāļiem ir izbūvēts monolīti betonēta dzelzsbetona pamatu režģžogs 47,5 kubikmetru apmērā, kas kalpo par pamatu karoga mastam. Līdz objekta nodošanai ekspluatācijā norisināsies testēšanas darbi.

Kā norāda biedrības “Latvijas karogs” valdes priekšsēdētājs Rihards Kols, šis ir viens no nozīmīgākajiem projekta “Latvijas karogs” brīžiem: “Aiz muguras ir intensīvs un ārkārtīgi sarežģīts darbs – monumentālā Latvijas karoga masts ir Latvijā unikāla inženiertehniska būve, un esmu gandarīts, ka visi iesaistītie nepieciešamos būvniecības un inženiertehniskos darbus paveikuši atbilstoši visaugstākajiem kvalitātes standartiem.”

“Latvijas karogs” ir unikāls ilgtermiņa projekts. Tā ietvaros līdz Latvijas simtgades sagaidīšanai 2018. gadā uz AB dambja, Rīgā, uzstādīs Latvijā augstāko monumentālo Latvijas valsts karogu. Projekta realizēšana galvaspilsētā tiek īstenota, pateicoties privātiem ziedojumiem, nepiesaistot valsts un pašvaldības līdzekļus. Pēc karoga masta izbūves Rīgā, tas tiks nodots Rīgas domes īpašumā, kas tālāk uzņemsies visus objekta apsaimniekošanas un uzturēšanas darbus.

Projekta “Latvijas karogs” vizualizāciju un tehniskā projekta izstrādi Rīgai veicis SIA “Projektēšanas birojs ARHIS” arhitekta Andra Kronberga virsvadībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. krievnacistiem , kā ar sirpi pa olām 😀

 2. laba lieta, paldies ieceres autoriem, tikai kāpēc tik acīmredzama karoga krāsu proporciju neievērošana…? cerams – ne speciāli… un pat ja pie vainas būtu tikai optiskais efekts (gaišas krāsas laukums no attāluma šķiet lielāks nekā tieši tāds pats tumšas) – vai šāda mēroga projektā to nevajadzētu ierēķināt?

 3. Uzstādīts lielākais nepareizais Latvijas karogs ar neatbilstošām krāsu proporcijām! Kārtējais tirliņu meistardarbs!

 4. Paldies Rīgas mēram Nilam Ušakovam!!!

 5. Jauki! Man ļoti patīk! Šorīt jau redzēju dabā! Majestātiski.
  Ilgu mūžu Latvijai!!!

 6. Tas butu brinišķigi, ja butu padariti jau visi darbi, latvieti atgriežas no arzemem. Bet apskatiet lapu “ziedot.lv’ . Cik daudziem cilvekiem ir vajadziga nauda arstešanai. Ja kadam ir naudiņa palidziet cilvekiem.

 7. tagad tikai būs jauna vieta, kur britu draugiem atliet

 8. Man būs lielāks prieks kad visās Latvijas skolās ieviesīs valsts valodu kā mācībvalodu.

  • nacionālie tūdaliņi, sākot no tēvzemiešiem utt jau vairāk kā 25 gadus ir valdībās, koalīcijās, arī premjers bija, bet valoda, lats, Abrene utt tas viņiem , naudas lietas kārtojot, algas sev paceļot, ir aizmirsies!

  • Блин, да чего вдруг то? А нас почему не справшивате? Думаете это нам надо? Это наши дети, не ваши, не забыли?!

  • Acīmredzot, krievnacistiem nacionāli domājoši latvieši nepatīk.

Draugiem Facebook Twitter Google+