×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Zelma, Zemgus, Virma
Otrdiena, 14. augusts, 2018
10. maijs, 2018
Drukāt

Priekšā naudas lobēšana no ES budžeta

Raimonds Vējonis. Foto - LETARaimonds Vējonis. Foto - LETA

Ministriem un ministrijām būs aktīvi jālobē attiecīgo nozaru intereses, lai sasniegtu maksimāli labāko rezultātu sarunās par nākamo ES daudzgadu budžetu, pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Māri Kučinski (ZZS) vakar norādīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Prezidents skaidroja, ka Eiropas Komisija (EK) savus priekšlikumus par ES nākamo daudzgadu budžetu 2021. – 2027. gadam publicējusi vien pirms nedēļas (2. maijā) un patlaban notiek attiecīgo priekšlikumu vērtēšana, tādēļ šobrīd esot pāragri spriest par katru piedāvāto pozīciju.

Jau vēstīts, ka EK ir kritiski izvērtējusi, kur iespējams ietaupīt vai darboties efektīvāk, tādēļ lēmusi par aptuveni 5% samazināt Kopējai lauksaimniecības politikai (KLP) un kohēzijas politikai atvēlēto finansējumu.

Vējonis uzsvēra, ka Latvija vienmēr ir lobējusi savas intereses ES, tajā pašā laikā paturot prātā, ka jebkura lēmuma pieņemšana bieži vien notiek uz vienprātības pamata, kad nepieciešams kādos jautājumos piekāpties, lai varētu pieņemt attiecīgo dokumentu.

“Būs paredzamas smagas diskusijas, kas turpināsies mēnešiem vai pat vairāk nekā divus gadus. Šodien ar premjeru pārrunājām to, ka ministriem un ministrijām būs aktīvi jālobē attiecīgo nozaru intereses, lai sasniegtu maksimāli labāko rezultātu budžeta diskusijās un Latvijai iespējamais ieguvums būtu pietiekami liels. Darbs notiek nepārtraukti, un Latvijas intereses aizstāv un aizstāvēs arī Latvijas premjers,” norādīja Valsts prezidents.

Ārlietu ministrija (ĀM) jau norādījusi, ka Latvija neatbalsta EK ierosinājumu ES budžetā 2021. – 2027. gadam samazināt finansējumu KLP un kohēzijas politikai. ĀM atzīmē, ka EK piedāvā palielināt ES budžeta kopējo apjomu, lai kompensētu breksita radīto iztrūkumu un spētu finansēt gan pamata politikas – kohēzijas politiku un KLP –, gan arī jaunās politikas saistībā ar drošību, aizsardzību, migrāciju un ārējām robežām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+