×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
28. jūlijs, 2014
Drukāt

Agris Liepiņš: Vai Francija un Vācija turpinās kratīt ar pirkstu Krievijai?
 (12)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Šobrīd Putina Krievija no agresorvalsts, kura okupējusi Krimas pussalu, kļuvusi par valsti, kas atbalsta teroristus, apgādājot tos ar ieročiem un diversantu grupām, sauktiem par kaujiniekiem. Teroristiem tiek piegādāti nevis sērijveida kalašņikovi, bet modernākās raķetes. Ukrainas puse nepārtraukti ziņo par valsts teritorijā iesūtītām diversantu grupām un to, ka tās tiek vadītas no Krievijas.

Putina režīmam nekas nav jāizdomā no jauna, kaimiņzemes pieredze diversantu sagatavošanā ir labi zināma. Jau 1939. gadā padomju militārās izlūkošanas majors osetīns Hadži Umars Mamsurovs uzdevās par maķedonieti un ar segvārdu Ksanti darbojās Spānijas pilsoņu kara frontēs. Tur viņš izveidoja republikāniskās Spānijas armijas 14. korpusu, kurš uzskatāms par pasaulē pirmo diversiju korpusu. Korpusa uzdevums bija pēkšņu un masīvu diversiju grupu triecienu organizēšana.

Arī šodien skaidri zināms, ka daļu no pašpasludinātās Doņeckas republikas teroristu bandām vada Krievijas Galvenās izlūkošanas pārvaldes aģenti ar dažādām iesaukām. Tāpat skaidri redzams, kā rīkojumus viņi pilda. Lai dabūtu atļauju starptautiskajiem novērotājiem apmeklēt lidmašīnas katastrofas vietu, Vācijas kanclere uzrunāja Krievijas prezidentu Putinu. Ne Ukrainas prezidentu un ne teroristu pašpasludinātos atamanus.

Priekškars ir kritis. Grūti noticēt, ka Doņeckas tirgus laukumā var nopirkt tankus un jaunāko Krievijas elitāro kaujas vienību apbruņojumu. Vēl neticamāks liekas fakts, ka modernu raķešu sistēmu spēj vadīt prokrieviski noskaņots mēbeļu krāvējs no tuvējā rajona veikala. Ar politisko pārliecību ir par maz, lai notriektu lidmašīnu desmit kilometru augstumā. To spēj paveikt augsti kvalificēti speciālisti.

Šobrīd jautājums vairs nav par Krieviju, bet gan par Rietumu nostāju. Vai, baidoties zaudēt izdevīgos gāzes līgumus un militāros pasūtījumus, Francija un Vācija turpinās kratīt ar pirkstu Krievijas virzienā vai tomēr izšķirsies par stingrām un konkrētām sankcijām, lai savaldītu agresoru? Visu laiku vērojam, cik negribīgi Eiropas lielvaras vēršas pret Krieviju, cik nervozi tiek aizrādīts Baltijas valstīm, ka mēs pārāk alkstam atriebības un esam slimīgu kompleksu vajāti attiecībā pret lielo kaimiņu.

Dzīvosim – redzēsim. Bažīgu dara masu medijos aizvien biežāk dzirdētais – lidmašīnas notriekšanā vainīgo neatradīšot, visi pierādījumi esot iznīcināti. Ja tā, tad nebūs arī neviens jāsoda un mierīgi varēs dzīvot tālāk.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. VAACIJAS DIE HUHRE.

 2. Amerikai prieks par taadaam aitaam, kas tirazhee primitiivu fufeli vinu darbiibas piesegshanai. Heil LA!

 3. Pūķins ir terorists Atbildēt

  Jābeidz ar to krievnacistu aukleties. Ar ekonomisko varu, to cūku ir iespējams novākt no skatuves.

 4. ļoti skaisti.visi komentatori vienā mutē gāž darvas mucu virsū Krievijai.Bet, kungi,izmeklēšana nav vēl beigusies,pareizāk sakot, nav vēl sākusiesTik ļoti visu redzošā un visu zinošā asv nav iesniegusi nekādus pierādījumus ,visdrīzāk pierādījumi ir tikai tādi,kurus nedrīkst atklāt…

 5. Tas viss ir tukša muldēšana ….. pierādījumu kā nav bijis tā arī nav tagad .

  • Par 15000 poļu inteliģences un virsnieku slaktiņu Katiņā bija visi pierādījumi un tos veica PSRS valdības uzaicinātie starptautiskie eksperti,kas vienbalsīgi atzina ,ka šo masu slepkavību veica hitlerieši.
   Pagāja 60 gadi un Jeļcins poļiem klusi atvainojās par NKVD veikto noziegumu.

 6. PALDIES PAR RAKSTU!!! VĀRNA VĀRNAI ACĪ NEKNĀBJ!!! Baltijas valstis NEALKST atriebības un NAV slimīgu kompleksu vajātas, bet ĻOTI LABI ZINA SITUĀCIJU!!!!!!!!!!! SLIMA ir Eiropas lielvara, kura kā VISTA PAKULĀS IR SAPĪTA Krievijas valgos!????? Francija un Vācija ir nekrietnas savā IZDEVĪGUMĀ un uzskatos un ĻOTI priecājas, ka UKrainā tiek slepkavoti cilvēki, KA UKRAINA KĀ VALSTS TIEK APZINĀTI IZNĪCINĀTA!!!!!!!!!!! TĀDA LŪK IR TĀ “VARENĀ” , “IZPALĪDZĪGĀ”, “SAPROTOŠĀ” un mieru “ALKSTOŠĀ” EIROPA!!!!!!!! Cik ZEMISKI!!!!!!!!!

 7. Ak, nauda, nauda! Par naudiņu šo
  Var pieciest zauru smaku
  Var izlikties nemanām kriminālo
  Oligarhu izcelsmes faktu.

 8. Nu tad beidzot k’ads “”atracis””terorisma saknes Sp’anijas pilso’nu kar’a laik’a 1939. gad’a,kur’a dal’ibu,k’a br’ivpr’at’igie ,n’ema Latvie’si un citi Internacion’alisti.Ernests Heminguejs-taj’a skait’a.Hitler skaidri pateica,ka fasisms un komunisms cinisies par Eiropas t’al’ako past’av’e’sanu. 2014. gad’a tas turpin’as un nekur t’alu nav j’amekl’e past’avo’s’a konflikta sekas.Mekl’ejiet v’el un atrad’isie-KAM TAS VISS IR VAJADZ’IGS?!

 9. Gudri cilvēki mācās no citu ķļūdām , mazāk gudri ņem vērā savas kļūdas , bet galīgi “apdalītie “- nemācās ne no kā . Viņu vienīgais dievs ir konts bankā .

 10. Vācija un Francija turpina šodien dzīvot 1938. gada Eiropas ilūzijās – ka agresoru var savaldīt ar piekāpšanos un tas izraisīja II pasaules karu – par Krimu jau piekāpās, par notriekto lidmašinu jau laikam arī ( jā kā to pierādīt…? laikam nav gribas?) un uzticības zvērests agresijas turpināšanai Mistral – dīvaini gļēva NATO valstu politika ( gaidiet paziņojumu, ka 5. panta darību apspriedīs vai vajag…). Latvijas , Baltijas un Polijas vienīgais uzticamais sabiedrotais ASV? Laikam…

 11. Noželojami eiropas politiķi…

Draugiem Facebook Twitter Google+