×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
3. februāris, 2014
Drukāt

Priekšlaikus dzimušu un smagi slimu bērniņu transportēšanai iegādāts speciāls auto

LETALETA

Neatliekamās medicīniskas palīdzības dienesta (NMPD) Specializētās medicīnas centra (SMC) neonatologu brigādes vajadzībām iegādāts jauns auto, kas paredzēts priekšlaikus dzimušu un smagi slimu jaundzimušo bērniņu transportēšanai no dažādām Latvijas slimnīcām uz specializētajām neonatoloģijas nodaļām, portālu “LA.lv” informēja NMPD Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Bukša.

Viņa norāda, ka šis šobrīd Baltijā ir pirmais neonatologu brigādes operatīvais transportlīdzeklis, kas speciāli konstruēts un aprīkots tā, lai mediķi varētu nodrošināt priekšlaikus dzimušu un smagi slimu jaundzimušo transportēšanu. Mediķi operatīvajā transportlīdzekļi pa ceļam uz specializēto klīniku varēs sniegt nepieciešamo specializēto neatliekamo medicīnisko palīdzību mazā pacienta stāvokļa stabilizēšanai un dzīvības saglabāšanai.

Specifiskās prasības auto aprīkojumam un tā izkārtojumam pacientu nodalījumā izstrādājuši NMPD speciālisti, tostarp neonatologi un medicīniskā autotransporta speciālisti. Transportlīdzekli prezentēs trešdien, 5.februārī, pasākumā Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) teritorijā. Par jaunā auto specifiku, tā aprīkojumu un palīdzības sniegšanu vismazākajiem pacientiem prezentācijas pasākumā stāstīs NMPD SMC neonatologs Juris Šleiers.

Savukārt BKUS pārstāvji pasākumā iepazīstinās ar modernu un mūsdienīgu inkubatoru – “mājvietu” priekšlaikus dzimušiem bērniņiem, kas iegādāts, pateicoties Gundegas Skudriņas dāvinājumam slimnīcai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+