Pasaulē

Priekšvēlēšanās Rietumvirdžīnijā uzvar Sanderss; Trampam uzvaras divos štatos 16

Foto – LETA/AFP

Otrdien Rietumvirdžīnijas štatā notikušajās priekšvēlēšanās demokrātu partijas ietvaros uzvarējis kreisais senators Bērnijs Sanders, savukārt republikāņu nometnē partijas vienīgais kandidāts Donalds Tramps svinēja uzvaru arī Nebraskas štatā.

Pēc lielākās daļas balsu saskaitīšanas publiskotie rezultāti liecina, ka Sanderu atbalstījis 51% vēlētāju, bet bijušo ASV pirmo lēdiju Hilariju Klintoni – 37%.

Kreisais senators no Vērmontas štata otrdien atkārtoja aicinājumus garantēt veselības aprūpi, bezmaksas augstāko izglītību un ievērojamus tēriņus infrastruktūrā.

Sandersa uzvara daudz neuzlabo viņa pozīcijas cīņā pret Klintoni, kurai ir ievērojams pārsvars pār Vērmontas senatoru. Telekanāls CNN lēš, ka bijusī valsts sekretāre jau nodrošinājusi 2235 no nepieciešamajiem 2383 delegātiem. To vidū ir 516 tā sauktie superdelegāti, partijas vēlētas amatpersonas, kas partijas konventā var balsot pēc saviem ieskatiem.

Sandersu savukārt atbalsta 1464 delegāti, tai skaitā 41 superdelegāts.

Drīz pēc vēlēšanu iecirkņu slēgšanas Tramps tika pasludināts uzvarētāju Rietumvirdžīnijā. Nedaudz vēlāk tas notika arī Nebraskā.

CNN lēš, ka pēc uzvarām abos štatos nekustamo īpašumu magnāts ir nodrošinājis 1119 delegātu atbalstu. Republikāņu partijas nominācijas iegūšanai ir nepieciešams 1237 delegātu atbalsts.

Trampa priekšvēlēšanu kampaņa pēdējo nedēļu laikā ir sākusi koncentrēties uz novembrī gaidāmajām ASV prezidenta vēlēšanām.

Viņš par Baltā nama pārejas komandas vadītāju izraudzījies Ņūdžersijas gubernatoru Krisu Kristiju, gadījumam, ja Tramps uzvarēs prezidenta vēlēšanās.

Pēc tam, kad pagājušajā nedēļā no cīņas par Balto namu izstājās Ohaio štata gubernators Džons Keisiks Tramps kļuva par vienīgu republikāņu prezidenta amata kandidātu.

LA.lv