×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
19. septembris, 2014
Drukāt

Ģirts Zvirbulis: “Saskaņas” pozitīvisma kampaņa pie Saeimas (9)

Foto - LETAFoto - LETA

Mūsdienu informācijas tehnoloģiju laikmetā priekšvēlēšanu cīņās par galvenajiem ieročiem kļuvuši nolaizīti reklāmu rullīši, ne pārāk aizraujošas kandidātu debates televīzijā un asprātību dueļi sociālajos portālos. Bet tāda nostalģiski romantiska lieta kā priekšvēlēšanu mītiņš, kur topošie politiķi raušas uz mucas un atbalstītāju pūļa uzmundrināti piepūstiem vaigiem lamā valdošo varu, jau šķita aizgājusi nebūtībā un skatāma tikai filmā “Pie bagātās kundzes”. Taču ne! Kā vakar pie Saeimas pierādīja “Saskaņa” – tradicionālu priekšvēlēšanu mītiņu gluži labi var sarīkot arī mūsdienās.

Varbūt no saskaņiešu piemēra pamācīsies arī citas partijas. Sarīkot šādu pasākumu nav nemaz tik grūti. Nepieciešamas tikai dažas sastāvdaļas. Pirmkārt, sava “kabatas” organizācija (jo vairāk biedru – jo labāk). Mūsdienās nebūs smuki, ja partija šādu pasākumu rīkos savā vārdā (turklāt KNAB var pieprasīt pasākuma izdevumus iekļaut priekšvēlēšanu tēriņos). “Saskaņas” gadījumā mītiņa rīkošanu uzņēmās arodbiedrība “LABA”, kas apvieno “Rīgas satiksmes”, “Rīgas namu pārvaldnieka” un citu galvaspilsētas uzņēmumu darbiniekus. Tādēļ organizatori bez lielām pūlēm varēja savākt ap 300 ļaudis. Otrkārt, lai pasākums būtu pamanāmāks, tā dalībnieki krāšņi jāizdekorē un “jāapbruņo” ar dažādām trokšņa radīšanas ietaisēm. Skat, kā “LABA” biedri – sapucēti oranžos lietusmētelīšos un katram izsniegta arī svilpīte. Lai neaizmirstos, kas ar to darāms, arodbiedrības līderis Raimonds Gailis ik pa laikam atgādina: “Iepūšam! Iepūšam!” Papildus efektam vēl var nolīgt arī sitam­instrumentu ansambli ar bungām. Treškārt, mītiņš nebūtu nekāds mītiņš, ja tajā nebūtu plakāti. Saukļus gan tajos vēlams sadrukāt emocionālus, bet pēc iespējas vispārīgākus, lai derētu citiem pasākumiem un nebūtu katru reizi jātērējas jauniem plakātiem. Piemēram, “Darbaļaudīs spēks!” un “Salsti, vecmāmiņ, tavu pensiju vajadzēja valdībai”. Nedrīkst aizmirst arī dažus valsts karogus. Var taču gadīties, ka kāds no mītiņā runājošajiem deputāta kandidātiem ar valsts valodu vēl ir “uz jūs”, bet uz sarkanbaltsarkana fona viņa patriotismu neviens neņemsies apšaubīt. Pēdējais, bet ne mazāk svarīgais – mītiņam nepieciešams konferansjē ar labi noskaņotu balsi, kurš nokomandēs, kur jāstāv, kad jāpūš, kāds sauklis jākliedz.

Ja visas šīs sastāvdaļas ir pieejamas, tad pasākums jau par divām trešdaļām ir izdevies. Atliek tikai ik pa laikam pieklusināt pūli un ļaut kārtējam deputātu kandidātam runāt. “LABA” mītiņā starp pensionāru, bezdarbnieku un “vienkāršās tautas” pārstāvjiem uzstājās “SC” deputātu kandidāti Ivars Jakovels, San­dris Bergmanis, Raimonds Rublovskis, Jeļena Koncevaja, Raimonds Gailis un citi. Gandrīz visās runās ieturēta viena līnija – ministri un deputāti ir savtīgi nelieši, bet tauta mirst badā. Un risinājumam tika piedāvātas frāzes no “Saskaņas” priekšvēlēšanu programmas. Piemēram, samazināt PVN pārtikai, atcelt pensiju aplikšanu ar ieņēmumu nodokli.

Šis nav pirmais gadījums, kad “LABA” cenšas spodrināt “SC” tēlu. LTV raidījums “De Facto” jau vēstīja, ka KNAB ir sācis pārbaudi par gadījumu, kad Rīgas Pārdaugavas izpilddirekcijas telpās noticis arodbiedrības pasākums, kas vairāk līdzinājies partijas “Saskaņa” priekšvēlēšanu aģitācijai.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Tas ir Urlakova stilā,visi uzņēmumi kuri pakļauti Urlakovam,visi kā viens ies uz mītiņiem, balsot,darīt jeb ko teiks Urlakovs,jo ja nedarīs tad,vai neiedos prēmiju,vai citādā veidā tevi čakarēs,labākā gadijumā atlaidīs.

 2. Vakar,arodbiedrība ;Laba; Rīgas satiksme; un sētnieki tika norīkoti uz piketu pie Saimas nama.Saskaņas dep.Raimonds Gailis uzstājās it kā aizstāvēdams pensionārus,bet,patiesībā, pats kandidē uz saimu.Protams,pensionāri, galvenie vēlētāji.Dīvaini,ka,dadzi latvieši ;samazgas lēja uz valdību; Skumji,bet tātas ir Latvijā ,nodevēju netrūkst!!!

  • Latvijā kangaru un nodevēju ir, diemžēl, lielāks procents kā citās tautās. Es to izskaidroju ar gadu simtiem ilgajām okupācijām, kurās ir nokauts cilvēku pašlepnums un lepnums uz savu tautu.

 3. Aizdomas, ka so valsti jau sen parnemusi kremlim lojalie, tikai ne tik aktivi to izradosie, jo to paklautiba esosie kaut valsts valodas sargi kaut ka selektivi sarga musu valodas lietojumu, iebilstot tikai pret putleram nelabveligiem, piem. sveicienu ukrainu valoda Salaspili, bet absoluti neredzot so krieviski rakstito agitaciju, nemaz nerunajot par DP sistematisko dazadu prokrievisko huliganisko un tautu nesaskanu mudinoso nekartibu agitetaju pielausanu, bet versanos tiesi pret tiem, kas tam iebilst.

 4. Par rīdzenieku nodokļiem Ušakovs uztur sev paklausīgu grupējumu, kas kā roboti skrien, kad vien Saskaņas centram vajag.

 5. Mazākā ļaunuma meklētājiem.
  Iedomājieties, ka ik pēc četriem gadiem jūsu priekšā vienotā ierindā nostādītu kādus piecdesmit blēžus un liktu no viņiem izvēlēties vienu, to, jūsuprāt, mazāko blēdi, kam jūs labprātīgi nodosiet glabāšanā visus savus naudas ietaupījumus. Šie blēži klanītos jūsu priekšā un solītu ne tikai godīgi glabāt jūsu naudu, bet pat to pavairot, taču par naudas saglabāšanu nekādas reālas atbildības viņiem, protams, nebūtu.
  Vai jūs piedalītos šādās vēlēšanās?
  Visdrīzāk gan, ka jūs atteiktos.
  Bet tad jums paskaidrotu, ka atteikties nav pareizi, jo
  1) visi piedalās,
  2) ja savas naudas glabātāju neizvēlēsieties pats, jūsu vietā to izdarīs kāds cits,
  3) varbūt, tomēr pastāv iespēja, ka izvēloties vismazāko blēdi, cietīsiet mazākus zaudējumus.
  Jādomā, ka pēc šādiem svarīgiem un vērā ņemamiem argumentiem, jūs tomēr piekritīsiet vēlēšanās piedalīties. Jūs izdarīsiet izvēli un no sava izvēlētā naudas glabātāja puses, tiksiet pamatīgi aptīrīts. Jūs piedalīsieties šādās vēlēšanās otro, trešo, ceturto reizi un katru reizi atkārtosies viens un tas pats.
  Jums draudzīgi sitīs uz pleca, jūs mierinās. Jums teiks, ka pats jau vien esiet pie sava naudas zaudējuma vainīgs, jo izvēlējaties nepareizo naudas glabātāju. Jums apgalvos, ka nākošajā reizē jums ar izvēli noteikti laimēsies, jo būs taču uzkrājusies pieredze gan jums, gan naudas glabātājiem.
  Cik ilga dalība šādās vēlēšanās jums ir nepieciešama, lai jūs
  1) pirms savas izvēles izdarīšanas sāktu pieprasīt noteikt reālu atbildību naudas glabātājiem,
  2) saprastu, ka nav lielāku vai mazāku blēžu, jo arī mazi blēži var nozagt un noblēdīt lielas naudas summas, ja tās viņiem tiek uzticētas, tāpēc vispār nav vērts no blēžiem izvēlēties mazāko blēdi vai no ļaunuma mazāko ļaunumu.
  3) saprastu, ka labprātīgi ļaunumu – ne mazu, ne lielu – neviens neizvēlas. Labprātīgi izvēlas tikai no labā pašu labāko, bet piedaloties ļaunuma izvēlē, jūs jau tikai ar savu piedalīšanos vien, šo ļaunumu atbalstāt un radāt priekšnoteikumus, lai tas nekad nebeigtos,
  4) saprastu, ka pat tad, ja jūsu vietā tiešām to naudas glabātāja izvēli būs izdarījis kāds cits, jūs vismaz nebūsiet LABPRĀTĪGI atdevis savu naudu blēžiem un jūsu sirdsapziņa būs tīra. Jums nevarēs ņirgt sejā un teikt ka „pats esi tādus naudas glabātājus izvēlējies – pats esi vainīgs” un „kāds tu pats, tādi tavi naudas glabātāji”.
  Varbūt kāds no jums teiks, ka valstsvīrus izvēlēties, tas nav tas pats, kas izvēlēties savas naudas glabātāju. Jā, valstsvīru varā ir ne tikai jūsu nauda, bet arī jūsu pašu, jūsu bērnu un mazbērnu nākotne.

  • Vis briivaakais un laimiigaakais ir cilveeks,kam maz naudas vai nav nemaz,jo vinam neko nevar nozagt un nav jaameklee bleedis ,kam uzticeet savu naudu.Nav jaamaksaa nodokli ,jo nodoklu naudu var nozagt vienmeer,jebkuraa laikaa un jebkuraa daudzumaa. Piemeeri tam ir neskaitaami. Tautas gurriiba saka :ko taupa taupiitaajs,to panem laupiitaajs.laupiitaajs var buut gan kaa fiziska ,gan juridiska persona.Pienaacis laiks atteikties no naudas verdziibas. Paariesim uz barteri un savstarpeeju ciennu un izpaliidzeeesanu.

   • Sirsnīgi iesaku: Atrod kādu “kompjutera ģēniju”, iedod viņam, kā bartu, desas gabalu, lai viņš ieinstalē tavā datorā latviešu alfabetu. Tas turpmāk prasīs ievadīšanai (un lasīšanai) mazāk laika ne kā bakstīties ievadot tādus komentārus.

 6. pakaļmute Klemenķevs Atbildēt

  Balsojiet par mani, es jūs ievedīšu biedra Pūķina paradīzē.

Draugiem Facebook Twitter Google+