×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
31. oktobris, 2013
Drukāt

Priekules dome atļauj Gramzdas zvēraudzētavas būvniecību

Foto: LETAFoto: LETA

Ūdeles zvēraudzētavas "Baltic Devon Mink" fermā, kuras var aplūkot biedrības "Latvijas Zvēraudzētāju asociācija" organizētās atvērto durvju dienas laikā.

Priekules novada dome ceturtdien atbalstīja ieceri Gramzdas pagastā būvēt jaunu zvēraudzētavu, pavēstīja Priekules novada domes priekšsēdētāja Vija Jablonska.

Viņa informēja, ka dome lēmumu pieņēmusi vienbalsīgi.

Latvijas Zvērkopju asociācijas valdes priekšsēdētājs Andris Upenieks teica, ka domes lēmumu vērtē pozitīvi, jo jaunas zvēraudzētavas būvniecība Gramzdā nodrošinās iedzīvotājiem papildus darba vietas, tāpat valstij ieņēmumus no nodokļiem par saimnieciskās darbības veikšanu.

Upenieks arī uzsvēra, ka kažokzvērus Latvijā audzē atbilstoši labturības prasībām. Viņš piebilda, ka pēc kažokādām ir liels pieprasījums, līdz to sfērai ir attīstības potenciāls. Šogad kažokzvēru audzētāji kopumā plāno saražot līdz 650 tūkstošiem kažokādu, taču turpmāko piecu gadu laikā plānots nodrošināt, ka gadā Latvijā tiek saražots viens miljons kažokādu.

Turpretī organizācijas “Dzīvnieku brīvība” pārstāvis Aivars Andersons teica, ka dzīvnieku aizstāvji domes lēmumu vērtē negatīvi, jo kažokzvēru audzēšanas sfēra nespēj nodrošināt sugai piemērotus dzīves apstākļus un tādējādi arī dzīvnieku labturību. “Deputāti, pieņemot lēmumu, ņēmuši vērā tikai šauras peļņas apsvērumus un nav paskatījušies uz ētiskajām un sociālajām problēmām,” sacīja Andersons, piebilstot, ka organizācija plāno juridiski izvērtēt domes lēmumu.

Viņš arī norādīja, ka lēmums atļaut Gramzdas zvēraudzētavas būvniecību neietekmēs organizācijas iniciatīvu panākt kažokzvēru audzēšanas sfēras slēgšanu Latvijā. Organizācija arī turpmāk plāno informēt sabiedrību par kažokzvēru audzēšanas nozares negatīvajiem aspektiem un risināt dialogu ar Saeimu par sfēras slēgšanu Latvijā.

Jau ziņots, ka dzīvnieku aizstāvji iepriekš aicināja domi ņemt vērā vietējo iedzīvotāju noraidošo attieksmi pret zvēraudzētavas būvniecību. Sabiedriskajā apspriešanā septembrī lielākā daļa sanākušo iedzīvotāju pauda neapmierinātību ar plānoto būvprojektu kā iemeslus minot dzīves kvalitātes pasliktināšanos un negatīvo ietekmi viņu galvenās nodarbošanās – lauksaimniecības – attīstību.

Biedrība “Dzīvieku brīvība” savākusi arī desmit tūkstošus iedzīvotāju parakstu par kažokzvēru audzēšanas aizliegšanu Latvijā un oktobra sākumā sabiedrības iniciatīvu iesniedza Saeimā, lai panāktu nozares pakāpenisku slēgšanu Latvijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+