Latvijā
Sabiedrība

Priestera aizturēšana – provokācija?2


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – AFP/LETA

Biedrība “Latgalīši” ir nosūtījusi atklātu vēstuli Ministru prezidentam Mārim Kučinskim un iekšlietu ministram Rihardam Kozlovskim, Rēzeknes-Aglonas diacēzes priestera Pāvela Zeiļas aizturēšanu saistībā ar cilvēku tirdzniecību nodēvējot par provokāciju pret Latgali.  Provokācijas mērķis esot “pazemot Latgali pirms pāvesta vizītes”.

 

Vissvētākās Jaunavas Marijas Bezvainīgas ieņemšanas priesteru mariāņu kongregācijas priesteri un klostera brāļi atklātā vēstulē Latvijas Romas katoļu baznīcai un Latvijas sabiedrībai lūdz pārskatīt klostera brālim Pāvelam Zeiļam piemēroto drošības līdzekli apcietinājumu saistībā ar viņa veselības stāvokli. Klostera pārstāvis priesteris Dainis Kašs uzsvēra, ka “mūsu klostera brālis Pāvels ir dzīvojis mūsu acu priekšā autentisku kristieša dzīvi, cenšoties sekot Evaņģēlija augstajām morālajām prasībām”. Zeiļa nekad neesot liedzis ne padomu, ne stiprinājumu, ne palīdzību un sirsnību tiem, kas cieš, ir smagi emocionāli vai fiziski aizskarti un ievainoti. Tāpat viņš neesot liedzis ne garīgu, ne finansiālu atbalstu, ne pajumti, ne taupījis kādu kritisku vārdu situācijā, kurā redzējis, ka cilvēks ir apmaldījies savās problēmās, kā arī vienmēr sniedzis ikvienam, kuram tas bijis nepieciešams, tēvišķu padomu un nav liedzis atbalstu.

“Mēs esam pārsteigti un šokēti par viņa aizturēšanu un apcietināšanu, kā arī par viņam inkriminētajiem nodarījumiem. Mēs atturamies apsūdzēt, tiesāt un nosodīt, atstājot šo smago nastu Latvijas tiesībsargājošo iestāžu rokās un viņu atbildībā. Taču mūs mulsina tendenciozitāte, ar kādu sabiedrībā tiek nopludināta informācija par nepierādītu vainu smagos noziegumos,” sašutusi klostera pārstāvji.

Kongregācijā biedri arī nevarot klusēt par to, kas viņus uztrauc un rada nemieru. Viņuprāt, tiek klaji pārkāpts personas datu aizsardzības likums, tāpat netiek nosaukta nevalstiskā organizācija, kura šo lietu ir ierosinājusi un virzījusi.

Papildu viņi aicina ikvienu “nostāties patiesības pusē”, atgādinot, ka ikviens cilvēks uzskatāms par nevainīgu, kamēr viņa vaina nav pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Jau vēstīts, ka Valsts policija aizdomās par bezpalīdzības stāvoklī esoša vīrieša seksuālu izmantošanu aizturējusi trīs personas, tostarp kādas garīgās konfesijas pārstāvi. Portāls “Delfi”, balstoties uz savā rīcībā esošo informāciju, raksta, ka tas ir priesteris Pāvels Zeiļa.

LA.lv