Sports
Basketbols

“Prime Athlete” vēršas Basketbola arbitrāžas tribunālā pret “Valmiera”/ORDO 16

foto: bkvalmiera.lv

Latvijas sporta aģentūra “Prime Athlete” vērsusies Basketbola arbitrāžas tribunālā (BAT) pret “OlyBet” Latvijas Basketbola līgas (LBL) klubu “Valmiera”/ORDO, cenšoties atgūt no tā jau ilgu laiku nenomaksātu parādu uzņēmumam, aģentūrai LETA apstiprināja aģentūras vadītājs un basketbola aģents Raivis Ušackis.

Kā norādīja “Prime Athlete” vadītājs, Valmieras klubs pēdējā laikā nav izrādījis lielu interesi par parāda samaksāšanu, lai arī vasarā tika sastādīts atmaksas grafiks, taču tas netika pildīts.

“Valmieras klubs ir parādā gan mums, gan mūsu klientiem, taču BAT pagaidām esam vērsušies tikai mēs,” sacīja Ušackis. “Es nevēlētos afišēt, par kādām summām ir runa, tomēr situācija ir tāda, ka “Valmiera”/ORDO ilgstoši nav pildījusi līgumsaistības.”

Ušackis norādīja, ka klubs ir parādā arī bijušajam “Valmiera”/ORDO spēlētājam Laurim Blauam, kurš ir “Prime Athletic” klients. Viņš Vidzemes klubā aizvadīja divas sezonas, 2016.gadā palīdzot triumfēt LBL čempionātā, bet tagad spēlē Polijā. Arī viņam tika sastādīts atmaksas grafiks, kas gan netiek pildīts.

“Blaua gadījumā atmaksas grafiks vēl nav iztecējis, bet attiecībā pret mūsu kompāniju tas ir beidzies. Tā kā no Valmieras kluba puses intereses problēmas risināšanā īsti nebija, vai tā bija minimāla, mēs viņus brīdinājām, ka plānojam vērsties arbitrāžā. Arī pēc tam reakcija bijusi minimāla, tāpēc mēs izmantojām šo iespēju vērsties basketbola arbitrāžas tribunālā,” skaidroja Ušackis.

Viņš gan uzsvēra, ka sporta aģentūras mērķis nav tiesāties ar klubu un likt tam akmeņus šobrīd finansiāli grūtajā situācijā. “Tomēr ir līgumsaistības, ko parakstījušas abas puses, un ir tikai normāli, ka tās tiek ievērotas. Mēs vēl pērn pirms gadu mijas vērsāmies Valmieras domē, lūdzot palīdzēt basketbola klubam atrisināt finansiālās problēmas, piešķirot naudu parādu dzēšanai, tomēr dome atbildēja, ka tas nav viņu kompetencē, kas droši vien tā arī ir. Tomēr mēs ļoti ceram, ka šajā situācijā vēl ir iespējams prātīgs risinājums un Valmieras klubs būs gatavs kompromisiem,” piebilda Ušackis.

Tikmēr “Valmiera”/ORDO kluba ģenerālmenedžeris Ojārs Melderis aģentūrai LETA atzina, ka parāds pret “Prime Athlete” eksistē, tāpat kā arī ir citas neizpildītas līgumsaistības.

“Maziņš parāds ir, taču mēs cenšamies sakārtot līgumus, lai pakāpeniski visu dzēstu un parādus nosegtu. Jāsaprot, ka sportā mēdz būt smagi brīži un tāds tas ir arī šobrīd. Plāni un iespējas mums pavisam nesen bija citas, bet tagad situācija ir mainījusies. Ja negaidīti un ātri no atbalsta atsakās divi trīs sponsori, tad situācija strauji mainās. Mēs strādājam pie tā, lai līgumi tiktu izpildīti un es esmu drošs, ka tā arī notiks,” skaidroja kluba pārstāvis.

Melderis piebilda, ka tās ir “Prime Athlete” tiesības vērsties arbitrāžā, tomēr uzskata, ka šādas informācijas publiskošana bijusi netaktiska. “Šobrīd ne tikai mums, bet arī citiem ir smagi brīži, tomēr viss tiks atrisināts,” optimistisks bija Melderis.

Pagaidām BAT ir iesniegta tikai prasība pret “Valmiera”/ORDO komandu, bet lieta varētu tikt sākta decembrī un tās izskatīšana varētu ilgt vairākus mēnešus, prognozēja “Prime Athlete” pārstāvis.

“Atkārtošu, ka mūsu mērķis nav likt akmeņus, jo situācija Latvijas klubu basketbolā un sportā kopumā šobrīd ir smaga. Mēs saprotam, ka klubiem var rasties parādi, tā ir normāla prakse, jo daudz kas atkarīgs no naudas plūsmas, taču pastāv arī līgumi un atbildība pret spēlētājiem. Tas ir mūsu darbs, aizstāvēt viņu intereses,” uzsvēra Ušackis.

“Prime Athlete” jau ir pieredze arbitrāžas tiesās, jo savulaik tā caur BAT aizstāvējusi savu klientu tiesības pret Igaunijas klubu no Rakveres un arī komandu no Rumānijas. Savukārt, piemēram, savulaik kad līdzīgā situācijā bijusi “Valka”/”Valga” komanda, tā atrisināta, pateicoties Valkas mēram Ventam Armandam Krauklim, kurš pats sazinājies ar “Prime Athletic”, un kompromiss ticis rasts.

“Valmiera”/ORDO komandu šo sezonu aizvada ar krietni atjaunotu sastāvu, jo komandas budžets ir kļuvis mazāks, līdz ar to komandā ir daudz gados jaunu spēlētāju. Valmieras vienību šosezon trenē Kristaps Valters, kuram tā ir pirmā pieredze šādā amatā. LBL čempionātā “Valmiera”/ORDO šobrīd ar trim uzvarām 11 spēlēs ieņem septīto vietu, bet Baltijas basketbola līgā (BBL) tā piedzīvojusi trīs neveiksmes tikpat mačos.

LA.lv