×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
24. septembris, 2017
Drukāt

Franks Gordons: Primitīvs paņēmiens (38)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Nav nekāds brīnums, ka Rīgas krievu avīze, kas piesavinājusies nosaukumu “Segodņa”, liekuļo un melo, tiklīdz runa ir par Latvijas likteņgaitām, bet reizumis lētie stiķi pārsteidz. To, kas šķiet par traku drukātajai versijai, liek internetā. Lūk, portālā vesti.lv trekns virsraksts mums atklāj: Staļins izglābis latviešu tautu no “pilnīgas iznīcināšanas”.

Zem šīs, var teikt, sensācijas sīkiem burtiņiem lasām: Anatolijs Tarasovs. Viņš ir viens no portāla vadošajiem līdzstrādniekiem. Pseidozinātniskais apcerējums sākas ar atgādinājumu, ka pēc Austrijas un Čehoslovākijas aneksijas drauds gan Padomju Savienības, gan “Pribaltikas” drošībai pieaudzis. Taču PSRS sarunas ar Angliju un Franciju 1939. gada vasarā par kopīgas frontes radīšanu pret Vāciju beidzās ar neveiksmi šo rietumvalstu nostājas dēļ, un tad “padomju vadībai” izdevās vienoties ar Vāciju (Molotova–Ribentropa pakts kā tāds nav pieminēts), kas palīdzēja Padomju Savienībai sasniegt savu mērķi.

Tālāk nāk patiešām brīnumaina rindkopa, ko vērts citēt pilnībā: “Situācija saasinājās 1939. gada 1. septembrī, sākoties Otrajam pasaules karam, kad Vācija sāka iebrukumu Polijā. Šādos apstākļos pēc PSRS iniciatīvas ar Latviju 1939. gada 5. oktobrī tika parakstīts līgums par savstarpēju palīdzību uz desmit gadiem, kas paredzēja ievest Latvijā 25 000 vīru padomju karaspēka kontingentu.” Te pat teikumu uzbūve un secība izriet no pieņēmuma, ka lasītāji ir pilnīgi idioti.

Lasīsim tālāk: “Vilhelms Munters, kurš tolaik bija Latvijas ārlietu ministrs, savos memuāros (!) atzīst, ka Latvijas delegācija, parakstīdama līgumu ar PSRS, vadījusies no tā, ka tikai tā var saglabāt latviešu tautu, nepieļaujot tās iznīcināšanu no Vācijas puses.” Šos memuārus (acīmredzot “Pārdomas”, izdotas Rīgā 1963. gadā) Munters sarakstīja pēc tam kad 1940. gada 16. jūlijā tika deportēts, 1941. gada 26. jūnijā apcietināts, 1952. gada 14. aprīlī notiesāts uz 25 gadiem ieslodzījumā, 1954. gada 16. augustā atbrīvots, bet tikai 1958. gadā drīkstēja atgriezties Latvijā. Man gadījās lasīt gan šos “memuārus”, gan Muntera pamfletu “Savu tautu ienaidnieki”. Pārliecinājos, ka abas grāmatiņas rakstītas pēc diktāta, tajās mudž neveikli tulkojumi no krievu valodas.

Galvenais, piedodiet, joks portāla vesti.lv izklāstā ir tas, ka kliedzošajā virsrakstā paustais apgalvojums par Staļinu – latviešu tautas glābēju – nemaz neparādās pašā garajā rakstā. Patiešam lēts un primitīvs paņēmiens.

Toties lasām ne mazāk brīnumainus teikumus: “4. Saeima, ko K. Ulmanis 1934. gadā izdzenāja, lielā mērā bija kreisa, un kreiso autoritāte Latvijas sabiedrībā auga. Tāpēc, kad pēc sešiem gadiem, 1940. gada 14. – 15. jūlijā Latvijā notika Saeimas vēlēšanas, kreiso partiju (pēc “Darba tautas bloka” sarakstiem) uzvara nebija negaidīta.”

Kolosāli! Labi vēl, ka raksta autors piebilst: “Negaidīts un nedabisks bija viņu nospiedošais pārsvars – vairāk nekā 93% no visām balsīm, kas izskaidrojams ar to, ka tika noraidīta citu sarakstu piedalīšanās vēlēšanās.” Autors konstatē, ka 21. jūlijā Saeima pasludināja Latviju par padomju sociālistisko republiku un 5. augustā PSRS Augstākā Padome uzņēma Latviju PSRS sastāvā.

Garā apcerējuma pašās beigās sīciņiem, tikko saskatāmiem burtiem norādīts avots: “Simoņjans R. H., “Krievijas un Latvijas savstarpējo attiecību vēsture un prognoze”. “Austrumeiropa. Perspektīvas.” 2011. Nr. 5″.

Tarasovs acīmredzot atsvaidzinājis vecas grabažas. Un to sauc par žurnālistiku!

Pievienot komentāru

Komentāri (38)

 1. Ir jāpiekrīt abiem autoriem, jo ir skaidrs, ka krievu plānos nebija iznīcināt letiņus, jo viņiem arī nebija tādas filisofijas, bet vācu plānos bija paredzēta 100% pilnīga pārvācošana. Diemžēl, te nav pieminēts holokausts, ko vācieši pastrādāja kā vislielāko noziegumu, pret kuru Staļins ir paipuisītis.

 2. Te kaut kāds ārzemnieks kaut ko skribelē par “vasha strana”.. nez kura ir viņa”strana”?

 3. Īsi un skaidri jāpasaka,ka ,parakstot Hitlera-Staļina paktu 1939.gada 23.augustā,2. pasaules karu laupīšanas nolūkā kopīgi sadarbojoties uzsāka vienlaicīgi abas sazvērnieces-PSRS un Vācija.Ja to var saukt par nopelnu cietušo saglabāšanai,griezieties pie psihiatra.

 4. Skatos,ka te viens potenciāls terorists par tiem molotova kokteiļiem vamslā…

 5. tagad butu laiks stalinu piecelt kajas vins atri ieviestu kartibu

 6. Lai nu kas tur ko “paredzēja”,tas viss paliek kā varbūt būtu bijis.Bet to ka BIJA valstiskuma iznīcināšana,slepkavības,deportācijas,rusifikācija tas ir fakts.

 7. Par šādiem apgalvojumiem ir jāiesniedz Prokuratūrā iesniegums, par genocīdu pret Latvijas iedzīvotājiem noliegšanu. Kompromisu un ”ai, lai jau runā…” nedrīkst pieļaut.

 8. Viss nemaz nebija tik vienkārši, lai F.Gordons. bijušais PSKP Rīgas nodaļas izdotā laikraksta Rīgas Balss līdzstrādnieks, atkārtotu gadsimta ceturksni vecas klišejas. Un ”padomju valdību” pēdiņās var likt tikai aprobežots cilvēks. Kāda tad valdība 1939.gadā PSRS bija leģitīmāka?
  Tiek noklusēts, ka 1939.gada 1.pusē uz Latviju bija jūtams stiprs Vācijas diplomātisks spiediens. Vācija atcerējās 1921.g. zemes reformu, ar kuru tika likvidēta vācu muižniecība Latvijā. Un Klaipēdas atņemšana Lietuvai 1939.g. martā rādīja, ka arī Baltijā Vācijai ir ko paņemt. Galu galā Čehoslovākiju arī aprija 2 kumosos. Nevarēja izslēgt runas par Livonijas piederību. Šādos apstākļos PSRS bija samērā viegli ievilkt Baltiju savā orbītā.

  • Nu ja,Ja jau Vācija izdarīja “diplomātisku spiedienu”pret Latviju (interesanti,kā tas izpaudās)tad psrs pats dieviņš bija vēlējis ,ķerties pie Baltijas Valstu okupācijas.
   Un vēl,tiem kuri nezin,krievu laikā,visi preses izdevumi,pat “Rīgas viļņi” bija pakļauti pskp un “Glavļitam”
   Tāpēc pārmest kādam darbošanos “Rīgas balsī”,ir vienkārši muļķība.Tad varbūt ķērksim arī par E.Veidemanes darbošanos “Pad.jaunatnē”?

  • Japrot lasit! Te nav mineta “paomju valdiba” bet “padomju vadiba” (sovetskoje rukovodstvo). Nav ko amiknat!

 9. Paldies Frankam Gordonam par patieso, labo atmaskojošo rakstu, laikā kad austrumu ekspansīvie imperiālisti cenšas atdzīvināt Staļina – cilvēces vēsturē lielākā slepkavas garu un centienus.

 10. I express a resolute and categorical protest to the moderators of this website for conducting an open political censorship!!! Gentlemen moderators, you cynically violate the constitution of your own country! In accordance with the Constitution, in Latvia – freedom of speech and censorship is prohibited (art. 100)!!!

  • You openly show contempt Atbildēt

   for Latvia and Latvians so don’t be such a crybaby when nobody here likes you. Nobody likes people like that…. anywhere in the world. Just try it in Putin’s Russia the country of your favourite language and see what happens.

 11. Ir viens labums no tās segodņas-kamīna iekuram viņa reizēm noder!

  • Neder iekuram,drukas smaka traucē, jo krievs tur ielicis visu žulti!

  • Prekrati vorovatj chuzije niki, suka! Ne ustanu povtorjatj!

   Repeatedly, after removal by censors! Gentlemen censors, your actions are illegal! What are the gentlemen, keep on having fun?! Excellent game in “freedom of speech”, I write, you – delete. And spit on the constitution!

 12. “Mērķējām komunismam – trāpījām tautai,” tā filosofs, loģiķis, rakstnieks Aleksandrs Zinovjevs skarbi un objektīvi izvērtēja savu u.c. antikomunistu paveikto Aukstā kara gados.
  Kā vārdā Fr.Gordons turpina mērķēt un šaut? Tiešām ķēniņa Soloma plāna izpildes vārdā arī latviešu tauta būtu jāiznīdē, ar palestīniešu nepietiek?

 13. Старый жид по верёвочке бежит... Atbildēt

  Beskonechnij denj surka ot Gordona!

 14. A Latvija raj, da?! Pro istoriju uspeha raskazi popodrobneje. I skoljko vas samih v etom “raju” ostalosj, a?!

 15. Propagandista kvadrāta paņēmiens,nevis izteikties par F.Gordona rakstīto,bet pievērsties viņa personībai,norāda uz labi apgūto partkoma propagandista stilu.

 16. ” Antikomunisms – ceļš uz tautu iznīcību.” V.Munters, 1963.
  “Neatkarības gadu laikā mēs esam zaudējuši 700 tūkstošus cilvēku.(..) Gan mirstības, gan migrācijas dēļ ikdienu Latvijas iedzīvotāju skaits samazinās par 55 cilvēkiem. Mēnesī tas ir par 1650, bet gadā par 23 tūkstošiem cilvēkiem. Tas nozīmē, ka katru mēnesi mēs paliekam nabagāki par vienu mazpilsētu vai pagastu.” Latvijas Universitātes profesors, demogrāfs Pēteris Zvidriņš. (Radio Baltkom, 2017)

  • Nodevējs Munters,prokrieviskais “Baltcom”,”Dvesti segodnja:”!
   Interesanti uz ko vēl provokators kvadrāts dos atsauces?

   • Latvijas patrioti savu izvēli 1. un 2. Pasaules karā izdarīja nešauboties ne mirkli!
    ” …Un mēs neesam vieni: dienu no dienas, plecu pie pleca, mēs cīnāmies kopā ar diženo krievu tautu. Ticiet Krievijas nesalaužamai varenībai, ticiet latviešu tautas gaišai nākotnei! Lai tad pulcējamies zem savas tautas karoga, zem divgalvainā ērgļa spārniem.” Pulcējaties zem latviešu karogiem! (K.Skalbe, 1915)
    Kārļa Ulmaņa uzrunu tautai, ko viņš teica Latvijas Radiofonā 1940. gada 17. jūnijā pulksten 22:15.
    “Pilsoņi, pilsones!
    Pēdējo 24 stundu notikumi ir saviļņojuši visus prātus, un es tādēļ uzskatu par savu pienākumu, kā es to arvien svarīgos momentos esmu darījis, jums visiem pateikt, ko valdība šajā brīdī domā un dara.
    Mūsu zemē kopš šī rīta ienāk padomju karaspēks. Tas notiek ar valdības ziņu un piekrišanu, kas savukārt izriet no pastāvošām draudzīgām attiecībām starp Latviju un Padomju Savienību. Es tādēļ vēlos, ka arī mūsu zemes iedzīvotāji ienākošās karaspēka daļas uzlūko ar draudzību….”

    • Kāda neredzēta nekaunība!Atsaukties uz Prezidenta K.Ulmaņa teikto, zem krievu čekistu durkļiem.

     • Atsaukties vajag uz drošiem avotiem. Digitalizācijas laikmetā nav problēmu uzzināt par to, zem kādiem tādiem durkļiem 1940.g. 17. – 20. jūnijā tika izklīdināti ziņkārīgie, kā tika nodrošināta sabiedriskā kārtība. Ieguglējiet – periodika.lv, tad – Valdības Vēstnesis – 1940 – 19.jūnijs. Tad vajag izlasīt rakstu:
      “Valdības rīkojumi un pavēles” (Izdots uz likuma un sabiedrisku drošību valstī 3.panta 1.punkta un 2. un 3. punkta pamata)
      1. Sabiedriskā miera un kārtības uzturēšanas labā līdz turpmākam rīkojumam noliedzu privātpersonām visās Latvijas pilsētās bez policijas rakstiskas atļaujas atstāt savus dzīvokļus laikā no plkst. 22 līdz 4.
      u.tt., utjp. Viens otrs par pārkāpumu saņēma arī 9.gr. svina.

     • Tā ir raksturīga iezīme: neredzēt to, kas ir, bet gribēt redzēt to, kā nav. Starp citu, kvadrāts arī grafiski atgādina grafistu. Vai tik nebūs dvīnī?!

 17. kārtējā trulo vateņu aģitēšana – nav nekas jauns un tiešām, kā jau autors pieminēja, šīs krievu avīzes patērētājs TIEŠĀ IR absolūti auni

 18. “Laimīgā kārtā 1941. gada jūnija beigās, nedēļu pēc Unternehmen Barbarossa un pāris dienas pirms vācu kaŗaspēka iesoļošanas Rīgā, divpadsmitgadīgajam Franču liceja skolniekam Frankam (Efraimam) Gordonam kopā ar vecākiem izdevās iekļūt bēgļu vilcienā, kas devās ziemeļaustrumu virzienā.”
  l/a Brīvā Latvija:”Kas ir Franks Gordons? ” (02.09.2013.)
  =================================================================
  Tāda ir tā primitīvā žurnālistika. “Laimīgā kārtā”, “vācu karaspēks iesoļoja” – tāds “dīvains karš”, vai ne?
  Vācu nacistu tanki paši apstājās Daugavas krastos 1941.g.28.jūnijā, bet naciķi tā mierīgi gaidīja, kamēr mazo Franku un viņa ģimeni evakuēs?

  • Primitīvs šeit esi tu, vecais komunist. Edge, kvadrāt vai kā nu tu sevi apsaukā. Kurš tavus muļķīgos skricelējumus uztver nopietni? Bet var redzēt ka laiku tam tērē daudz, gan jau sēdi uz mūsu valsts nodokļu maksātāju pleciem, kamēr mēģini visu šeit ap*irst

 19. “Galvenais, piedodiet, joks portāla vesti.lv izklāstā ir tas, ka kliedzošajā virsrakstā paustais apgalvojums par Staļinu – latviešu tautas glābēju – nemaz neparādās pašā garajā rakstā. Patiešam lēts un primitīvs paņēmiens.”
  =================================================================
  Var būt Gordona kungs LA lasītājiem atgādinās rakstīto savā grāmatā ” „Latvieši un žīdi spīlēs starp Vāciju un Krieviju” (1994, papildināts izdevums 2001) par to, kas izglāba mazo Franku un viņa ģimeni 1941.g.28.jūnijā? Ja ne Staļins un viņa Sarkanā Armija, tad 2017.g. Latvijas vēstures grāmatās pamatskolniekiem nebūtu rakstīts:” ….Latviju bija paredzēts padarīt atkarīgu no Vācijas, 20 gados iznīcināt vai pārvācot latviešu tautu.” Kurlovičs G.,Tomašūns A. / Latvijas vēsture / – 254.lpp.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Kurš te varens?

ASV prezidents Donalds Tramps saņēmis daudz kritikas par pirmdienas tikšanos ar Krievijas līderi Vladimiru Putinu. Trampam tiek pārmests par izteikumiem, ka Krievija ASV prezidenta vēlēšanās nav iejaukusies, – par spīti tam, ka ASV slepenie dienesti izmeklējumos pierāda pretējo. Tāpat ASV prezidents nav aizstāvējis Ukrainu un nav nosodījis Krievijas agresiju tajā, īpaši tādēļ, ka šodien ir ceturtā gadadiena kopš Malaizijas lidmašīnas MH17 notriekšanas virs Austrumukrainas. Tiek apspriestas arī Trampa ārpolitikas īpatnības, jo pēdējā laikā viņam lielāku sapratni izdodas atrast ar dažādiem diktatoriem, kamēr attiecības ar partneriem NATO pārsvarā raksturo strīdi un apvainojumi.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+