×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
8. oktobris, 2015
Drukāt

Prinča meklējumos – bruņota un bīstama (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ja esi pavisam parasta, neesi redzēta uz žurnālu vākiem un kompānijās skatienu krustugunis tevi neskar, nav viegls uzdevums iet un meklēt princi baltā zirgā. Tomēr, izrādās, viss ir iespējams! Teju mācību grāmatu neticīgajiem, kuri domā, ka pasaulē nav īstas mīlestības, piedāvāta jauna izrāde – izrāžu apvienības “Pannas teātris” piedzīvojumu komēdija “Bruņota un bīstama”, kurā galvenajā lomā iejutīsies aktrise Zane Daudziņa.

Izrādes autore, dramaturģe Aiva Birbele un režisors Juris Rijnieks viņu jokotprasmi pierādījuši jau iepriekšējās “Pannas teātra” izrādēs – sievietes stāstā “Tāda es esmu” un komēdijā “Puse no sirds”. Jaunajā izrādē autore ķērusies pie sirdslietām, lai pierādītu, ka īsta mīlestība ir iespējama.

Stāsta varones vārds ir Biruta. Vecums – vidējs, augums – standarta, ģimenes stāvoklis… – nav ģimenes, nav stāvokļa. Raksturs – ekstremāls. Kādi ieroči viņai ir nepieciešami? Protams, binoklis un viss cits, kas padara sievieti par mednieci – džungļu sarkanā lūpu krāsa un ložu necaurlaidīgās zeķbikses.

Birutas lomā iejūtas aktrise Zane Daudziņa – viņa spēlēja arī jauniestudējuma priekšgājējā, izrādē “Tāda es esmu”. Aktrise stāsta: “Aiva Birbele bija mana kursabiedrene laikā, kad studēju Latvijas Kultūras akadēmijas un Jaunā Rīgas teātra aktieru kursā. Režisors Juris Rijnieks tolaik bija mūsu kursa vadītājs. Kopš tiem laikiem esam saistīti gan ar tīri koleģiālām, gan cilvēciski draudzīgām saitēm. Mūs vieno humora izjūta, kas Aivas lugās izpaužas neparasti plašā amplitūdā – no dziļi personiskas un pašironiskas intimitātes līdz pat kliedzoši sarkastiskai globālu problēmu izsmiešanai. Viņas lugas iestudēt ir grūti – pastāv milzīgs risks tās interpretēt ilustratīvi un bezgaumīgi. Tieši tādēļ ir azarts mēģināt. “Tāda es esmu” gadījums izdevās. Luga ir piedzīvojusi vairāk nekā 100 izrāžu un joprojām ir aktuāla. Tas dod drosmi iestudēt nākamo.”

Lai iekarotu savu iecerēto, Zanes spēlētā Biruta apgūst visas vīriešu valdzināšanas prasmes. Sākot ar to, kas jāvelk mugurā, dodoties uz pirmo tikšanos, kā lietot ķermeņa valodu, līdz frāzēm, kuras lietot tikšanās reizē. Iesākumā viņa veic izsekošanu, upura novērošanu, izvēlas pareizo taktiku. Slepenpolicista cienīgi ierodas viņa darbavietā, lai noskaidrotu viņa vārdu.

“Biruta ir nelaimīga sieviete, kuras bioloģiskais pulkstenis ne vairs tikšķ, bet jau skaļi brēc pēc vīrieša blakus. Un, lai arī man jau teju 20 gadu ir laimīga ģimenes dzīve, labi atceros izmisīgo dzīves posmu, kad arī es jutos kā Saulcerīte stikla zārkā, kuru neviens nenāk modināt,” skaidro Zane. Aktrise iebilst, ka luga atražo pieņemto stereotipu, ka katrai sievietei visiem līdzekļiem jātiecas pēc sapņu prinča, un ironiski atzīmē, ka luga drīzāk liek aizdomāties par to, kādēļ daudzu Latvijas sieviešu subjektīvā sajūta ir tāda, ka uz vienu rūķīti ir pa septiņām Sniegbaltītēm.

“Izrāde ir par mums, meitenes, kas neatkarīgi no gadu nastas visu mūžu jūtamies jaunas. Tā ļaus noticēt tam, ka nekad nevajag zaudēt cerību! Nekad!”

Varbūt noder!!

Izrādes

13. X 19.00 Rīgā kino “Splendid Palace”

14. X 19.00 Rīgā kino “Splendid Palace”

16. X 19.00 Mārupes kultūras namā

25. X 16.00 Bauskas kultūras centrā

31. X 19.00 Alūksnes kultūras centrā

1. XI 13.00 Aizputes kultūras namā

1. XI 18.00 Liepājas OC Rožu zālē

6. XI 19.00 Cēsīs CATA kultūras namā

7. XI 15.00 Iecavas vidusskolā

10. XI un 9. XII 19.00 Rīgā, kino “Splendid Palace Cafe Film Noir”

Biļetes: “Biļešu paradīze”, www.bilesuparadize.lv, kultūras centru kasēs.

Cena: EUR 7 – 14.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jauka sieviete un brīnišķīgs cilvēks! Lai veicas jaunajā izrādē!

Draugiem Facebook Twitter Google+