×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
22. jūlijs, 2013
Drukāt

Prinča Viljama sievai Ketrīnai piedzimis dēls

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Lielbritānijas prinča Viljama sievai Ketrīnai pirmdien, 22.jūlijā, piedzimis dēls, ziņoja telekanāls “Sky News”, atsaucoties uz oficiālo paziņojumu. Kensingtonas pils paziņojumā teikts, ka mazulis nācis pasaulē pulksten 16.24 (18.24 pēc Latvijas laika) un sver astoņas mārciņas un trīs unces (3,8 kilogramus). Pēc oficiāli izplatītās informācijas, princis Viljams bijis klāt dzemdībās.

Kembridžas hercogiene Ketrīna, kurai bija sākušās dzemdības, pirmdien ap pulksten sešiem (astoņiem pēc Latvijas laika) no rīta kopā ar vīru ar automobili tika aizvesta no Kensingtonas pils uz Londonas Svētās Marijas slimnīcas privāto Lindo spārnu, kur 1982.gadā piedzima princis Viljams.

Pie šīs slimnīcas pēdējās trīs nedēļas ir apmetušies pasaules preses pārstāvji, gaidot Viljama un Ketrīnas pirmā bērna piedzimšanu.

Prinča Viljama un viņa sievas Ketrīnas pirmdzimtā nākšana pasaulē Londonā tiks atzīmēta ar 62 zalvju šāvieniem no Londonas torņa un gaismu šovu pār Temzas upi. Šī mazuļa piedzimšanai par godu Londonas panorāmas rats tiks izgaismots Lielbritānijas karoga krāsās sarkanā, baltā un zilā. Jaundzimušajam bērnam pienākas tituls Viņa Karaliskā Augstība Kembridžas princis.

Savukārt Londonas muzejā jau ir atklāta iepriekšējo karaļnama bērnu tērpu izstāde.

Bekingemas pils jau bija paziņojusi, ka Kembridžas hercoga un hercogienes bērna dzimšana gaidāma jūlija vidū. Ņemot vērā likumā veiktās izmaiņas, Viljama un Ketrīnas bērns troņmantnieku rindā ir trešais neatkarīgi no dzimuma.

Lielbritānijas karaliene Viljama vecmāmiņa Elizabete II ir izdevusi rīkojumu, ka “visiem Velsas prinča [Čārlza] vecākā dēla bērniem pienākas karaliskās augstības stils, tituls un cieņa, ko sniedz prinča vai princeses tituls pirms viņu kristītā vārda”.

Princis Viljams, kurš ir nākamais rindā uz Lielbritānijas troni pēc sava tēva prinča Čārlza, un Ketrīna Midltone apprecējās 2011.gada aprīlī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+