×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
21. marts, 2013
Drukāt

Princese par miljonu. Izsola skaistākos Diānas tērpus

LETA/AFPLETA/AFP

Desmit skaisti tērpi, kas reiz piederējuši traģiski bojā gājušajai princesei Diānai, pārdoti izsolē par 800 tūkstošiem sterliņu mārciņu. Pēc ekspertu domām, tieši izsolītā kolekcija savulaik viņu padarīja par stila ikonu.

 

“Princese Diāna vienmēr prata izraudzīties tērpus, bet, šķiet, tieši zīmola “Victor Edelstein” samta kleita atmiņā palikusi visspilgtāk,” ārzemju presē izteikusies izsoles rīkotāju pārstāve Kerija Teilore.

1985. gadā apciemojot ASV, Diānas lielākā vēlēšanās bija padejot ar Holivudas aktieri Džonu Travoltu. Pieņemšanā Baltajā namā viņai tas arī izdevās – pasākumā viņa veselas 20 minūtes dejoja ar aktieri, tērpusies melnajā samta kleitā, kuru Travolta vēlāk raksturoja kā pasakainu.

Kleitas sākumcena izsolē bija 300 tūkstoši sterliņu mārciņas, bet to galu galā kāds vīrietis nopirka par 240 tūkstošiem mārciņu kā dāvanu savai sievai.

Kā vēsta britu izdevums “The Daily Mail”, tērpu sākumcena svārstījās no 50 tūkstošiem līdz 300 tūkstošiem mārciņu, un tie pārstāvēja dažādus modes namus, tostarp “Bruce Oldfield”, “Catherine Walker” un “Victor Edelstein”.

Visi desmit tērpi iepriekš piederēja amerikāņu uzņēmējai Morīnai Rorekai Dankelai, kura tos 1997. gadā iegādājās izsoļu nama  Christie’s rīkotā izsolē.

Pēc Diānas nāves autokatastrofā 1997. gada augustā Parīzē Dankela tērpu kolekciju parādījusi daudzās pasaules valstīs. Četru gadu laikā uzņēmīgā Morīna ar kolekcijas demonstrēšanu nopelnīja četrus miljonus dolāru – naudu, sekojot Diānas labākajām tradīcijām, viņa ziedojusi labdarībai.

Morīna Dankela tāpat neslēpj, ka kolekciju pārdot viņa bija spiesta ASV ekonomiku piemeklējušās krīzes dēļ – viņai nepieciešama nauda savas finansiālās situācijas glābšanai.

Par laimi Diānas piemiņas glabātājiem, vairākus tērpus nopirka ne tikai privātpersonas, bet arī modes muzeji, kuru kolekcijās tie būs skatāmi turpmāk.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+