×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
7. septembris, 2012
Drukāt

Princis Harijs atgriežas dienestā Afganistānā

Foto - AFPFoto - AFP

Britānijas princis Harijs, kas ir trešais rindā uz britu monarhijas troni, atgriezies dienestā Afganistānas dienvidos, sākot četrus mēnešus ilgu misiju kā uzbrukuma helikoptera artilērists, paziņoja Britānijas Aizsardzības ministrija.

“Princis Harijs, kas militārajās aprindās zināms kā kapteinis Harijs Velsa, šodien ieradās Helmandas provinces bāzē “Camp Bastion”, lai sāktu operācijas misiju kā helikoptera “Apache” pilots,” teikts ministrijas paziņojumā. “Princis Harijs tāpat kā jebkurš cits karavīrs uzskata par lielu godu pārstāvēt savu valsti viņas majestātes bruņotajos spēkos, lai kur arī tie neizvēlētos viņu dislocēt,” norādīts Sentdžeimsa pils izplatītajā paziņojumā. Pēc ierašanās Helmandas provincē Harijs bija ģērbies formastērpā un prieku par savu ierašanos pauda ar augšup pavērsta īkšķa žestu.

Harijs jau ir dienējis Afganistānā, un 2008. gada martā viņš tika atsaukts no desmit nedēļu ilgā dienesta šajā valstī, kur viņam bija kļuvis pārāk bīstami uzturēties, jo par to sāka ziņot mediji. Savukārt pēdējā laikā 27 gadus vecais princis Harijs uzmanību izpelnījies nevis ar militārajiem sasniegumiem, bet gan ar ballēšanos kādā Lasvegasas viesnīcā, no kuras publiskajā telpā nonāca fotogrāfijas, kur britu karaļnama pārstāvis redzams kails apskaujamies ar tikpat kailu dāmu un kails spēlējam biljardu.

Februārī Harijs pēc 18 mēnešu ilgām intensīvām mācībām, tostarp ASV, saņēma uzbrukuma helikoptera “Apache” pilota licenci. Vienlaikus viņš arī saņēma apbalvojumu kā labākais otrais pilots artilērists. Harijs kļuvis par pirmo britu karaliskās ģimenes locekli, kas dien kara zonā, kopš viņa tēvocis princis Endrū 1982. gadā bija helikoptera pilots Britānijas konflikta ar Argentīnu laikā Folklenda salās.

Afganistānā atrodas apmēram 9500 Britānijas karavīru, kas ir otrs lielākais kontingents pēc ASV. Lielākā daļa britu karavīru ir izvietoti Helmandas provincē, un kopš kara sākšanās pret talibu nemierniekiem 2001. gadā dzīvību Afganistānā zaudējuši 425 britu karavīri. Harijs ir beidzis Sendhērstas militāro akadēmiju, un viņam ir kapteiņa pakāpe.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+