×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
15. aprīlis, 2016
Drukāt

Princis Viljams ar sievu Butānā uzkāpj Himalajos, lai apmeklētu klosteri

Foto - Leta/AFPFoto - Leta/AFP

Lielbritānijas princis Viljams ar sievu Ketrīnu, rokās sadevušies, vizītē Butānā veikuši 900 metru kāpienu Himalajos, lai nonāktu slavenajā budistu klosterī “Tīģera ligzda”, un tādējādi Viljams ir pārspējis savu tēvu troņmantnieku princi Čārlzu, kurš savulaik spēja veikt vien pusceļu, piektdien vēstīja britu laikraksts “DailyMail”.

Kembridžas hercogs Viljams pēc trīs stundas ilgā kāpiena atzinās, ka “augšupceļš bija diezgan smags”, bet viņa sieva jokojoties sacīja, ka “tas ir lielisks veids, kā sadedzināt ar karija ēdieniem” uzņemtās kalorijas.

Velsas princis Čārlzs 1998. gadā Butānas vizītes laikā veica tikai pusi no ceļa, un pusceļā apstājās, lai gleznotu ar ūdenskrāsām.

“Nedomāju, ka riskēšu kāpt tajā klintī. Jo vecāks kļūstu, jo vairāk man reibst galva – pat Stambulas minaretos -,” tolaik sacīja britu karalienes Elizabetes II dēls, komentējot, kādēļ nav veicis visu ceļu uz 17.gadsimta klosteri, kas atrodas uz 900 metru augstas klints.

Arī princis Viljams pusceļā izskatījās nogurušāks nekā viņa sieva.

Pie klostera viņus sagaidīja vietējie mūziķi.

Klosteris atrodas netālu no Paro pilsētas. Netālu no tā ir ala, kurā, kā liecina leģendas, 8.gadsimtā trīs gadus trīs mēnešus trīs nedēļas un trīs dienas meditēja guru Padmasambhava, kurš tiek uzskatīts par budisma aizsācēju Butānā.

“Tīģera ligzda” 2008. gadā daļēji nodega, un tā atjaunošana turpinājās divus gadus, strādniekiem būvmateriālus velkot kalnā ar trosēm.

Kembridžas hercogi vizīti, kurā devušies bez bērniem prinča Džordža un princeses Šarlotes, sāka 10. aprīlī Indijā, bet sestdien to noslēgs ar Tadžmahala apmeklējumu Agrā.

Butānā viņi tikās ar Butānas karaļpāri, bet iepriekš Indijā – ar Indijas premjeru Narendru Modi, graustu rajona, kas slavu iemantoja pēc Holivudas filmas “Graustu miljonārs”, iedzīvotājiem, un piedalījās dažādos pasākumos, tostarp rezervātā baroja ziloņu mazuļus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+