×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
14. oktobris, 2016
Drukāt

Prinsa pārstāvji noliedz ziņas par mūzikas arhīva pārdošanu

Foto - Leta/ReutersFoto - Leta/Reuters

Mūžībā aizgājušā amerikāņu dziedātāja Prinsa pārstāvji noraidījuši mūzikas žurnāla “Billboard” rakstā apgalvoto, ka lielākajām ierakstu kompānijām piedāvāts par 35 miljoniem ASV dolāru (31,5 miljoniem eiro) iegādāties Prinsa mūzikas arhīvu.

Prinsa mantojuma pārvaldnieku padomdevējs noraidījis baumas, ka ar ierakstu kompānijām “Warner”, “Universal” un “Sony” tiekot risinātas pārrunas par leģendām un mītiem apvītā Prinsa arhīva pārdošanu.

Atsaucoties uz vārdā nenosauktu informācijas avotu, “Billboard” apgalvoja, ka darījumu vadot pārvaldnieku padomdevēji Čārlzs Kopelmans un Londels Makmilans.

“Lūdzu, neticiet absurdajam rakstam par arhīvu. Ir tik daudz nepatiesu baumu,” tvītoja Makmilans.

Viņš piekrita kāda sekotāja viedoklim, ka rakstā nosauktā summa esot pārāk zema.

“Bezatbildīgs žurnālistu darbs par Prinsu būtu jāsoda ar likumu,” norāda Makmilans. “Lūdzu, nepublicējiet tenkas!”

Arhīvs atradās Prinsa ierakstu studijas un dzīvojamo telpu kompleksā “Paisley Park”. Tas glabājās istabā aiz smagām metāla durvīm un stingri kontrolētu gaisa temperatūru un mitrumu.

Prinss bija vienīgais cilvēks, kurš zināja kodu, ar kuru varēja iekļūt telpā. Pēc viņa nāves durvis tika atlauztas.

Tiek uzskatīts, ka arhīvā atrodami tūkstošiem stundu mūzikas ieraksti no studijas un koncertiem, kas aptver Prinsa 40 gadus ilgo karjeru.

Arhīvu 80. gados sāka veidot Prinsa skaņu inženiere Sūzana Rodžersa. 1987. gadā, kad viņa beidza sadarbību ar dziedātāju, telpa jau bija gandrīz pilna ar ierakstiem, kas tapuši pirms Prinsa slavenā albuma “Purple Rain”.

Pagaidām nav skaidrības par to, kam ieraksti pieder. Liela daļa arhīvā iekļautās mūzikas tika ierakstīta, kad spēkā bija Prinsa līgums ar ierakstu kompāniju “Warner Bros”, un pēc tam viņš noslēdza atsevišķus līgumus ar vairākām lielajām un neatkarīgajām ierakstu kompānijām.

Prinss nomira aprīlī no nejaušas opioīdu pārdozēšanas. Viņš bija 57 gadus vecs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+