Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

“Printful” vērsies ASV tiesā pret “Printify” par intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumu. “Printify” norāda uz melno PR0

Foto: Karīna Miezāja/Latvijas Avīze

Papildināts plkst.16.14

Šodien “Printful Inc.” (“Printful”) Ziemeļkalifornijas apgabala Sanfrancisko tiesā iesniedza prasību pret kompāniju “Printify Inc.” par vairāku ASV tiesību aktu pārkāpumiem, tajā skaitā intelektuālā īpašuma tiesību pārkāpumu, negodīgu komercpraksi un iedzīvošanos uz citu darba rēķina, portālu ” La.lv” informēja “Draugiem Group” runasvīrs Jānis Palkavnieks.

“Printful” savā prasībā norāda, ka atbildētājs “Printify” ir šķietami nelegāli nokopējis un pārveidojis “Printful” radīto “Woocommerce” integrācijas programmatūras kodu, kas paredzēts ērtu pasta izmaksu uzstādīšanai un aprēķinam, lai lietotāji varētu iegūt precīzas sūtīšanas izmaksas saviem produktiem.

Pirmo “Woocommerce” integrācijas programmatūras kodu “Printful” publicēja 2014. gada oktobrī, pēc kā sekoja ilgstošs integrācijas funkcionalitātes uzlabošanas posms, kurā tika ieguldīti lieli cilvēkresursi, zināšanas, laiks un finansu līdzekļi.

2017. gada jūnijā “Printful” nāca klajā ar jaunu un uzlabotu “Woocommerce” integrācijas programmatūras koda versiju, ko kā “Printful” savā prasībā ir norādījis “Printify” ir škietami nelegāli nokopējis un pāris mēnešu vēlāk publiskojis kā savu pirmo, pašu izstrādāto “Woocommerce” programmatūras kodu.

“Printful” prasības pieteikumā norādījis, ka jebkura rīcība, kā ietvaros kāds kopē un attiecīgi aizskar tā intelektuālā īpašuma tiesības, neatbilst godīgai komercpraksei, pārkāpj piemērojamos tiesību aktus gan konkurences, gan intelektuālā īpašuma tiesību jomā.

“Mēs Printful strādājām godīgi, ievērojot ne tikai piemērojamās tiesību normas, bet arī augstas ētikas normas un principus, tāpēc mums nav un arī turpmāk nebūs pieņemama rīcība, kad kāds varētu aizskart tiesības uz mūsu intelektuālo īpašumu,” komentē Printful galvenā juriste Baiba Orbidāne.

“Printify” šo apsūdzību dēvē par melno PR

Savukārt drukāšanas pēc pieprasījuma platformas “Printify” vadība drukas produktu ražotāja “Printful Latvia” izvēlēto konkurences cīņas metodi – iesūdzēt “Printify” Ziemeļkalifornijas apgabala Sanfrancisko tiesā par negodīgu komercpraksi – vērtē kā “melno PR”, aģentūrai LETA teica “Printify” dibinātājs Jānis Berdigans.

Viņš norādīja, ka par “Printful Latvia” īpašnieka “Printful Inc” prasības pieteikumu ASV tiesā uzzinājis tikai no publikācijām Latvijas medijos un patlaban, kamēr ASV advokāti vēl iepazīstas ar iesniegtajiem materiāliem, plašākus komentārus par lietas būtību nesniegs. Viņš uzsvēra, ka “jebkurš komersants var iesūdzēt tiesā jebkuru”.

Berdigans piebilda, ka tiesas uzdevums ir izvērtēt, vai pieteikums ir pamatots un vai to virzīt tālāk.

Viņš uzskata, ka, nepārprotami, tas ir “melnais PR” un konkurentu centieni graut “Printify” reputāciju Latvijas auditorijā.

“Acīmredzot “Draugiem Group”, kuru grupā ietilpts “Printful”, ir neapmierināti ar konkurenci un zemākām cenām, ko mēs nodrošinām, tāpēc cenšas likt šķēršļus mūsu darbā, izmantojot tiesvedību. Man ir žēl, ka latvieši šādā veidā izvēlās cīnīties ar konkurenci,” pauda “Printify” dibinātājs.

Viņš piebilda, ka “Printify” vērtējumā, konkurence ir vēlama lieta, līdz ar to jebkurš PR ir labs un “par to jāsaka paldies”.

“Tomēr mēs izvēlamies fokusēt savu laiku un resursus uz klientu piesaisti un piegādāt mūsu klientiem preces un pakalpojumus, kas ir labāki nekā mūsu konkurentiem, nevis iesaistīties šādās aktivitātēs, kas grauj Latvijas tēlu,” sacīja Berdinans.

Uzziņa:

Saistītie raksti

“Printify Development” vienīgais īpašnieks ir ASV “Printify Inc.”, kuru 2015.gadā Delaverā izveidoja Jānis Berdigans, Artis Kehris un Gatis Dukurs. “Firmas.lv” informācija, “Printify Development” pērn strādāja ar 1,069 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir 6,9 reizes vairāk nekā gadu iepriekš, kā arī kompānija guva peļņu 105 553 eiro apmērā pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš. Kompānijas pamatkapitāls ir 2800 eiro.

Jau ziņots, ka “Printful” iekļuvis “Inc.com” ASV straujāk augošo uzņēmumu sarakstā, ieņemot 564.vietu starp visiem ASV uzņēmumiem. ASV uzņēmuma “Prinful Inc.” un Latvijas “Printful Latvia” kopējais apgrozījums 2018.gadā sasniedza 77 miljonus ASV dolāru (67,25 miljonus eiro), savukārt 2017.gadā tie bija 46 miljoni dolāri (38,356 miljoni eiro).

LA.lv