×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
28. janvāris, 2016
Drukāt

Prioritāte ir Krievijas agresijas atturēšana (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

ASV Bruņoto spēku Eiropas pavēlniecība (EUCOM ) publicējusi atjaunotu versiju militārajai stratēģijai Eiropā, un tajā kā galvenā prioritāte izcelta “Krievijas agresijas atturēšana”.

Ziņojumā teikts, ka 2015. gads EUCOM neapšaubāmi bijis viens no saspringtākajiem kopš aukstā kara beigām. ASV karavīri aizvadītajā gadā veikuši lielu darbu, lai saglabātu Eiropas drošību, galveno uzmanību fokusējot uz “revanšistisko Krieviju”, masu migrāciju un teroristiem, uzturot savas saistības NATO sabiedroto un partneru priekšā, paziņojis EUCOM komandieris ģenerālis Filips Brīdlovs. Atjaunotā stratēģija uzrakstīta, lai izmantotu to kā orientieri, izpildot savu misiju, norādīja ģenerālis.

Stratēģijā izceltas sešas galvenās prioritātes nākamajiem trim līdz pieciem gadiem – Krievijas agresijas atturēšana, sadarbība ar NATO partneriem, ASV stratēģisko partnerību saglabāšana, pretdarbošanās transnacionālajiem draudiem, bruņoto spēku kaujas gatavības nodrošināšana, fokusēšanās uz galvenajiem mērķiem.

Pēdējo gadu laikā situācija Eiropā ir būtiski mainījusies, teikts dokumentā. Amerikāņu pavēlniecība īpaši izcēlusi draudus no trim 
virzieniem: ziemeļiem, austrumiem un dienvidiem. Galvenais ASV satraukuma iemesls pirmajos divos virzienos ir Krievija sakarā ar tās “pieaugoši agresīvo uzvedību” Austrumeiropā un ar Arktikas militarizāciju, skaidro vācu raidorganizācija “Deutsche Welle”. Dienvidos Eiropa sastopas ar teroristu grupējuma “Islāma valsts” draudiem.

Lai efektīvi īstenotu jauno stratēģiju, ir nepieciešams atbalsts valstiskajā līmenī, kā arī bruņoto spēku nodrošināšana ar atbilstošiem resursiem.

Stratēģijā ņemtas vērā notiekošās izmaiņas, kas palīdz bruņotajiem spēkiem adaptēties jauniem uzdevumiem, lai Eiropa arī turpmāk būtu vienota, brīva, mierīga un plaukstoša.

Krievija 2014. gada februārī okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu. Kopš 2014. gada aprīļa Maskavas atbalstītie un apbruņotie kaujinieki, diversanti un Krievijas regulāro vienību karavīri ieņēmuši plašus apvidus Luhanskas un Doņeckas apgabalā Ukrainas austrumos.

Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrum­ukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienība, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas, finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarei.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Pie mīkstajiem un uzpirktajiem Merkeles, Olanda – krievu karaspēks jau sen būtu pie Oderas…Tikai tas ļaunais US to neļauj ( tiem kas nesaprot – atcerēties Dienvidslāvijas traģēdiju – agresoru Serbiju nomierināja nevis ES pļāpas, bet US dūre… ). Kurš bļauj kā puišelis mantu lielvaikalā vārtoties pa grīdu , kad nedod kāroto – Krievija. Tai laikā tikai telefona zvans no Kremļa – mēs jūs neatbalstam un viss būtu beidzies, nesācies…Zvans jau bija, tikai citas satura….

Draugiem Facebook Twitter Google+