Latvijā
Novados

Privātā bērnudārza īpašniece tiesā atzīstas Liepājas pilsētas domes apkrāpšanā0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Zane Bitere

Šonedēļ Kurzemes rajona tiesa izskatīja krimināllietu, kurā par krāpšanu lielā apmērā apsūdzēta bijušās privātās pirmsskolas izglītības iestādes “Saulstariņš” īpašniece Inita Šokolaite. Šajā lietā cietušā statusā ir Liepājas pilsētas dome, šodien vēstī portāls “liepajniekiem.lv” un laikraksts “Kurzemes Vārds”.

2007. gadā Šokolaite nodibinājusi uzņēmumu SIA “Ankota”, kas izveidoja privāto bērnudārzu “Saulstariņš”. Daudzus gadus šis bērnudārzs saņēma Liepājas pašvaldības līdzfinansējumu.

Saskaņā ar apsūdzību SIA “Ankota” īpašniece laikā no 2010. gada janvāra līdz 2013. gada novembrim pilsētas domei sniegusi nepatiesas ziņas par bērnudārza izglītojamo skaitu, proti, audzēkņu sarakstos norādīti bērni, kuri patiesībā “Saulstariņu” neapmeklēja.

Šādi nepilnos trīs gados no Liepājas domes izkrāpti 18 155,66 eiro.

2016. gada novembrī pēc Valsts ieņēmumu dienesta prasības tiesa SIA “Ankota” atzina par maksātnespējīgu. Uzņēmums valstij nodokļos nebija samaksājis gandrīz 120 tūkstošus eiro.

Šokolaite savu vainu vaļsirdīgi esot atzinusi gan pirmstiesas izmeklēšanā, gan tiesā, tāpēc tiesa pēc viņas lūguma lietu skatīja bez pierādījumu pārbaudes veikšanas, ziņo “Kurzemes Vārds”.

Apsūdzētā tiesā atzina arī Liepājas domes pieteikto kompensāciju par zaudējumu atlīdzību, paužot apņēmību censties to atlīdzināt.

Ņemot vērā, ka bijušā bērnudārza īpašniece iepriekš nav krimināli sodīta, ka savu vainu vaļsirdīgi atzinusi, kā arī noziedzīgais nodarījums veikts pirms vairākiem gadiem un pēc tam citi likumpārkāpumi nav pastrādāti, prokurore pauda viedokli, ka Šokolaitei nebūtu lietderīgi piespriest reālu brīvības atņemšanu.

Saistītie raksti
Vakar, 21.februārī, Kurzemes rajona tiesa Šokolaitei piesprieda četrus gadus ilgu nosacītu cietumsodu ar tikpat ilgu pārbaudes laiku.

Tāpat tiesa lēma par labu Liepājas domei no viņas piedzīt 18 155,66 eiro kompensāciju, raksta “Kurzmes Vārds”.

Spriedumu vēl ir iespējams pārsūdzēt.

LA.lv