Publicitātes foto

Mājas kinozāle: kā ierīkot un cik izmaksā? 0

Uz lielā ekrāna jebkura filma izskatās iespaidīgāk. Kad telpu piepilda attēla gaismas atspīdumi un tos pavada izteiksmīgi skaņu efekti, šie iespaidi ļauj skatītājam uz brīdi aizmirst ikdienas rūpes un paviesoties mākslas un fantāziju pasaulē. Tā ir lieliska atslodze pēc spraigas dienas, kā arī laba ideja romantiskam vakaram. Tā kā ne vienmēr ir laiks un vēlēšanās doties uz kinoteātri, filmu cienītāji cenšas pilnveidot kinomākslas baudīšanas iespējas mājās.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Aivars Lembergs sašutis par kārtējo slogu uz Latvijas patērētāju kakla: “Tā mēs iegriezām Krievijai – pērkam dārgākus dārzeņus no Krievijas”
Kokteilis
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj 10
Lasīt citas ziņas

Vērīgi izpētot piedāvājumu gan veikalos, gan internetā, samērā labu projektoru mājas kinozālei var nopirkt, netērējot vairāk par 300 eiro. Daudzi modernie projektori atbalsta arī 3D video – uzliekot šim nolūkam paredzētās brilles, savās mājās var baudīt vizuālos iespaidus pat visās trīs dimensijās.

Svarīgi izvēlēties tādu projektoru, kuru var veiksmīgi savienot ar pieejamo tehniku, piemēram, datoru vai telefonu. Ja projektors var saņemt datus tikai caur HDMI savienojumu, bet dators tādu neatbalsta, nāksies meklēt citu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai izraudzītos savām prasībām atbilstošāko projektoru, rūpīgi jāiepazīstas ar katra modeļa tehniskajiem rādītājiem. Attēla kvalitāti noteiks izšķirtspēja un kontrasts – tiem jābūt pēc iespējas augstākiem. Pārējie rādītāji jāvērtē atkarībā no apstākļiem. Protams, arī spilgtumam vēlams būt pēc iespējas lielākam, taču, ja telpā, kurā paredzēts lietot projektoru, ir pietiekami tumšs, tas nebūt nav izšķirošais rādītājs labas kvalitātes attēla iegūšanai. Attēla spilgtums ir atkarīgs ne tikai no projektora raidītās gaismas spilgtuma, bet arī no vairākiem citiem faktoriem, piemēram, no ekrāna materiāla, faktūras un krāsas, no telpas apgaismojuma un pavisam nedaudz – pat no gaisa mitruma un temperatūras. Lai projektora spilgtuma rādītāji būtu objektīvi, tos norāda mērvienībās, ko īpaši šim mērķim ieviesis Amerikas Nacionālais standartu institūts – ANSI lūmenos. Šo rādījumu iegūst standartizētā pārbaudē, mērot attēla spilgtumu dažādās vietās un aprēķinot vidējo.

Vajadzētu ņemt vērā arī vēlamo projektora attālumu no ekrāna un izvērtēt, vai telpā to būs ērti novietot. Ja projektoram nav iespējams atrasties pietiekami tālu no ekrāna, var gadīties, ka attēlam nevarēs uzstādīt asumu. Arī iespējamo attēla izmēru vēlams salīdzināt ar telpas piedāvāto platību, lai rezultāts neizraisītu pārsteigumu.

Projektorus, kā gandrīz jebkuru elektrotehniku, tehnoloģijas ļauj izgatavot aizvien mazākos izmēros, un vairāki ražotāji jau kādu laiku piedāvā arī portatīvos un kabatas izmēra projektorus. “Samsung” pirms diviem gadiem sāka pārdot Galaxy Beam – pirmo mobilo telefonu ar iebūvētu projektoru. Firma “Aiptek” radījusi īpaši iPhone paredzētu mobilo projektoru sēriju Mobile Cinema – katram telefona modelim paredzēts atbilstošs projektors. Mobile Cinema sērijā ietilpst arī modelis A50P, kuru var ērti pieslēgt ne tikai iPhone, bet arī vairākiem citiem viedtālruņiem, kā arī, izmantojot HDMI savienojumu, jebkurai citai ierīcei, kas to atbalsta. Interesanti, ka firmas “Genius” mobilais projektors BV180 izskatās uz mata kā iepriekš minētais, taču piedāvā attēlu ar trīsreiz mazāku kontrastu; taču tas arī maksā krietni mazāk (skat. tabulu). “Aiptek” piedāvā arī pavisam neliela izmēra kabatas projektoru sēriju Pocket Cinema, taču to kvalitāte diemžēl ir proporcionāla izmēram – attēla spilgtums ir tik niecīgs, ka telpai jābūt ļoti tumšai, lai tas būtu labi redzams. Taču šāds trūkums piemīt visiem mazā izmēra projektoriem – tajos nav vietas pietiekami lielai baterijai, lai ilglaicīgi nodrošinātu enerģiju spilgtam attēlam.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.