×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
28. augusts, 2013
Drukāt

Problēma paša galvā


Ernests Gulbis izgāzies kārtējā “Grand Slam” tenisa turnīrā, ASV atklātajā čempionātā Ņujorkā jau pirmajā spēlē zaudējot austrietim Andreasam Haideram-Maureram.


 

Brīžos, kad Gulbja kāpienam tenisa karjerā uz paša izraudzīto mērķi tuvāk pasaules (ATP) ranga desmitniekam šķiet izpildīti visi priekšnoteikumi, līdz šim būvētais sabrūk kā kāršu namiņš. Ņujorkā viņš ar 6:3, 3:6, 6:1, 6:7 (4-7), 4:6 piekāpās pretiniekam, kurš “Challenger” turnīros aizcīnījies līdz 88. vietai ATP rangā, taču “Grand Slam” sērijā aizvadījis vien deviņas spēles, gūstot tikai divas uzvaras. Gulbis šovasar rangā pakāpās līdz 33. vietai un nesen iepriecināja ar uzvaru pret pasaules otro raketi Endiju Mareju, tādēļ Ņujorkā iekļuva izlikto spēlētāju skaitā. Vērojot Ernesta spēli tālrādē, līdz šim šķita, ka viņš kļuvis nosvērtāks un zina, kā tikt pāri grūtiem brīžiem. Taču notikumi Ņujorkā apliecina pretējo – ir brīži, kuros Gulbis netiek ar sevi galā un tajos var zaudēt pat kaimiņu Jankam. Citos apstākļos un citā mēness fāzē viņš Haideru-Maureru apspēlētu tik reizes, cik vajag.

“Ļoti slikta spēle, ļoti sāpīgs zaudējums. Nav iespējams turnīram sagatavoties vēl labāk, pirms tā jutos patiešām lieliski, biju par sevi pārliecināts. Kaut kas ar mani notika pirms paša spēles sākuma. Pārlieku nervozēju, nekādi nespēju atbrīvoties, zaudēju daudz enerģijas, tāpēc jau pēc diviem setiem jutos iztukšots. Man ļoti patika izloze, Ņujorkā varēju tikt tālu. Nav ne mazākās nojausmas, kas ar mani notika,” preses konferencē pēc spēles stāstīja Ernests Gulbis. Žurnālistu, kurš apvaicājies par psihologa nepieciešamību, Gulbis pie daktera sūtījis pašu. Tomēr, patīk viņam tas vai ne, lielākā problēma slēpjas paša galvā. Jāiemācās uzvarēt arī dienās, kad spēle neiet no rokas, turklāt pret nosacīti vājāku sāncensi. Tā pašlaik ir lielākā atšķirība starp Gulbi un ranga desmitnieka tenisistiem, kuri šādus zaudējumus nemēdz atļauties.

Ernestu Gulbi laukumā nākamreiz redzēsim Rīgā no 13. līdz 15. septembrim, kad Latvijas tenisistu komanda Deivisa kausa mačā sacentīsies ar somiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+