×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
12. maijs, 2014
Drukāt

Tradīcijai pasniegt meža nozares gada balvu “Zelta čiekurs” aprit desmit gadi

Foto - LETAFoto - LETA

Valsts prezidents Andris Bērziņš (no kreisās) pasniedz meža nozares gada balvu "Zelta čiekurs" nominācijā "Par mūža ieguldījumu" laureātam meža ģenētikas pētniekam Jānim Birģelim balvas pasniegšanas ceremonijā.

“Ja tu sāc uzņēmējdarbību, pirmais, ko iegūsi, būs problēmas. Tad sekos pieredze. Tad, ja paveiksies, būs nauda. Un tad, ja ļoti paveiksies, iegūsi arī balvu,” tā, saņemot augsto novērtējumu, sacīja SIA “Wenden furniture” valdes priekšsēdētājs Normunds Brēmers. Pirms gadiem piecpadsmit krēslu ražotnē Jaunpiebalgā viņš sāka strādāt kā praktikants, kuram uzticēja klucīšu krāmēšanu. Nolēmis kļūt par ražotnes vadītāju, Normunds šo sapni arī realizē, pārņemot uzņēmumu ar pamatīgiem parādiem. Tagad SIA “Wenden furniture” ir lielākais masīvkoka krēslu ražotājs Latvijā ar modernām tehnoloģijām, lielu eksporta tirgu un veikaliem Rīgā.

Meža īpašnieks Juris Kūms savulaik iegādājies pamestas lauksaimniecības zemes, kas atradās vietās, kur pat ar traktoru iebraukt bija grūti. Kopš deviņdesmito gadu beigām viņš atjaunojis meliorācijas sistēmu un uzbūvējis meža ceļus piecdesmit kilometru garumā. Izkopis krūmiem aizaugušās ganības, stādot bērzus un egles. Līdz ar to zemes nekurienes vidū pārvērtušās par Purvīša cienīgu ainavu.

Sigita Vaivade ir meža īpašnieku biedrības “Meža konsultants” vadītāja. Viņa arī populārā pasākuma “Meža ABC” organizētāja, kas Kuldīgas pusē nu jau pulcē tik daudz interesentu, ka visus tos vienā dienā grūti uzņemt.

Nopelniem bagātais mežkopis Jānis Mūrnieks savu dzīvi aizvadījis Jēkabpils pusē. Bijis gan Jēkabpils MRS direktors, gan galvenais mežzinis. Uzvārdā Mūrnieks, mežkopis, tēlaini runājot, licis sava veida ķieģeli pie ķieģeļa, lai iznāktu kārtīgs mežs. J. Mūrnieks: “Laba krāsns esot tā, kas nekūp, kam laba vilkme. Kā tad mūsdienās ir ar to mežu vilkmi? Reizēm braucu un redzu – mežs “dūmo”! Un tad nodomāju – ak, ja varētu no pleciem nomest gadus divdesmit. Atrotītu piedurknes un ķertos pie darba. Mežs taču prasa nevis darbošanos pēc formulas “kā kurā brīdī ienāk prātā”, bet gan saprātīgu un gudru saimniekošanu.”

Arnis Treimanis ir starptautiski augsti novērtēts meža zinātnieks papīra un celulozes izpētes jomā. Viņš arī Karaliskās zviedru inženierzinātņu akadēmijas īstenais loceklis.

Gunārs Klapars ir augstas klases speciālists ar lielu profesionālo un dzīves pieredzi. Savas zināšanas viņš izmantojis meža struktūras izveidošanai.

Uldis Krūmiņš visu savu mūžu veltījis mežam, viņš bijis arī izcils organizators. Madonas virsmežzinis Arvīds Greidiņš bijušo Lubānas MRS direktoru vēl šodien uzskata par savu skolotāju numur viens un atceras, ka pie Krūmiņa visam bijis jābūt perfekti un ka sapulcēs vienmēr tā kā mazliet bijis bail, ka tik direktors ko nepavaicā…

Nozares stratēģi Jāni Birģeli kolēģi pazīst kā ideju ģeneratoru un talantīgu diplomātu. Viņš savulaik, strādājot zinātnes lauciņā, bijis tas, kurš kāpis izcilākajās priedēs pēc “zelta” čiekuriem. Viņš arī viens no tiem vīriem, kuri ģenerējuši un īstenojuši ideju par ikgadēju nozares labāko cilvēku godināšanu.

Uzziņa


Meža nozares gada balvu “Zelta čiekurs 2013” nominācijā par mūža ieguldījumu saņēma: Jānis Birģelis, Gunārs Klapars, Uldis Krūmiņš, Jānis Mūrnieks, Arnis Treimanis.

Nominācijā “Par inovatīvu uzņēmējdarbību” “Zelta čiekuru” saņēma SIA “Wenden furniture”. Zemnieku saimniecība “Vairogi” un akciju sabiedrība “Verems” ieguva laureāta diplomus.

Nominācijā “Par ilgtspējīgu saimniekošanu

“Zelta čiekuru” ieguva Juris Kūms. Laureāta diplomu saņēma Velta Kurzemniece un Guntars Dolmanis.

Nominācijā “Par sabiedrības izglītošanu” “Zelta čiekuru” ieguva Sigita Vaivade. 
Laureāta diplomus saņēma Uldis Spulle un Pēteris Kļava.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+