×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
13. decembris, 2013
Drukāt

Producenti iesūdz tiesā kinostudiju par “Hobita” sērijas sadalīšanu trīs filmās

ReklāmfotoReklāmfoto

Producenti Bobs un Hārvijs Veinšteini uzsākuši tiesvedību pret kinostudiju “Warner Brothers” par rakstnieka Dž.R.R.Tolkīna grāmatas “The Hobbit” (“Hobits”) ekranizācijas sadalīšanu trijās daļās.

Tādā veidā studija izvairījusies no 5% izmaksāšanas brāļiem Veinšteiniem no otrās un trešās daļas bruto ieņēmumiem.

1998.gadā Veinšteini pārdeva “Warner Brothers” sastāvā esošajai studijai “New Line Cinema” tiesības uz “Hobitu” un Tolkīna triloģiju “Gredzenu pavēlnieks”, kuru sižetu bija adaptējuši kino par 10 miljoniem ASV dolāru (5,1 miljonu latu).

Producenti no “Warner Brothers” pieprasa kompensāciju vismaz 75 miljonu dolāru (38,3 miljonu latu) apmērā.

“New Line Cinema” toreiz piekrita maksāt 5% no “pirmās filmas” bruto ieņēmumiem, taču ne uz grāmatu balstītiem turpinājumiem.

“Šīs lietas pamatā ir alkatība un nepateicība,” paziņoja Veinšteini.

Savukārt “Warner Brothers” uzskata, ka producenti vienkārši nebija pietiekami pārdomājuši darījumu. “Tā ir viena no rupjākajām kļūdām kino vēsturē,” sacīja kinostudijas pārstāvis Pols Makgvairs. “Pirms 15 gadiem Veinšteinu kompānija “Miramax” pārdeva tiesības uz “Hobita” ekranizāciju studijai “New line Cinema”. Lai kā arī necenstos pārrakstīt vēsturi, tas ir fakts. Viņi piekrita saņemt atlīdzību tikai par pirmo “Hobita” filmu. Un tas ir viss, kas viņiem pienākas.”

Brāļi Veinšteini uzsāka tiesvedību trīs dienas pirms piektdienas,13.decembra, kad visā pasaulē uz kinoekrāniem debitē režisora Pītera Džeksona filma “The Hobbit: The Desolation of Smaug” (“Hobits: Smoga posta zeme”). Tā ir otrā daļa “Hobita” triloģijā.

Pirmā filma “The Hobbit: An Unexpected Journey” (“Hobits: Negaidīts ceļojums”) iznāca pērn. Tās globālie kases ieņēmumi pārsniedza vienu miljardu dolāru (510 miljonus latu).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+