×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
18. decembris, 2016
Drukāt

Producents:Vara Braslas simtgades filma pirmizrādi piedzīvos jau augustā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” režisora Vara Braslas filma bērniem “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru” pirmizrādi piedzīvos nākamā gada augustā, aģentūrai LETA pavēstīja filmas producents Gatis Upmalis.

Viņš norādīja, ka patlaban notiek filmas “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru” montāžas process.

Filma ir par astoņus gadus veco Oskaru, kura vecāki, lai pasargātu bērnu no interneta bīstamās ietekmes, datora vietā dēlam iemaina vectēvu. Puikas viesošanās pie vectēva sākas bezcerīgi, jo 65 gadus vecais vīrs Kode zēnam liek strādāt vīriešu darbus un nepērk firmas apavus. Tāds vectēvs Oskaram nav pa prātam.

Tomēr filmas gaitā vīriešu samierinātājas lomu uzņemas vecmāte Irma Kode, kura palikusi bez skolotājas darba, jo deputāts Modrītis skolu pārdevis, turklāt, lai novestu afēru līdz galam, viņš piedāvā Irmai vilinošu darbu. Tā filmā sākas Oskara piedzīvojumi.

Kā aģentūru LETA informēja Nacionālā Kino centra (NKC) vecākā referente nozares informācijas jautājumos Kristīne Matīsa, patlaban filmas aptuvenās izmaksas ir 640 000 eiro, tostarp NKC programmas “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” finansējums – 560 000 eiro.

Filmas “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru” scenārija autors ir Alvis Lapiņš, operators – Uldis Jancis, savukārt tās mākslinieks – Mārtiņš Vilkārsis. “Vectēvs, kas bīstamāks par datoru” tapis filmu studijā “F.O.R.M.A”.

Filmas režisors Brasla diplomu par dramatiskā teātra un kino režisoru ieguva 1962.gadā. Savu pirmo spēlfilmu radīja 1970.gadā. Četras Braslas spēlfilmas saņēmušas Nacionāla filmu festivāla “Lielais Kristaps” galveno balvu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+