×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
30. jūlijs, 2015
Drukāt

Profesionāļa ieteikumi taku skrējējiem

Foto: LETAFoto: LETA

Šo sestdien, 1. augustā, Cēsīs notiks Baltijā nozīmīgākais taku skriešanas pasākums Hagberg Cēsis ECO Trail, kur garākais maršruts ir 80 km, bet īsākie – 30 un 15 km gari.

Dalībai sešās distancēs jau pieteikušies vairāk kā 300 dalībnieki, galvenokārt no Latvijas un kaimiņvalstīm, bet arī no tālākām zemēm – ASV, Zviedrijas, Polijas, Grieķijas, Nīderlandes un citām.

Skrējiena organizētājs un pieredzējis taku skrējējs Vilmārs Zeme pasākuma dalībniekiem un skriešanas cienītājiem iesaka atcerēties šādus septiņus taku skriešanas likumus.

1. Jābūt pārliecībai, ka esat uz starta līnijas izgājuši veseli – nekas nesāp un nekur nedur. Liekas kaites būs papildus grūtības jau tā priekš organisma lielās slodzes skrējiena laikā.

Pārbaudieties pie ārsta, vai esat gatavs skrējiena slodzei – ja ne, atpūtieties un gatavojieties nākamajam skrējienam!

2. Aptuveni 1.5 – 2 stundas pirms starta neēdiet. Ja starts ir rīta pusē, ēdiet tikai vieglas brokastis.

3. Iesildieties un izstaipieties, lai negūtu traumas. Būs arī daudz vieglāk uzsākt skrējienu.

4. “Nepārķeriet startu!” Tas nozīmē, neuzsākt skrējienu pārāk ātri. Var pietrūkt enerģijas skrējiena pabeigšanai un būs grūti atrast savu skrējiena ritmu, kas būs it sevišķi svarīgi mainīga reljefa un garas distances trasē.

5. Trasē skrējiena laikā nepieciešams nodrošināties ar šķidrumu dzeršanai. Dzeramais nedrīkst pietrūkt! Arī tad, ja laiks nav karsts. Atcerieties – jādzer, pirms sagribējies dzert, un jāēd, pirms sagribējies ēst! Tas it sevišķi attiecas uz Coca-Cola 80 km distanci, kuras laikā var labi noderēt gan banāns, gan enerģijas batoniņš vai kādā brīdī arī pati kola – kas nu kuram palīdz!

6. Noteikti kājās jābūt ērtiem apaviem. Ne uzreiz kā no veikala plaukta, bet jau ienēsātiem, ar vismaz 100 km “praksi”.

7. Nenokārt galvu trasē, kad ir grūti. Atcerieties – līdzās skrejošiem ir tāpat. Tikai pats jvar izvēlēties – priecāties par to vai ne.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+