Kokteilis

Profesionāla zobu balināšana, kas liks tavam smaidam mirdzēt! 16

Publicitātes foto

Laika gaitā cilvēka zobi kļūst tumšāki. Šo procesu ietekmē dažādi faktori – uzturs, piemēram, kafija, tēja un ogas, medikamenti – tetraciklīns, smēķēšana un traumu radīti zobu bojājumi. Mūsdienās ir iespējamas dažādas zobu balināšanas metodes, kuras var īstenot gan mājas apstākļos, gan pie zobārsta.

Zobu balināšana mājas apstākļos

Veikalos un aptiekās pieejami dažādi līdzekļi, kas paredzēti zobu balināšanai, taču pirms to izmantošanas vajadzētu konsultēties ar speciālistu, kurš noteiktu, vai jūsu mutes dobuma veselības stāvoklis un īpatnības pieļauj šādas procedūras. Dažkārt tādi faktori kā plombēti zobi, smaganu atkāpšanās, zobu jutīgums vai erozijas var būt par iemeslu tam, kādēļ balināšana nav ieteicama.

Taču ir iespējamas arī alternatīvas metodes, piemēram, plātnītes, kuras piepilda ar balinošu gelu, un pēc tam ar tām pārklāj zobus. Tas, kāds būs rezultāts, atkarīgs no balinošo plātnīšu turēšana ilguma.

Zobu balināšana pie speciālista

Vēl viens veids, kā iegūt baltākus zobus, ir balināšana zobārsta kabinetā. Šādus pakalpojumus sniedz arī zobārstniecības klīnika “Adenta”. Parasti balināšanas procedūru veic zobārsts vai zobu higiēnists. Balināšana ilgst apmēram stundu, izmantojot gelu, kuru aktivizē ar spilgtu gaismu.

Ņemot vērā katra pacienta individuālo mutes dobuma stāvokli un zobu īpatnības, jārēķinās ar to, ka balināšanas efekts var neatbilst vēlamajam. Cēlonis tam var būt atšķirīgā zobu krāsa. Tāpat, ja zobu krāsas maiņa notikusi dziļi zoba mīkstajos audos jeb dentīnā, balinošais efekts var nebūt tik pamanāms, kā cerēts. Jāņem vērā, ka pēc balināšanas procedūras zobi var kļūt jutīgi pret temperatūras izmaiņām, taču tas parasti pazūd pēc aptuveni divām, trim nedēļām. Ja ir atkāpušās smaganas, jutīgums būs izteiktāks. Var gadīties, ka arī smaganas kļūst jutīgas, taču arī tam vajadzētu pāriet pāris nedēļu laikā. Der atcerēties, ka neviens balināšanas līdzeklis nespēj izbalināt zobu plombas, tādēļ, ja vēlaties tās pieskaņot jaunajam zobu tonim, nāksies plombas mainīt. Balināšanas efekts var saglabāties pat divus gadus, taču tas atkarīgs gan no uztura, gan mutes dobuma higiēnas, gan arī kaitīgajiem ieradumiem. Zobus iespējams ilgāk uzturēt baltus, lietojot pastas ar balinošām sastāvdaļām.

Zobārstniecības klīnikā “Adenta” pieejami divi zobu balināšanas veidi – ar Prevdent un ar ZOOM! metodi.

Zobu balināšana ar Prevdent

Lai sagatavotos zobu balināšanai, jums vispirms nepieciešams apmeklēt zobu higiēnistu, kurš noņems aplikumu un zobakmeni, kā arī ieteiks doties pie zobārsta, ja tas nepieciešams. Lai veiktu balināšanu, zobiem ir jābūt pilnīgi veseliem.
Veicot Prevdent balināšanas procedūru, vispirms pacienta lūpas un smaganas tiek izolētas ar speciālu materiālu, lai novērstu saskari ar balinošo gelu vai ultravioleto (UV) staru lampas iedarbību. Pēc tam uz zobiem tiek uzklāts balinošais gels, kura sastāvā ir ūdeņraža peroksīds. Gels tiek pakļauts Prevdent UV staru lampas iedarbībai. savukārt gels iedarbojas uz dentīnu, padarot to gaišāku. Gelu uzklāj 10 reizes, ik pēc 8 minūtēm. Balināšanas laikā klīnikas “Adenta” pacienti var klausīties mūziku un justies pilnībā relaksēti. Pēc Prevdent balināšanas procedūras nepieciešams vismaz divreiz dienā tīrīt zobus, vienreiz dienā iztīrīt zobus starpas ar zobu diegu, kā arī periodiski lietot baltumu uzturošus gelus.

Balināšana ar ZOOM! Metodi

Tāpat kā pirms iepriekšējās balināšanas procedūras veikšanas, arī šajā gadījumā pacientam jāpiesakās uz vizīti pie zobu higiēnista, kurš noņems no zobiem aplikumu un zobakmeni, kā arī konsultēs par ārstēšanas iespējām, ja tādas nepieciešamas. Arī šo balināšanu var veikt tikai pilnībā veseliem zobiem.

Balināšanas procedūras sākumā speciālists aizklāj lūpas un smaganas ar īpašu materiālu un uzklāj zobiem ZOOM! gelu. Arī tā sastāvā ir ūdeņraža peroksīds. Pēc tam uz gelu iedarbojas ar ZOOM! UV staru lampu. Gela uzklāšana notiek 3 reizes ik pēc 15 minūtēm. Pēc šīs balināšanas procedūras, “Adenta” ārsti izsniedz pacientiem bezmaksas balināšanas komplektu, kurš paredzēts 2-3 lietošanas reizēm. Tas palīdzēs ilgāk uzturēt iegūtu efektu. Līdzīgi kā minēts iepriekš, arī šajā gadījumā pacientam mājas apstākļos jārūpējas par mutes dobuma higiēnu, izmantojot zobu pastu, birstīti un zobu diegu.

Vairāk informācijas: http://www.adenta.lv/lv/info-pacientiem/kas-jazina-par-zobu-balinasanu/

LA.lv