×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
28. maijs, 2015
Drukāt

Profesionālajā izglītības saturā grib ieviest obligātu tehnisko virzienu (1)

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Paredzētas izmaiņas profesionālās vidējās izglītības saturā, aģentūrai BNS pavēstīja Valsts izglītības satura centra sabiedrisko attiecību speciāliste Diāna Āboltiņa.

Jautājums par profesionālās izglītības satura izmaiņām ceturtdien izskatīts Valsts sekretāru sanāksmē.

Profesionālās vidējās izglītības saturā paredzēts ieviest tehnisko virzienu vispārizglītojošo mācību priekšmetu apguvē.

Āboltiņa paskaidroja, ka Ministru kabineta noteikumu projekts paredz iekļaut izglītības saturā fizikas vai ķīmijas, vai dabaszinību vispārizglītojošos mācību priekšmetus kā obligātus. Vispārizglītojošo mācību priekšmetu teorētiskais sadalījums tiks papildināts ar tehnisko virzienu, mainot procentuālo sadalījumu un tā nodrošinot atbilstošu stundu skaitu un iespēju kārtot eksāmenus šajos mācību priekšmetos.

Pašlaik šie mācību priekšmeti tiek piedāvāti tikai kā izvēles, nevis obligātie, un tiem ir atvēlēts nepietiekams stundu skaits – aptuveni 105 stundas.

VISC pārstāve uzsvēra, ka plānotās izmaiņas ļaus uzlabot profesionālās un arodizglītības ieguvēju turpmākās izglītības un karjeras iespējas.

No 2015./2016.mācību gada paredzēts visās profesionālās izglītības programmās noteikt par obligātu arī veselības izglītību, kas tiks iekļauta VISC izstrādātajā jaunajā vienotajā mācību kursā “Sabiedrības un cilvēka drošība”.

Profesionālās vidējās izglītības beidzējiem paredzēts noteikt trīs centralizētos eksāmenus un vienu izvēles eksāmenu vispārizglītojošos mācību priekšmetos, līdzīgi kā vispārējās vidējās izglītības iestāžu skolēniem. Tas nodrošinātu vienotu pieeju pārbaudījumu kārtošanā profesionālās vidējās un vispārējās vidējās izglītības programmu beidzējiem.

Plānotās izmaiņas tiek īstenotas atbilstoši 2014.gada 12.augustā MK pieņemtajam informatīvajam ziņojumam par darba vidē balstītu mācību īstenošanas iespējām Latvijas profesionālās izglītības attīstības kontekstā.

Lai noteikumu projekts stātos spēkā, tas vēl jāskata valdībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Sen jau bija laiks!
    varbūt vismaz kaut kāda saprašana radīsies pat to, kā pasaule patiesībā funkcionē.

Draugiem Facebook Twitter Google+