×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
15. novembris, 2012
Drukāt

Profesionāls joks ar Rēziju


Publicitātes fotoPublicitātes foto

16. novembrī Dailes teātra Kamerzālē gaidāms visnotaļ intriģējošs notikums. Jaunais un daudzsološais režisors Elmārs Seņkovs, debitējot Dailes teātrī, kļuvis arī par izrādes “Es par Rēziju” veidotāju un un dalībnieku, iejūtoties Režisora lomā.

 

Vēl jo gaidītāku topošo iestudējumu dara tas, ka Aktrises lomu izrādē, ko tās veidotāji nodēvējuši par dialogu, spēlē aktrise Rēzija Kalniņa.

 

Taujāti, kas tad īsti sagaida skatītāju, izrādes komanda jeb dramaturģiskās kompozīcijas autori Elmārs Seņkovs, Rēzija Kalniņa un Rasa Bugavičiūte sazvērnieciski klusē, liekot gaidāmajiem skatītājiem pīties intrigas valgos un ļaujot vien iztēloties, kurš slēpjas aiz izrādes nosaukumā minētās pirmās personas.

Atliek aplūkot stāsta varoņus – R. Kalniņa ir aktrise, kas spēlējusi visu: traģiskas un komiskas lomas, varones un ļaundares, liktenīgās sievietes un klaunus. Viņa ir allaž mainīga, pretrunīga un neuzminama. Un tāda paliek. Izrādes pieteikums nav daiļrunīgs, viņas varoni tā arī dēvējot par Aktrisi.

Režisora E. Seņkovs radošo darbu kontā jau ir vērā ņemama bagāža gan neatkarīgo teātru jomā (“Dirty Deal Teatro” – “Klusā daba”, “Bikts”, “Mūsu miesa”, “Kucēni”; Andrejsalā “HEDA” (2012)), gan Nacionālajā teātrī (“Gals” – nominēts 2011./2012. gada “Spēlmaņu nakts” balvai kā gada režisors), “Purva bridējs” (2012) un M. Čehova Rīgas Krievu teātrī (“Graņonka”, “Indrāni” (nominācijas: 2011./2012. gada “Spēlmaņu nakts” balvai kā gada latviešu autora darba iestudējums un gada režisors). Dailes teātrī gaidāmo izrādi pats Seņkovs dēvē par profesionālu joku, atklājot, ka veido izrādi kopā ar savu sapņu aktrisi. Viņa varonis gaidāmajā izrādē – Režisors.

“Daudziem bērnībā patika Žans Klods van Damme vai Keita Vinsleta, taču man savādā kārtā iegadījās tā, ka iemīļotā aktrise bija Rēzija Kalniņa,” nopietni pajokam prāto E. Seņkovs,

“Manuprāt, viņas labāka filma ir igauņu uzņemtā “Labās rokas”. Sapnis iestudēt izrādi ar viņu bija lolots ilgi, tādēļ vēl jo vairāk priecājos, ka Rēzija manai idejai piekrita uzreiz. Jāteic, tas patiešām bija pārsteigums,” atklāj režisors.

“Gaidāmā izrāde ir dialogs un satikšanās – režisoram ar aktrisi, aktrisei ar sevi un skatītāju. Satikšanās lomas tēlam ar Aktrises Tēlu. Kas to ir radījis? Viņa pati vai režisori? Vai varbūt skatītāji, kuri ir aicināti maldīties līdzi aktrises emociju, domu un jūtu labirintā…” par izrādi teic tās veidotāji.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+