×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
15. aprīlis, 2016
Drukāt

Profesors Igors Šuvajevs apbalvots ar Austrijas Goda krustu (1)

Foto: Latvijas Universitāte, Toms GrīnbergsFoto: Latvijas Universitāte, Toms Grīnbergs

Profesors Igors Šuvajevs (no kreisās) un Austrijas vēstnieks Latvijā Arads Benke.

Latvijas Universitātes (LU) Vēstures un filozofijas fakultātes profesors filosofs Igors Šuvajevs saņēmis Austrijas Goda krustu par nopelniem mākslā un zinātnē, LA.lv uzināja Latvijas Universitātē.

Igors Šuvajevs, kuru pamatoti uzskata par vadošo psihoanalīzes speciālistu Latvijā, saņemdams ordeni sacīja: “Katram cilvēkam vajag Freidu, kas nozīmē, ka katram cilvēkam vajag prieku. Viņš šo augsto Austrijas prezidenta apbalvojumu uzskata par apbalvojumiem visiem filozofiem Latvijā.

Pasniegdams filozofam Igoram Šuvajevam Austrijas Goda krustu par nopelniem mākslā uz zinātnē, Austrijas vēstnieks Latvijā Arads Benke uzsvēra profesora lielo ieguldījumu Latvijas un Austrijas attiecību stiprināšanā un Freida vērtību atpazīstamības veicināšanā. “Viņš ir kompetentākais Latvijas freidists,” teica Austrijas vēstnieks.

LU rektors Indriķis Muižnieks svinīgajā ceremonijā LU Mazajā aulā uzsvēra, ka tieši humanitārās zinātnes ir tās, kas nes valsts vārdu tālu pasaulē, un tādā veidā mūsu pienesums filoloģijā, filozofijā un vēsturē veido Latvijas tēlu.

Pēc Austrijas Goda krusta par nopelniem mākslā un zinātnē saņemšanas, savā atbildes runā pateikdamies par augsto apbalvojumu, profesors Igors Šuvajevs izcēlās ar lielu asprātību sakot, ka nu arī viņš varēs būt krustnesis un ka katram savs krusts nesams…

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Par atbalstu bēgļiem – un 160 latvijcu intelbeņķu vēstules propagandu un sacerēšanu(?)

Draugiem Facebook Twitter Google+