×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
15. septembris, 2017
Drukāt

Profesors kļūst par viltus ziņu avotu (16)

Ekrānuzņēmums no portāla "3rm.info"Ekrānuzņēmums no portāla "3rm.info"

Viltus ziņa ilustrēta ar karikatūrai līdzīgu samontētu bildīti – ASV astronauts kinostudijas paviljonā pozē kamerai uz Mēness ainavai raksturīga fona.

“Trampa zinātniskais padomnieks Dāvids Gelernters esot atzinis, ka amerikāņi nekad nav bijuši uz Mēness!” Šāda “sensācija” publicēta interneta portālā “Maskava – trešā Roma”, tīmekļa lapas nosaukums – “3rm.info”. Faktu apšaubīšana sākās jau uzreiz pēc amerikāņu lidojuma uz Mēnesi – tātad gandrīz pirms pusgadsimta. Uzradās cilvēki, kuri apšaubīja šo amerikāņu, bet patiesībā visas cilvēces sasniegumu. Vai tiešām kaut ko tādu apgalvo ASV prezidenta padomnieks?

 

Jeila universitātes profesors Dāvids Gelernters vairākās publikācijās un intervijās noliedzis amerikāņu astronautu nosēšanos uz Mēness, un viņa viedoklis izmantots kā viltus ziņas avots. Foto - SCANPIX/New york timesJeila universitātes profesors Dāvids Gelernters vairākās publikācijās un intervijās noliedzis amerikāņu astronautu nosēšanos uz Mēness, un viņa viedoklis izmantots kā viltus ziņas avots. Foto - SCANPIX/New york times

Izcelsme un izplatība

Ziņa ņemta no amerikāņu parodiju ziņu portāla worldnewsdailyreport.com, kas jau vien būtu pamats aizdomām, taču Jeila universitātes profesora Dāvids Gelernters tiešām zināms ar to, ka gan savās publikācijās, gan vairākās intervijās noliedzis amerikāņu astronautu nosēšanos uz Mēness. Gelernters ir neparasti apdāvināts cilvēks. Pazīstams matemātiķis, slavens ar savu ieguldījumu tā sauktajā paralēlajā skaitļošanā, kas būtiski paātrina datoru darbību. Neokonservatīvisma ideju aizstāvis politikā, ebreju reliģiskais aktīvists, aizrautīgs zinātnes popularizētājs un tīri labs gleznotājs. Kā tas visai bieži gadās ar talantīgiem cilvēkiem, arī mazliet dīvains, kura domas, izrādās, kalpo kā viltus ziņu avots. Šī gada sākumā patiešām klīda runas, ka Gelernters tikšot nozīmēts par Trampa padomnieku zinātnes jomā. Viens no iemesliem – uzskatu sakrišana klimata izmaiņu aspektā, jo abi ir pārliecināti, ka globālās klimata izmaiņas ir izdomājums. Tomēr pagaidām prezidenta zinātnes padomnieka krēsls palicis tukšs, tāpēc atsauce uz “Trampa padomnieku” ir melīga. Vēl mazliet par pašu portālu “3rm.info”. Nosaukums ņemts no slavofilu idejas par Maskavu kā “trešo Romu”, tātad par civilizācijas augstāko sasniegumu. Tas ir izteikts opozīcijas medijs pašreizējai Krievijas varai, kurā dīvainā kokteilī sajaukts lielkrievu šovinisms, antisemītisms, reliģija, militārisms un nostalģija pēc zaudētās impērijas. Pašreizējās Krievijas nelaimēs tiek vainoti ne tikai Rietumi un “starptautiskā ebreju sazvērestība”, bet arī patlaban pie varas esošie. Eiropa un Latvija šiem “trešās Romas” sludinātājiem ir “sapuvušie Rietumi”, kuru vienīgā cerība – “gaisma no Austrumiem”, tātad no Krievijas. To derētu apskatīt tiem, kuri naivi iedomājas – ja kāds šodienas Krievijā ir pret Putinu, tad tas automātiski ir demokrāts, draudzīgs Rietumiem un Latvijai. Patiesība var izrādīties pilnīgi pretēja. Šajās dienās portāls ar ļaunu prieku izgaršo viesuļvētru “Irma”. Lūk, viens no virsrakstiem: “Apokalipses zvaniņi… un tas ir tikai sākums.”

 

Atmaskojums

Ir neskaitāmi daudz pierādījumu amerikāņu lidojumam uz Mēnesi – sākot no cilvēku liecībām un beidzot ar reāliem teleskopiskiem novērojumiem, kuros redzami astronautu atstātie priekšmeti uz mūsu planētas pavadoņa virsmas. Vissimboliskākais no tiem ir ASV karogs. Amerikāņu nosēšanos uz Mēness virsmas nekad nav apšaubījuši arī padomju zinātnieki. Tomēr sazvērestības teorijas ir ļoti dzīvas, un tā jau gadu desmitiem tiek apgalvots, ka nekas patiesībā nav noticis, bet visa “izkāpšana uz Mēness” nofilmēta slepenā kinostudijā Arizonas tuksnesīgajā ainavā. Maz ticams, ka tas nākotnē mainīsies un šādi raksti neparādīsies vēl un vēl.

ATBALSTA
kkf

Paldies! Jūsu jautājums/ziņojums ir saņemts.

Pievienot komentāru

Komentāri (16)

 1. Lai pierādītu, ka Krievijas portālā ir viltus ziņa, Latvijas Avīzei nemaz nevajadzēja publicēt to palagu ar šīs ziņas vēsturisko izcelsmi. Pietiktu tikai ar noslēdzošo īso rakstiņu, kurš saucās Atmaskojumi. Bet šie atmaskojumi, kā pasniegts Latvijas avīzes publicējumā, balstās tikai uz pieņēmumiem, kurš par kaut ko šaubās vai nešaubās. Kas tad tie par pierādījumiem?

 2. Radiācija ir galvenais iemesls, kāpēc šobrīd nevar ceļot kosmosā. Interesanti, kā gan amerikāņi novērsa šo problēmu desmitiem gadu atpakaļ?

 3. jūdeļi gan pārtiek tikai no diedelēšanas un tā ko šiem atmet arābi par ietaisīšanu šo sieviešu ūsainajās mutēs?

 4. Tieši, kuri astronomi novēroja?
  Kad?
  Ar kādu teleskopu?
  Kaut vienu nosauc?
  Tajā laikā blefu bija tieši tik pat daudz cik tagad vai pat vairāk!

  • PSRS blefoja dažādu politisku ieguvumu dēļ. Neredzu ne kādu ieguvumu savienībā blefot par amerikāņu sasniegumiem mēness apgūšanā. Ja vēlies astronomu, rādioamatieru vārdus, aizteci uz nacionālo bibloteku un palasi tā laika presi – ”Cīņu”,” Padomju jaunatni”, ”Zinātni un tehniku”, krievu valodā ”Pravdu”

 5. Tas nav nopietni apšaubīt cilvēku pastaigu pa mēness virsmu. Lai nu ko, to PSRS astronomi redzēja savos teleskopos, klausījās astronautu sarunas, kā arī tika pie viena otra mēness grunts parauga pētīšanas. Tai laikā gāja saspringta sacensība par mēness iekarošanu un nekādi kompromisi nebija iedomājami. Sazvērestības teorijas pielūdzējiem vien būs jāsamierinās ar fakta izskaidrošanu, kāpēc šitos garos gadu desmitus ne viens vairāk nav apmeklējis mēness virsmu.

 6. Te,kāds īpatnis,pārskatījies HREN-TV.drīz sāks murgot par ķirzakcilvēkiem”Baltā nama”pagrabos un uzrakstiem krievu val.senās Ēģiptes piramīdās.

  • Protams, tikai Hrentv!!
   Ja skolotāja vēstures stundā pateica, tad tā arī ir. Nelokāmi.
   Daudz jautājumu ir arī pārējai pasaulei ieskaitot pašus amerikāņus!!

  • tu dievam tici

   un citplanetiešiem?

   kāpec ne?
   neesmu savām acīm redzējis.
   un kur tad tu dievu personigi satiki?

 7. Nu jau drīz beigsies slepenības termiņš tai afērai, tāpēc mierīgi gaidam NASA paziņojumu, ka neviens amerikānis uz Mēness kāju nav spēris. Pavisam nesen jau dīvainā veidā tika “pazudināti” pilnīgi visi it kā no Mēness atvestie grunts paraugi. Tagad šis prezidenta padomnieka paziņojums. Sabiedrība tiek pamazām gatavota.

  Ticīgajiem – nu palasiet kaut nedaudz tās “sazvērestības teorijas”! Pilns internets ar faktiem, argumentiem un aprēķiniem, bet LA vēl aizvien fanātiski uztur ticību novecojušam mītam.
  Kritiska domāšana ir nevis tad, kad nešaubīgi tic tam, kam pieņemts ticēt, bet gan tad, kad ieslēdz elementāru loģiku, izvērtējot faktus un argumentus.

 8. Atmaskojums atmaskojumam!
  Pārbaudiet savus avotus!
  Nopietni jautājumi ir abu viedokļu paudējiem!
  Visdrīzākais, ka viss nav noticis tā kā pasaciņa šobrīd izstāstīta! Tādēļ arī noslepenota NASA informācija par lidojumiem (nav pieejama visa)! Kāpēc?
  Cilvēku liecības un fotošops ar karogu jau nu ir cietākie no pierādījumiem, ka viss tā arī bijis!
  Reāla demagoģija no LA puses!
  Novelciet skafandrus!
  Kā vienmēr, tikko smalkāk jāpapēta, tad milzīgas problēmas!

  • KF arhīvos,arī ziņas par V.Čkalova veikto pārlidojumu,vēl joprojām ir noslepenotas.Pēc tavas loģikas arī tas nav noticis.
   Vispār tādi sazvērestības teorijas piekritēji ir nepieciešami.Vismaz kāda jautrība ,mūsu nopietnajā laikmetā.
   Kādā brīvākā laikā ,palasu D.Aika piekritēju komentārus i-netā un iedomājos kā ,kāds “f” vai “atmaskotais”,mēģina savā “ģeneoloģiskajā kokā” atrast senčus kuri pārvietojās četrāpus un kā jau ķirzakas pazaudēja asti!

   • Protams, viss, kas nesakrīt ar sabiedriskajiem ziepju burbuļiem ir sazvērestība!
    Sazvērestība pret ko?
    Kāds sakars ar citām konkrētām lietām?
    Skaidrs, ka nav tā kā ir oficiālais ziepju burbulis!
    Apšauba visās pusēs un uz daudziem jautājumiem nav tiešas atbildes!
    Autoram būtu jāpārbauda vairāk kā viens viedoklis!
    Un nevajag visu izskaidrot caur Krieviju vai PSRS!

    • Sazvērestība,pret veselo saprātu.
     Kas attiecas uz tiešajām atbildēm,tad kāds gudrais ir teicis:” Viens muļķis var uzdot tik daudz jautājumu,ka simts gudrie nespēs atbildēt.
     Ja tev ar “veselo saprātu”asociējas i-neta saits 3.rim,tad,atvaino,man ir nopietnas šaubas par tavu veselo saprātu.Palasi tos pravoslavnuto murgus,tieši tur visu “izskaidro caur krieviju un psrs”,ko tu man pārmet.

 9. LA melu raksts. ir daudz neskaidru faktu nasa oficiālajā versijā par lidojumu uz mēnes un ļoti liela daļa tautas apšauba šo faktu. tas nav nekāds noslēpums tāpat kā vieni tic citplanetiešiem, otri netic. tas ka kautkur publicets raksts no neticigo nometnes puses nenozimē ka viņiem nav taisniba, tāpat k’\a otras puses publikācija automātiski nenozimē ka viņiem nav taisniba.
  šinī faktā ir tik daudz neskaidribu ka nasa butu sen laiks ieviest skaidribu šinī jautājumā, bet viņi nesaka ne jā ne nē par falsifikāciju atmaskojumiem.
  starp citu bija ari versija kā jā lidojumi tiešām bija, bet filmeja un fotogrāfeja jau uz zemes “iestudetus sižetus”kā reklāmas rulišus, jo no tā cik skaitsi pasniegs bija tieši atkarigs finensejuma lielums. ši versija jau izklausās vistuvāk patiesibai kas izskaidro gan pieradijumus par gan pierādijumus pret

Draugiem Facebook Twitter Google+