×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
11. februāris, 2014
Drukāt

Profesors: Latvija ir desmitā visvecāko cilvēku zeme pasaulē (7)

Foto - LETAFoto - LETA

Cilvēki piedalās Latvijas apvienoto biedru arodbiedrības rīkotā protesta akcijā par labklājības līmeņa paaugstināšanu valstī pie Labklājības ministrijas.

Latvija ir desmitā visvecāko cilvēku zeme pasaulē, – šodien konferencē “Iedzīvotāju attīstība un demogrāfiskās politikas izaicinājumi” sacīja Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātes profesors Pēteris Zvidriņš.

Profesors teica, ka Eiropā visvairāk 65 gadus vecu un vecāku cilvēku no iedzīvotāju kopskaita ir Vācijā un Itālijā. Latvija Eiropas valstu vidū ieņem aptuveni desmito vietu un līdzīgi arī pasaulē kopumā, pauda Zvidriņš.
“Attiecība “veci cilvēki un bērni” Latvijā ir visai nelabvēlīga. Tā saucamā demogrāfiskā noslodze ir diezgan augsta,” teica profesors.

Valsts ar vislielāko 65 gadus vecu un vecāku iedzīvotāju īpatsvaru kopējā iedzīvotāju skaitā esot Japāna.

Runājot par kopējo Latvijas iedzīvotāju skaitu, Zvidriņš norādīja, ka no 1989.gada līdz 2014.gadam Latvija ir zaudējusi tikpat daudz iedzīvotāju, cik pašlaik dzīvo Rīgā – aptuveni 650 000 cilvēku.

Profesors uzskata, ka jau šā gada aprīlī Latvijas iedzīvotāju skaits būs nokrities līdz precīzi diviem miljoniem un turpinās samazināties.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Bet tas taču ir pozitīvs rādītājs – 10. vieta pasaulē pēc dzīves ilguma! Tātad mums ir pietiekoši laba medicīniskā aprūpe un ēšanas principi, ko te visulaik kritizē. Žurnālisti sataisa traci un visi klaigā pakaļ!
  Tas, ka jāuzlabo demogrāfija ir cits jautājums, bet tā ir visas Eiropas un citu attīstīto valstu problēma.
  Mani pārsteidz šie profesori, kuri problēmu redz tikai caur šauri materiālo lietu prizmu, bet neanalizē jautājumu kompleksi. Jo daudzmaz pārticis cilvēks ir tendēts vairāk dzīvot sev, nevis radīt daudz bērnu
  un nopūlēties ar viņu audzināšanu. Viņš grib sev iegūt labu izglītību un karjeru, māju, apceļot pasauli
  un bērnu radīšanai viņam atliek aizvien mazāk laika. Pabalsti, par kuru vajadzību te iestājas, vairāk domāti maznodrošinātajiem, bet par kopējām tendencēm te neviens nerunā.

 2. Vienotība gandrīz neko nedarīja, lai atbalstītu daudzbērnu ģimenes. Nepieciešamos pabalstus centās ieviest tikai NA.

 3. "Veiksmes stāstnieki" Atbildēt

  gavilē un līksmojas, plāns pildās!

 4. Ja Latvijaa buutu pietiekama dzimstiiba, vismaz kaa Ulmanja laikaa 2 beerni uz sievieti, tad par izceljoshanu nebuutu ko beedaat. To mees redzam Iirijaa, no kuras izceljoja daudz vairaak cilveeku, nekaa no Latvijas.

 5. Dabiski, jo jaunie visi aizbraukuši. Nav darba, nav maizes utt. Ekonomikas profesors varēja iedot kādu derīgu padomu valdībai.Tas būtu vērtīgāk, nekā rakstīt rakstus.

 6. Nu, profesors pats arī noteikti nav nekāds jaunais! Varētu parādīt paraugpraksi un pašsadedzināties pie Brīvības pieminekļa!

Draugiem Facebook Twitter Google+