×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
2. decembris, 2015
Drukāt

Prognozē garākas rindas aptiekās (1)

Foto-Valdis SemjonovsFoto-Valdis Semjonovs

Atliekot e-veselības sistēmas ieviešanu par gadu, aptiekām nāksies atlikt savu informācijas tehnoloģiju (IT) sistēmu modernizāciju, kā arī aptiekās no nākamā gada ir prognozējams rindu pieaugums, brīdina Aptieku īpašnieku asociācijas valdes priekšsēdētājs Jānis Lībķens.

Viņš skaidroja, ka, piemēram, tā vietā, lai no jaunā gada aptiekās drukātu uzlīmes uz zāļu iepakojumiem no e-receptes informācijas, aptiekām būs ar roku jāpārraksta informācija no papīra receptēm uz lapiņas un tad jālīmē šī lapiņa pie zāļu kastītes. Lībķens uzsvēra, ka aptieku tīkli e-veselību gaidīja jau pagājušogad. Taču patlaban nav nekādas informācijas par to, kā būs iespējams savietot katra aptieku tīkla IT sistēmu ar e-veselību, kas būtībā ir galvenais jautājums, uz kuru nepieciešamas atbildes. “E-veselība tiek atlikta gadu no gada, un aptiekas jau sāk zaudēt ticību, ka tas vispār kādreiz notiks.”

Valdība vakar vienojās par gadu pārcelt laiku, līdz kuram ārstniecības iestādēm un aptiekām jānoslēdz līgumi par e-veselības izmantošanu, kā arī jāsāk lietot tikai elektroniskas darba nespējas lapas. Veselības ministrija (VM) nāca uz valdību ar aicinājumu atlikt šo termiņu uz pusgadu, tomēr, uzklausot ģimenes ārstu iebildumus, nolemts šo termiņu pagarināt vēl – līdz 2016. gada 1. decembrim. Valdība vienojās, ka līdz tam ministrija kopā ar ģimenes ārstu asociācijām strādās, lai uzlabotu atsevišķus punktus. Savukārt vismaz mēnesi pirms tam, proti, līdz 1.novembrim, VM sniegs valdībai izvērtējumu par paveikto.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Zaudējam ticību,ka Latvijā jebkad tiks ieviesta obligātā veselības apdrošināšana,kā visās pārējās ES valstīs,Igauniju un Lietuvu ieskaitot!

Draugiem Facebook Twitter Google+