×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
28. janvāris, 2014
Drukāt

Prognozē, ka pieaugs Krievijas vēlme ietekmēt informatīvo telpu Latvijā (10)

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijai 2015.gadā kļūstot par Eiropas Savienības (ES) prezidējošo valsti, Krievijas vēlme ietekmēt Latvijas informatīvo telpu pieaugs, šodien Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē atzina vairāku pieaicināto institūciju pārstāvji.

Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Andrejs Panteļējevs (LZP) uzsvēra, ka Latvijai jārēķinās ar informatīvām provokācijām. Viņaprāt, Latvijai jābūt tām gatavai un jāspēj likt pretī argumentēta un pamatota informācija.

Arī Satversmes aizsardzības biroja un Drošības policijas pārstāvji atzina, ka noteikti riski šajā jomā pastāv. Krievijas uzmanība pret ES prezidējošām valstīm pieaugot par aptuveni vienu trešdaļu. Turklāt mediju telpas ietekme esot viens no veidiem, kā sasniegt mērķus. Arī SAB norādīja, ka, vienai pusei sniedzot kādu informāciju, ir jāizskan atbildes informācijai.

Austrumu politikas pētījumu centra vadītājs Ainārs Lerhis informēja, ka jau pašlaik Latvijā retranslētajos Krievijas medijos esot saskatāma vienpusēja informācija. Ir tēmas, kurās Latvja tiekot atspoguļota negatīvi, piemēram, – Latvijas iestāšanās NATO, vēstures interpretācija, attieksme pret krievvalodīgajiem Latvijas iedzīvotājiem. Savukārt ir tēmas, kurās Latvija tiek atspoguļota pozitīvā gaismā, piemēram, sadarbība ekonomikas un kultūras jomā.

Viņš skaidroja, ka šādos TV kanālu ziņu raidījumos realitāte tiek uzkonstruēta, tiek atbalstīti konkrēti politiskie spēki.

Lerhis uzskata, ka Latvijai jāņem vērā Lietuvas pieredze, pret kuru, tai kļūstot par ES prezidējošo valsti, tika vērsts pastiprināts Krievijas spiediens.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Un kā vēl nozog, miljoniem, uz likuma pamata nelikumīgi. Pamēģini parunāt ar šiem naudas dalītājiem. Man kādreiz bija vajadzība, sēdēju pie durvīm un noklausījos, kā ciņi runā pa telefonu, kā viņi piedāvā apiet likumu. Kad iegāju iekšā, tāpat mēģināju runāt, viņu stabulē, mani noraidīja. Jutos apsmiets un pazemots.

  Lūk kā. Nauda nesmird, ja par daudz vai daudz, to grābj visi, kur var, dalās.

 2. Tā ietekme ir bija un būs mūžīga, neārstējam. Jāmācās sadzīvot ar to, nepaklupt. Nožēlojami, ka viņi grib dzīvot uz citu rēķina, paverdzinot citas tautas, paši neprot izaudzēt pat burkānus un kartupeļus, bet ja kāds audzē, viņi noskaudīs, tāpat kā tur vienu putnu audzētāju, kura sūdzējās, ka viņai visu izpostīja skauģi. Tāda viņu daba, tādēļ viņi domā un saka: man vajag, man pienākas, bet pats neko nedod citiem, tajā skaitā labestību (ir gan daudz labu, cilvēcīgu krievu, lai viņu būtu vairums) un tamdēļ arī neprotas apgūt latviešu valodu un tad sūdzas: nas ne uvažajut. Cieni citus, cienīs arī tevi.

 3. Jau uzpirkti populāri latvieši.Piemeram Kaspars Dimiters ar putām uz lūpām slavina Putina Krieviju un sludina ka latviesiem vienīgai glābiņš ir iekļauties Krievijas sastāvā.Un Imants Kalniņš?Par batjkam,Urbanovičiem, SLeseriem utt. vispār nerunāsim.

 4. Jau uzpirkti populāri latvieši.Piemeram Kaspars Dimiters ar putām uz lūpām slavina Putina Krieviju un sludina ka latviesiem vienīgai glābiņš ir iekļauties Krievijas sastāvā.Un Imants Kalniņš?Par batjkam,Urbanovičiem, SLeseriem utt. vispār nerunāsim.

 5. vienīgais pretspars Atbildēt

  Latviešu valodas skolas Latvijā. Visas!

 6. Jā, Latviešu valodas pozicijas kļūst vājas. Amatpersonas rāda “piemēru”,sarunājoties ar krievu TV kanālu žurnālistiem krieviski. Vai tiešām divvalodība?

 7. jus pat latviskinevarat dot atbildi!anglikani!!

 8. radiet tadus apstaklus,it seviski jauniesiem,lai krievijas propogandas seklas nedigtu!ari amerikani ar savam filmam degrade latvijas tv skatitajus!filmu saturs,,atrais sekss,vardarbiba!pat berniem multenes par visadiem neekstejosiem moskiem!pasiem jarada seriali par latviesu prozas materialiem!

 9. Pašas televīzijas nodarbojas ar rusifikāciju un informatīvās telpas atdošanu krievelēniem – daudzi žurnālisti gan no LTV, gan TV3, gan LNT, gan reģionālājām televīžijām ar krieviem, slāviem un krievnacistu okupantiem sarunājas krieviski un tā māca jaunajai paaudzei un sabiedrībai kopumā, ka latvietim ar krievu, slāvu un krievnacistu okupantu jārunā krieviski. Ja krievs, slāvs vai okupants negrib runāt latviski, tad šādu šovinistu nav jālaiž ekrānā!

Draugiem Facebook Twitter Google+