×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
25. februāris, 2013
Drukāt

Prognozē, ka šogad 16.marta pasākumi aizritēs mierīgi

Foto - LETAFoto - LETA

Drošības policija (DP) prognozē, ka šogad 16.martā leģionāru piemiņas dienas pasākumi, tāpat kā pērn, aizritēs mierīgi, aģentūrai LETA pastāstīja Drošības policijas priekšnieka palīdze Kristīne Apse-Krūmiņa.

Lai arī pagaidām Rīgas domē pieteikumu pasākuma rīkošanai iesniegusi tikai viena organizācija – “Daugavas vanagi” -, DP paredz, ka šajā dienā aktivizēsies arī Latvijas antifašistiskās organizācijas.

Tāpat DP pieļauj, ka pasākumos piedalīties arī dažādu organizāciju pārstāvji no ārvalstīm, starp kuriem būs gan tādi, kas atbalsta leģionāru piemiņas pasākumus, gan tādi, kas ir pret šādiem pasākumiem.

Leģionāru piemiņas diena ir neoficiāla piemiņas diena, kad latviešu leģiona veterāni un citi cilvēki piemin Latvijas iedzīvotājus, kuri cīnījās hitleriskās Vācijas bruņotajos spēkos latviešu leģiona sastāvā.

Pirmoreiz to kā piemiņas dienu 1952.gadā ierosināja svinēt bijušo leģiona karavīru organizācija “Daugavas Vanagi”, jo 1944.gada 16.martā abas Latviešu leģiona divīzijas pirmoreiz darbojās kopīgi Austrumu frontē pie Veļikajas upes pret Sarkano armiju.

Jau vairākus gadus galvenie 16.marta pasākumi notiek Rīgā, kad pēc dievkalpojuma Rīgas Doma baznīcā bijušie leģionāri un viņu atbalstītāji dodas gājienā uz Brīvības pieminekli, lai noliktu ziedus. Šajā vietā viņus parasti protestējot pret šādu gājienu sagaida antifašistisko organizāciju pārstāvji.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+