×
Mobilā versija
Brīdinājums +29°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
1. janvāris, 2018
Drukāt

Prognozē pieprasījumu pēc privātmājām par 180 000 eiro līdz 250 000 eiro (2)

Ilustratīvs attēls. Foto-ShutterstockIlustratīvs attēls. Foto-Shutterstock

Privātmāju tirgus pērn ir attīstījies pietiekami aktīvi, bet šogad ir prognozējama attīstība ekonomiskās klases ēku segmentā, aģentūru LETA informēja nekustamo īpašumu kompānijas “Arco Real Estate” valdes loceklis Māris Laukalējs.

“Pērn novērota tendence, ka starp pieprasījumu un piedāvājumu ir liela atšķirība – galvenokārt ēku kvalitātes un platības parametros,” sacīja speciālists.

Laukalējs norādīja, ka pastāv divi ar piedāvājumu nenodrošināti privātmāju segmenti – ekonomiskās klases segments, kurā ietilpst mazās privātmājas platībā līdz 120 kvadrātmetriem cenu kategorijā no 110 000 eiro līdz 150 000 eiro, un elitārā klase, kurā ietilpst augstvērtīgas kvalitātes mājas platībā no 250 līdz 400 kvadrātmetriem par cenu no 400 000 eiro līdz 700 tūkstošiem eiro.

“Jāsaka, ka tieši elitāras klases piedāvājumā atbilstoši šīm klientu prasībām ēku nav, jo par līdzīgām cenām tiek piedāvātas ļoti lielas ēkas ar novecojušu interjeru un neracionālu plānojumu. Tas skaidrojums ar to, ka šāda tipa ēkas parasti būvē savām vajadzībām, nevis pārdošanai, līdz ar to tās tirgū nenonāk. Kā liecina izņemto būvatļauju skaits, celtniecības apjomi ir lieli, bet, cik zināms, lielākā daļa jeb 80 % no visām ēkām tiek būvētas savām vajadzībām. Iespējams, ka attīstītāju nevēlēšanās šādu projektu realizēšanā saistīta gan ar joprojām paaugstinātu realizācijas risku, īpaši jau elitārā segmenta īpašumiem, gan ar banku ļoti piesardzīgu šādu projektu kreditēšanu,” skaidroja Laukalējs.

Viņš piebilda, ka tieši ekonomiskās klases ēku segmentā ir novērots atsevišķu attīstītāju aktivitātes pieaugums. “Prognozēju, ka šis segments šogad attīstīsies un pieprasījums būs arī pēc vidusmēra segmenta – privātmājām platībā no 180 līdz 210 kvadrātmetriem par cenu no 180 000 eiro līdz 250 000 eiro,” piebilda Laukalējs.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Aptrakuši ar tām cenām,tirgo vēl burbuļa salmu būdas,kuras nevar 10 gadus pārdot,cenas tur jo kredīti sagrābti un izdirsti džipos un Taizemēs,par tādu naudu var nopirkt māju ārzemēs,algas neatbilst nekustamo īpašumu tirgum. Ķekava īpaši izceļas,ne normāla zonējuma,ne infrastruktūras,purvos saceltas mājas,ielas kā kartinga trases….gan jau tas viss apstāsies pats no sevis

  2. kadas mulkibas mes letaku pa 300 tukst nepirksim un radi draugi kaimini tapat d d d

Draugiem Facebook Twitter Google+