Dabā
Laika ziņas

Ziemassvētki būs vējaini un nokrišņiem bagāti 0

Foto Itar-Tass/Scanpix/LETA

Šodien plkst. 18:28 iestājas astronomiskā ziema, valsts ziemeļaustrumu rajonos meteoroloģiskās ziemas apstākļi valda jau kopš decembra pirmās dekādes vidus, savukārt Kurzemē vien īslaicīgi gaisa temperatūra ir pazeminājusies zem 0 grādiem, un arī snidzis ir ievērojami retāk, lai gan kopumā biezākā sniega sega šajā ziemas sezonā ir novērota Ventspilī – 10. decembrī tā sasniedza 22 cm. Tomēr šis sniegs jau dažu dienu laikā bija nokusis, vēsta Latvijas vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas aģentūra.

Latvijas austrumu daļā pretstatā rietumu rajoniem pirms svētkiem valda neliels sals, un zemes virsmu klāj sniega sega. Vietām tās biezums ceturtdien dienas laikā, pateicoties intensīvai snigšanai, jau pārsniedz 10 cm.

Pēdējās pirmssvētku dienās šajā valsts daļā vēl ir gaidāms sniegs, vairāk snigs 23. decembrī. Šo snigšanu izraisīs tā sauktā siltā atmosfēras fronte, aiz kuras jau naktī uz 24. decembri ieplūdīs siltās gaisa masas – pat galējos valsts austrumu rajonos iestāsies atkusnis un sniegu nomainīs slapjš sniegs un lietus. Šādi mainīgi laika apstākļi saglabāsies arī Pirmajos un Otrajos Ziemassvētkos. Nokrišņu zonas nesīs aktīvi cikloni, un tie izraisīs arī vēja pastiprināšanos. Jau 23. decembrī jūras piekrastē dienvidu vēju nomainīs rietumu vējš, kas brāzmās sasniegs 17 m/s, bet 24. decembrī, kad teritorijas lielākajā daļā rietumu puses vējš brāzmās sasniegs 15-18 m/s, piekrastē gaidāmas vēja brāzmas pat līdz 20 m/s.

Pirmajās pēcsvētku dienās nokrišņu, iespējams, pat būs ļoti maz, jo atmosfēras spiediens mūsu reģionā paaugstināsies, tomēr debesis lielākoties būs mākoņainas. Valdot siltajām gaisa masām, atkusnis būs aptvēris visu Latviju, un sniegs pakāpeniski kusīs. Rietumu vējus nomainīs dienvidu puses vēji, un tie pakāpeniski pierims.

LA.lv