×
Mobilā versija
+7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
3. februāris, 2014
Drukāt

Žoržs Tikmers: prognozes ir objektīvas

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Žoržs Tikmers ir Latvijas delegācijas vadītājs ziemas olimpiskajās spēlēs un jau kopš iepriekšējās nedēļas Sočos veic sagatavošanas darbus, cerot, ka sportistiem nebūs jādomā par blakus lietām.

Pirmā olimpiete, kuru Tikmers sagaidīja Sočos, bija distanču slēpotāja Inga Dauškane. Tagad mūsu sportisti olimpiskajā mājvietā ierodas teju katru dienu – svētdien kamaniņu braucēji, vakar skeletonisti. Rīt uz Sočiem dosies mūsu biatlona lielākā cerība Andrejs Rastorgujevs, ceturtdien ar līgumreisu – Latvijas delegācijas lielākā daļa, hokeja valstsvienību ieskaitot.

“No mūsu puses olimpiskajā četru gadu ciklā paveikts liels darbs, un uz Sočiem vedam konkurētspējīgu komandu. Ir pamatotas cerības uz medaļām un augstvērtīgiem sasniegumiem. Cik? Manuprāt, starptautisko mediju prognozes, ka latvieši izcīnīs trīs olimpiskās medaļas, ir objektīvas. Mēs, protams, ceram, ka būs vairāk,” Žoržs Tikmers uz Sočiem aizlidoja optimistiskā noskaņojumā. Ņemot vērā, ka Latvijas sportisti dzīvos trīs dažādos olimpiskajos ciematos, savu rūpju bērnu pieskatīšanai jau ar pirmo dienu nāksies rauties uz visām pusēm.

“Vairāki olimpiskie ciemati – viens galvenās arēnas tuvumā, citi tuvāk sacensību vietām kalnos – bijuši arī iepriekšējās ziemas spēlēs. Tas nav jaunums. Es pats ļoti ceru, ka rīkotāji izdarījuši visu, lai sportistiem nebūtu jādomā ne par ko citu kā tikai par saviem startiem,” cer delegācijas vadītājs.

– Kādi bija pirmie svarīgākie darbi olimpiskajā mājvietā?

– Visas komandas dokumentu reģistrācija, tāpat arī loģistikas jautājumi. Piemēram, nedēļas nogalē tika saņemta pirmā lielā krava no Rīgas. Ņemot vērā pastiprinātos drošības pasākumus, tiesības nogādāt šādas kravas Sočos ir tikai vienai spēļu organizācijas komitejas licencētai firmai. Šajā pirmajā kravā tika sūtīts nepieciešamais medicīnas aprīkojums ārstiem un fizioterapeitiem – medikamenti, masāžas galdi. Arī biroja preces administrācijai.

– Daudz runāts par drošības pasākumiem. Kādi ieteikumi būs Latvijas komandai?

– Pirmo reizi saskaramies ar situāciju, ka komandas tikšanās reizē jānoskatās speciāla drošības jautājumiem veltīta prezentācija. Vēlreiz tā tiks demonstrēta hokeja komandai. Ceru, ka Sočos ar drošību viss būs kārtībā, tomēr ieteikumi jāņem vērā. Rekomendācijas komandai ir vienkāršas un izpildāmas. Pirmkārt, līdz savam startam uzturēties tikai olimpiskajā ciematā un sporta bāzēs, lietot vienīgi olimpisko transportu. Visas iespējamās darbības, saistītas ar iziešanu ārpus šīs zonas, tiks saskaņotas ar treneriem un delegācijas vadību. Šī laikam būs tā reize, kad plašu kustību ārpus olimpiskā ciemata nepieļausim. Protams, šāda nepieciešamība var gadīties. Piemēram, 9. februārī uz Latvijas nama atklāšanu viesnīcā “Radisson SPA Lazurnaja” esam aicinājuši gan Valsts prezidentu, gan hokeja komandu. Otrkārt, pēc finiša spēlēm sportistiem dosim vienu brīvu dienu, un pēc tās būtu jāatgriežas mājās. Tāpat katrs sportists ar parakstu apliecinājis, ka 24 stundas diennaktī vajadzības gadījumā būs sazvanāms pa mobilo tālruni.

– Ko varēs satikt Latvijas namā, un kāda būs tā misija?

– Tas ir “Latvijas dzelzceļa” un vēl dažu sponsoru ar Latvijas Olimpisko komiteju (LOK) saskaņots projekts. Tā būs iespēja Latvijas uzņēmējiem, mūziķiem, māksliniekiem un citiem uzrunāt starptautisku auditoriju. Tā būs vieta, kur mūsu biznesa partneriem satikt savus kolēģus, satikties žurnālistiem un līdzjutējiem.

– Latvijas līdzjutēju Sočos laikam gan būs pamaz.

– Diemžēl līdzjutēju skaits no Latvijas tiešām nebūs liels. Ar biļešu izplatīšanu nodarbojas LOK oficiālais partneris no ASV, ar apakšlīguma tiesībām – arī divas pašmāju tūrisma aģentūras. Ir bijuši zvani un interese, tomēr tā nereti nav realizējusies dažādu iemeslu dēļ – ekonomisku, drošības, arīdzan birokrātisku. Tiem līdzjutējiem, kas dosies uz Sočiem, gribu atgādināt, ka pirmo reizi olimpisko spēļu vēsturē viņiem nepieciešami trīs dokumenti. Pirmkārt, derīga pase ar Krievijas vīzu. Otrkārt, tā sauktā skatītāju akreditācija, ko individuāli var nokārtot Soču organizācijas komitejas mājas lapā. Treškārt, jābūt biļetēm uz sacensībām.

– Vai gaidāt arī četrus Latvijas riteņbraucējus, kuri, vedot līdzi Bērnu klīniskās slimnīcas pacientu zīmējumus un laba vēlējumus Latvijas olimpiskajai izlasei, jau tikuši līdz Krimai?

– Protams, ka gaidām. Un ceram, ka viņiem visi vajadzīgie dokumenti ir kārtībā, maršruts saskaņots un viņi savu sveicienu atvedīs Soču olimpiskā ciemata tuvumā, lai nodotu mūsu komandai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+