×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
30. aprīlis, 2015
Drukāt

Programmā “Atspēriens” sešu biznesa ideju atbalstam piešķir 71 600 eiro

Foto: LETAFoto: LETA

Rīgas domes (RD) un “Swedbank” grantu programmas “Atspēriens” pavasara konkursa ietvaros sešu biznesa ideju atbalstam piešķirti 71 600 eiro, pavēstīja RD Attīstības departamenta Projektu vadības pārvaldes Investīciju nodaļas galvenais projektu vadītājs Mārtiņš Lācis.

Atbalsts piešķirts audio skaņas lampu pastiprinātājam “Dimd” – prototipu izveidei, preču zīmes reģistrācijai, grāmatvedības izmaksām, telpu īrei, mājaslapas izveidei, mārketinga materiālu izveidei un tirgus pētījumiem.

Tāpat atbalstīta “FCI Dogs” – tīršķirnes suņu informācijas sistēma – grāmatvedības un juriskonsulta pakalpojumu, tulka pakalpojumu, mājaslapas un sistēmas izstrādes un telpu īres un labiekārtošanas izdevumu nodrošināšanai.

Uzņēmējdarbības attīstība finansējumu saņēma arī “Rīgas darbnīca” akustisko paneļu ražošana, uzņēmums “4 B.E.E.” – ventilācijas ieregulēšanas sistēmas “W:air” izveidei, uzņēmums “Latwing” – musli uzkodu “InGo” ražošanas efektivitātes paaugstināšanai un atpazīstamības veicināšanai un uzņēmums “OSC Technologies” – saules enerģijas mobilo ierīču lādētāja iekārtas iegādei.

Jau rakstīts, ka programmas pirmajai kārtai šogad iesniegts 121 pieteikums. Visvairāk pārstāvētas tādas nozares kā ražošana, informāciju tehnoloģiju pakalpojumi, metāla un koka apstrāde. Salīdzinoši mazāk nekā citos “Atspēriens” konkursos saņemti pieteikumi apģērbu un pārtikas ražošanas jomās.

Iepriekš departamentā skaidroja – lai uzvarētu konkursā, uzņēmējdarbības idejai jābūt dzīvotspējīgai ilgtermiņā. Papildus punktus vērtēšanā iespējams iegūt, ja idejai piemīt augsta konkurētspēja, tiek izmantots kāds unikāls tehnoloģisks risinājums, tai ir lielas eksporta iespējas un tā atbilst kādai no Rīgas prioritārajām sfērām – transports un uzglabāšana, tūrisms un ar to saistītās nozares, ražošana, informācijas un komunikāciju tehnoloģijas un būvniecība

Vienam granta pretendentam no “Atspēriena” iespējams saņemt atbalstu līdz 15 000 eiro.

Konkursa “Atspēriens” mērķis ir veicināt mazo un vidējo uzņēmumu attīstību Rīgā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+