Topošais uzņēmējs Arno Šķipars

Programmā Erasmus jaunajiem un topošajiem uzņēmējiem iespēja doties pat uz ASV 0

Apmaiņas programma “Erasmus jaunajiem uzņēmējiem” jau kopš 2009. gada piedāvā iespēju doties apgūt zināšanas un prasmes pie pieredzējušiem uzņēmējiem 36 valstīs visā Eiropā.

Reklāma
Reklāma
Notriektā tautumeita 7
Veselam
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Lasīt citas ziņas

Šogad jaunajiem uzņēmējiem programma piedāvā arī trīs jaunus galamērķus ārpus Eiropas robežām – Izraēlu, ASV un Singapūru. Jaunie uzņēmēji, kuri uzņēmumu ir izveidojuši pēdējo trīs gadu laikā, var doties apmaiņas programmā uz laiku no mēneša līdz pusgadam, saņemot Eiropas Komisijas (EK) līdzfinansējumu.

No apmaiņas programmas līdz ilgtermiņa sadarbībai

CITI ŠOBRĪD LASA

Viens no programmas dalībniekiem – topošais uzņēmējs Arno Šķipars devās apmaiņas programmā uz Lielbritāniju, kur pavadīja gandrīz četrus mēnešus, sadarbojoties ar pieredzējušo uzņēmēju Adrianu Kovalu (Adrian Kowal), un pašlaik, pēc programmas noslēguma turpina sadarboties ar viņa uzņēmumu – jogas centru “Evolve Wellness Centre”. Arno izvēlējās doties uz uzņēmumu, kas darbojas sporta sfērā, jo pats ir sporta entuziasts. Programmas laikā topošajam uzņēmējam bija iespēja izstrādāt un sakārtot Adriana uzņēmuma mārketinga stratēģiju, kā arī izpētīt tirgu, lai noskaidrotu potenciālu savam uzņēmumam.

“Kaut arī nebiju vēl nodibinājis savu uzņēmumu, man bija idejas, kurām bija potenciāls pāraugt veiksmīgā biznesā. Programma man deva iespēju “notestēt”, vai manas idejas strādā. Faktiski jau mans uzdevums bija ar dažādiem paņēmieniem celt uzņēmuma peļņu – angliski tas saucas “growth hacking”. Tas arī izdevās – tika apstādināta uzņēmuma apgrozījuma lejupslīde, un bija novērojama tendence tā nelielam pieaugumam ik mēnesi. Šī pieredze noderēs arī darbā pie sava un citiem uzņēmumiem, jo vēlos pielietot šīs iemaņas darbā ar uzņēmumu, kurš darbojas globālajā tirgū,” stāsta Arno Šķipars.

Kā pieteikties programmā “Erasmus jaunajiem uzņēmējiem”?

Programmā var piedalīties jaunie uzņēmēji, dodoties pieredzes apmaiņā uz citu valsti, kā arī pieredzējuši uzņēmēji no Latvijas var uzņemt jaunos uzņēmējus no citām valstīm. Apmaiņas programma abām pusēm sniedz jaunu pieredzi, zināšanas par uzņēmējdarbību citās valstīs un, protams, kontaktus sadarbībai ar attiecīgo valsti.
Lai sadarbība būtu efektīva abām pusēm, jāvienojas par veicamo uzdevumu programmas laikā, piemēram, tirgus pētījuma izstrādi, iesaisti inovāciju un uzņēmējdarbības attīstības projektos, uzņēmuma finanšu izpēti, mārketinga stratēģijas izveidi vai kādu citu uzdevumu, kas saistīts ar tādām jomām kā mārketings, grāmatvedība, klientu attiecības un finanses.

Šogad vairāk kontaktpunktu

Dalībnieki un interesenti vairāk par programmu, partnervalstīm un ieguvumiem var uzzināt, kontaktējoties ar kontaktpunktiem Latvijā. Šogad jau esošajiem kontaktpunktiem – Banku augstskolai un SIA “Civitta Latvija” pievienojusies arī Latvijas Universitāte (LU). Kā stāsta Zane Zeibote, LU kontaktpunkta komunikācijas vadītāja, kaut arī programma LU uzsākta tikai šī gada martā, saņemti jau daudzi interesentu zvani un e-pasti. “Erasmus jaunajiem uzņēmējiem dod lielisku iespēju gūt vērtīgu pieredzi ārpus Latvijas, bet dalībniekiem noteikti jāņem vērā, ka katra Latvijas partnerorganizācija varēs nosūtīt stažēties 6-8 uzņēmējus, tāpēc nevajadzētu atlikt pieteikšanos,” papildina Latvijas Universitātes kontaktpunkta komunikācijas vadītāja.

Reklāma
Reklāma

Kontaktpunkti nodrošina komunikāciju starp uzņemošajiem uzņēmējiem, dalībniekiem un Eiropas Komisijas organizācijām, nodrošinot drošu un vērtīgu pieredzi visām iesaistītajām pusēm. Banku augstskola kā “Erasmus jaunajiem uzņēmējiem” kontaktpunkts Latvijā iepriekšējā projekta periodā ir realizējusi 13 mobilitātes: 8 jaunie uzņēmēji no Latvijas devās gūt pieredzi uz kādu no Eiropas valstīm, bet Latvijā tika uzņemti 5 jaunie uzņēmēji.

Programmā “Erasmus jaunajiem uzņēmējiem” var piedalīties uzņēmēji, kuri savu biznesu izveidojuši pēdējo trīs gadu laikā vai arī plāno to izveidot – ir biznesa plāns vai ideja. Tomēr kontaktpunktu komunikācijas vadītāji norāda, ka šī programma ir kā sadarbība, kurā jaunais uzņēmējs sniedz pienesumu uzņemošajā organizācijā un strādā kopā ar pieredzējušo uzņēmēju. Jaunajiem uzņēmējiem, bet vēl jo vairāk pieredzējušajiem uzņēmējiem vajadzētu ņemt vērā, ka programma nav paredzēta kā prakse, bet drīzāk partnerība starp diviem uzņēmējiem.

Detalizēta informācija par programmu un pieteikšanos vietnē: https://www.erasmus-entrepreneurs.eu/.

Publikācija tiek finansēta no Eiropas Savienības COSME programmas (2014.-2010.)