Mobilā versija
Brīdinājums +4.8°C
Vilnis, Raimonds, Laine
Sestdiena, 29. aprīlis, 2017
24. februāris, 2016
Drukāt

Programmā “Gadalaiki” iepazīstinās ar mazākumtautību kultūru

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sestdien, 27. februārī plkst. 14 Rēzeknes pilsētas teātris-studija “Joriks” prezentēs projektu “Kultūra vieno”, LA.lv uzzināja Rēzeknes domē.

Rēzeknes pilsētas teātra-studijas “Joriks” projekts “Kultūra vieno” tika uzsākts vēl 2015. gada rudenī. Pateicoties režisores Larisas Ščukinas idejai un pūlēm uz vienas skatuves vienā uzvedumā uzstāsies Rēzeknes mazākumtautību amatiermākslas kolektīvi: ukraiņu vokālais ansamblis “Vodograj”, baltkrievu ansamblis “Suzorje”, poļu sieviešu koris “Jutrzenka”, krievu tautas dziesmu koris “Bereģini”, krievu romanču ansamblis “Intriga”, folkloras ansamblis “Zdravinka”, deju ansamblis “Ručejok”, horeogrāfiskais ansamblis “Kolorīts” un folkloras kopa “Ūzuleņi”.

Visi amatiermākslas kolektīvu dalībnieki ne tikai dziedās un dejos, bet arī piedalīsies teātra uzvedumā – teatralizētā mazākumtautību kolektīvu koncertprogrammā “Gadalaiki”, kur tēlos dažādas lomas, izspēlēs etīdes, skatītāju uzmanībai piedāvājot īstu Rēzeknes dažādu tautību vizītkarti.

Viens no projekta uzdevumiem: saglabāt un attīstīt mazākumtautību gara mantojumu. Lai uzzinātu, vai jaunā paaudze vēl māk atšifrēt un adīt vecmāmiņu dūraiņu rakstus, vai zina, ko nozīmē senie vietvārdi, saprot tādus vārdus, kādus lietoja viņu vecvecāki, projekta ietvaros tiks organizēts konkurss “Mana pūra lāde”. Tā rezultāti rādīs, cik gatavi un griboši saglabāt šo mantojumu ir projekta dalībnieki.

Pievienot komentāru

Romana Sutas jubilejas izstādes atklāj ar teatralizētu procesijuGodinot izcilo latviešu mākslinieku Romanu Sutu viņa 121. dzimšanas dienā, piektdienas, 28. aprīļa vakarā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs ar vērienu atklāja projektu "Romans Suta – 120. Universālā mākslas formula", kas norisinās divos muzeja departamentos – LNMM galvenajā ēkā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā.
Draugiem Facebook Twitter Google+