×
Mobilā versija
Brīdinājums +26°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
18. maijs, 2018
Drukāt

Puiši sev nedeva atlaides, slavē fiziskās sagatavotības treneris (1)

Foto no Ērika Visocka personiskā arhīvaFoto no Ērika Visocka personiskā arhīva

“Tiekam līdzi arī lielvalstīm,” Latvijas hokeja izlases fiziskās sagatavotības treneris Ēriks Visockis gandarīts, ka ieguldītais darbs ļauj līdzvērtīgi cīnīties ar visām komandām.

Sagatavošanās posmā daudzi jautāja, kāpēc izlase zaudē ātrumā un izturībā, pietrūkst jaudas. “Sporta zinātnē ir termini “plānošana” un “periodizācija”, un tos mēs centāmies īstenot. Pēc KHL sezonas beigām bija diezgan liela pauze – daži atpūtās, citi ārstēja traumas, bet vajadzēja veikt apjoma darbu, kas rada nogurumu,” skaidro hokeja izlasē otro gadu strādājošais Visockis. “Saplānojām slodzes, lai pīķis būtu pasaules čempionātā. Labas komandas progresē arī turnīra gaitā, un domāju, ka esam uz pareizā viļņa. Spēlētāji jūtas labi, tiekam līdzi ātrumam, ko piedāvā hokeja lielvalstis. Cepuri nost, jo viss ir, pateicoties ieguldītajam darbam, puiši sev nedeva nekādas atlaides, tāpēc varam tā spēlēt.”

Visockis norāda, ka slodzes tiek plānotas kopā ar galveno treneri Bobu Hārtliju: “Bobs interesējas, kas tiek darīts zālē un kā puiši strādā, savukārt es redzu, kā viņi strādā uz ledus. Darbs ar katru treneri nedaudz atšķiras – ar vienu izplāno kopā, no otra jāmēģina izprast slodzes. Izejot no tā, mēģinām lipināt kopā stratēģiju. Apkalpojošajā personālā ir vairākas komandiņas – treneri, fiziskā sagatavotība, masieri, un komunikācija notiek nepārtraukti.”

Pārliecinoši lielākais spēles laiks izlasē ir Kristapam Sotniekam – vidēji virs 24 minūtēm mačā. “Dzelzs vīrs. Sezonas gaitā bija savainots, ilgi nespēlēja, bet šajā laikā ļoti daudz piestrādāja fiziskajai sagatavotībai, veica intervālu darbu. Citiem spēļu režīmā sanāk mazāk trenēties, bet Kristaps minās ar velotrenažieri, cilāja svarus. Uz izlasi atbrauca gatavs. Visi redz viņa spēli, bet tās pamatos ir smags darbs,” uzsver Ēriks Visockis. Trīsdesmit vienu gadu vecais aizsargs Herningā trenējās pat dienās, kad pārējie pamatsastāva hokejisti atpūtās. “Kristaps ir profesionālis ar lielo burtu, un Bobs to novērtē. Vairāk darbu, mazāk vārdu – tas labi raksturo Sotnieku. Pārzina savu ķermeni un jūt, vai vajag iziet uz ledus.”

Ēriks Visockis kā labs fiziskās sagatavotības treneris iemantoja atpazīstamību, darbojoties basketbolā. “Atšķirība starp šiem sporta veidiem ir ļoti liela – intensitātes un arī pozīciju ziņā. Hokejs ir vairāk fiziska spēle, un sagatavotībai ir lielāka nozīme nekā basketbolā, kur ar talantu daudz ko var izdarīt, bet hokejā, ja neesi gatavs, tas ir ļoti sarežģīti. Tāpēc ir forši strādāt ar hokejistiem. Viņi ir īsti vīri,” norāda treneris.

Daudziem izlases spēlētājiem sezonas laikā iekrājušies savainojumi, tāpēc pirms spēlēm jālieto pretsāpju līdzekļi, taču traumas nav ļoti nopietnas, atzīst Ēriks Visockis. “Pēc spēlēm darām visu, ko varam, – pēc mača pret kanādiešiem turpinājām strādāt viesnīcā, lai atjaunošanās būtu maksimāli ātra. Gulēt aizgājām uz rīta pusi.”

Pasaules čempionātā Dānijā pirmo reizi uz videotablo rāda spēlētāju maksimālo ātrumu un noslidoto distanci. Pēc tā spriežot, žiglākais hokejists Latvijas komandā ir Rūdolfs Balcers, kurš jož ar ātrumu 35 kilometri stundā, bet Visockis norāda, ka jāņem vērā arī citi rādītāji. Piemēram, Ronalds Ķēniņš ir arī ļoti stiprs un reizē ātrs, Rihards Bukarts – eksplozīvs. Spēles laikā līderi noslido piecus sešus kilometrus – lielākoties tie ir intervāli, turklāt ar divcīņām, tāpēc var tikai iedomāties, cik labai jābūt kondīcijai, lai veiksmīgi spēlētu augstākajā līmenī.

Latvijas izlases pirmajam vārtsargam Elvim Merz­ļikinam fiziskā sagatavotība esot ļoti laba. “Kustību amplitūda, reakcijas ātrums ļoti labi attīstīts, plastisks, garas rokas un kājas. Elvis nav no spēcīgākajiem hokejistiem, bet citas īpašības ir ļoti augstā līmenī un tās ļauj vārtos darīt to, ko viņš dara,” teic Ēriks Visockis, paužot gandarījumu, ka ieguldītais darbs nesis augļus un pirmo reizi deviņu gadu laikā sasniegts ceturtdaļfināls.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  =========

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

Draugiem Facebook Twitter Google+