×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.7°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
19. jūnijs, 2018
Drukāt

“Progresīvie” premjera amatam virza Putni (20)

Foto - Krists Spruksts/LETAFoto - Krists Spruksts/LETA

Roberts Putnis

Saskaņā ar partijas valdes lēmumu par premjera kandidātu tiek virzīts “Progesīvo” priekšsēdētājs Roberts Putnis, kurš vienlaikus būšot arī veselības ministrs. Tādējādi partija vēlas akcentēt veselibas nozares lielo politisko prioritati. Partijas priekšsēdētāja, kurš arī ieprieks bijis politiski aktīvs virzīšana par premjeru šķiet loģiska, bet līdz šim Putņa darbība vairāk bijusi saisīta ar pretkorupciju, dzimumu līdztiesības un mediju politikas jautājumiem nevis veselību. Viņš pats gan šeit nekadas pretrunas nesaskata. “Veselības ministram jābut pacientu ministram nevis jāpārstāv kādu šauru veselības nozares jomu, kā tas lielākoties bijis līdz šim, kad šo amatu pildīja ārsti, slimnīcu vadītāji un tamlīdzīgi,” paskaidroja Putnis.

Labklājības ministra amatam “Progresīvie” virza sociālās politikas ekspertu, dienesta “Samariešu atbalsts mājās” vadītāju Viesturu Kleinbergu. Izglītības un zinātnes ministra amatam nominēta Iespējamās misijas skolotāja Antoņina Ņenaševa, tieslietu un iekšlietu ministra amatam – juriste un cilvēktiesību eksperte Dace Kavasa, ekonomikas ministra amatam – uzņēmējs, bērzu sulu “Birzī” ražotājs Ervīns Labanovskis. Par finanšu ministru tiek virzīta ekonomiste Sandra Martinsone, satiksmes ministru – uzņēmējs un bijušais biedrības “Progresīvie” vadītājs Ansis Dobelis. Vides ministra amatā partija vēlas redzēt vides speciālistu Edmundu Cepurīti, arī zemkopības ministra amatam tiek virzīts vides speciālists – Jana Simanovska. Ārlietas “Progresīvie” uzticētu bijušajam partijas vadītājam Mārim Indulim Graudiņam, kultūras nozari – mākslas kuratoram Kasparam Vanagam, aizsardzību – politologam Olevam Nikeram. Vēlēšanu kandidātu saraksti vēl tikai tiekot gatavoti un ar tiem partija sola iepazīstināt jūlija vidū.

Partijas 40000 zīmju programmā uzsvars likts uz trīs pīlāriem. Pirmais – uz cilvēko orientēta veselības aprūpe un sociālā drošība kā valsts politikas galvenais mērķis. Otrais – jauna zaļā politika, kas iestājas par dabas vērtību saglabāšanu sabiedrības labklājībai un veselībai, taupīgu resursu izmantošanu un vides piesārņošanas novēršanu. Trešais – vieda ekonomika. “Ekonomikas izaugsmei jābūt sociālai un orientētai uz dabas un cilvķa resusu saudzēšanu un atjaunošanu, tai jāizturas ar cieņu pret dzīvajām būtnēm. To nedrīkst vērtēt tikai pēc IKP izaugsmes rādītājiem. Valsts izaugsmes vērtējumā noteicošam ir jābūt progresam saskaņā ar ANO Starptautisko laimes indeksu,” teikts programmā.

“Progresīvie” iepriekš mēģināja veidot apvienību ar liberālajām partijām “Latvijas attīstībai” un “Kustība Par”, bet sarunas bija neveiksmīgas un no tām palicis rūgtums – neformālās sarunas partijas viena otru vaino par programmas puktu piesavināšanos. Tādēļ “Progresīvie” apņēmušies startēt vēlēšanās vieni paši. Partija pavisam nesen pārsniegusi 500 biedru robežu, lai kvalificetos vēlēšanām, taču reitingos tās popularitāte ir zem 1%. Partijai nav arī itekmīgu sponsoru, tādēl tā pārtiek no biedru naudām un individuāliem ziedojumiem, bet priekšvēlēšanu kampaņu balstīšot uz aktivitātēm sociālajos tīklos internetā. Partijas līderis gan cenšas demonstrēt cīnassparu. “Pat ja izredzes ir drūmas, tas nenozīmē, ka jāapsēžas un jāpadodas. Mēs no savas puses darīsim visu, lai parliecinātu pēc iespējas lielāku sabiedrības daļu izdarīt izveli par politiku, kas neatkarīga no netīras naudas, kas piedāvā jaunus cilvēkus bez reputācijas traipiem, kas iestājas par patiesu sociāldemokrātisku politiku,” teica Putnis, piebilstot, ka šis neesot vienu vēlēšanu projekts.

“Progesīvie” biedrības statusā jau septiņus gadus esot cīnijušies par sociālu politiku. Viņaprāt no “netīrās naudas” Latvija neatkarīgas tikai divas partijas – paša vadītie “Progesīvie” un Jaunā konservatīvā partija.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. man būs par ko balsot

 2. tas ir pipecc pilniigaakasis-nmaz,ka pashi visi izskataas ,kaa no sunja un cuukas pakaljas izvikti-vinji atrod kautkooo taaaduuuu!?vinjam tachu nelaime uz gjiimja uzziimeeta&pakljaaviiga kukuljpieprasiishana,,luudot,,ak jeezinj!!!:)))

 3. Ak, Dievs, sargi Latviju! Nu viens par otru dullāks!

 4. Ja pederasti tagad ir progresīvie, tad jājautā uz kurieni mēs ejam?

 5. kā nav kauna?

 6. Vienkārši “super” – dupsētāju par premjeru !!! Būs R_inkem pāris….

 7. Vienkārši “super” – p_i_d_e_r_u par premjeru !!! Būs R_inkim pāris….

 8. Vienkārši “super” – pideru par premjeru !!! Būs Rinkim pāris….

 9. Jāņonkols no laukiem. Atbildēt

  Ak zeme atveries, lai ir kur paslēpties. Kur esiet Latvijas inteliģenti? Vai tiešām nav neviena mācīta ekonomista, kurš prastu atjaunot vienkāršu klasisko nodokļu sistēmu. Vai tiešām neviens nesaprotiet, ka galvenais ir ar labvēlīgu nodokļu politiku atjaunot mūsu valstī patēriņa un pārtikas preču ražošanu. Tikai tad visiem būs darbs un pārticība un nebūs jābrauc pasaulē laimi meklēt.

 10. progresīvie putņi galvā Atbildēt

  Šitas der visur; ķiršu laikā arī dārzā par biedēstu …

 11. Paskatieties viņu sastāvu, muldētāji, salīdziniet ar tagadējiem siles brāļiem- exboļševikiem un padomājiet pirms runāt.

 12. Piedod, tautieti, bet par tevi es nebalsošu.

 13. Par ko visi ārprāti? Domāju, ka tas ir viens cilvēks kuram baigi nepatīk R. Putniņš.

 14. Ārprāts!!!

 15. Mammīt mīļā. Par ko mums šis sods. Putniņš tikai vēl trūkst

 16. Kad beigsies “klaunāde”!

  • Klaunāde beigsies kad, LR vēlētāji nobalsos par Putni vai Bordānu. Tad tu ar saviem elkiem no ZZS, Vienotības, Saskaņas, VL & CO varēsiet iet zemnieku saimniecībās grāvjus tīrīt jo citur diez vai tādiem normālā valstī vieta atradīsies. Vai nu pa taisno uz RCC, kas būtu pat taisnīgāk.

Draugiem Facebook Twitter Google+