×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
16. septembris, 2015
Drukāt

Māra Libeka: Aizdomās turētos ­pārceļ labi atalgotos jaunos amatos (13)

Foto: LETAFoto: LETA

Armands Ploriņš

Beidzot Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vadītājs Armands Ploriņš ir izbīdīts no amata. Veselības ministram Guntim Belēvičam nebija viegli Ploriņam izsist ķeblīti, jo ātrās medicīniskās palīdzības vadītājs sākumā atteicās labprātīgi doties projām. Ar pretenzijām, ka šajā amatā jābūt ierēdnim un viņš tāds nav, bija par maz. Tad ministram palīgā devās Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), “izkratot” gan Ploriņu, gan viņa domubiedru Rīgas Reģionālā centra vadītāju Semionu Štrihu. Korupcijas apkarotājiem radušās aizdomas par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, kā arī bezdarbību, kas radījusi gandrīz 1,3 miljonu eiro lielu kaitējumu valstij, slēdzot līgumu par ātrās medicīniskās palīdzības automašīnu nomu ar Adigjozalam Mamedovam piederošo firmu. Bet, kas būtiski, pār Ploriņu samilzušie aizdomu mākoņi nav šķērslis, lai ministrs bez konkursa viņam piedāvātu jaunu, ne mazāk atalgotu amatu – Rīgas Austrumu slimnīcā izvietotā Baltijā lielākā operāciju bloka vadītāja krēslu. Tā ir liela atbildība, un nepietiek vien ar iemaņām administrēšanā – nepieciešamas arī plašas zināšanas medicīnā, īpaši ķirurģijā. Tagad slimnīca ir sprukās – kā lai atraida ministra piedāvājumu? Valdei ir tiesības to nepieņemt, jo tā ir neatkarīga, tomēr ministrijas pārraudzīta. Nepatiks valdes locekļi, izsludinās ārkārtas pilnsapulci un ieliks savus cilvēkus.

Savā laikā arī Muitas kriminālpārvaldes priekšniekam Vladimiram Vaškevičam, kuru KNAB turēja aizdomās par kukuļa došanu, uz karstām pēdām tika atrasta silta vieta Finanšu ministrijā.

Līdzīga, bet ne tik skarba situācija (viņu netur aizdomās par naudas izsaimniekošanu) izveidojusies Saeimas Valsts kancelejas direktoram Mārim Steinam, ar kuru konflikts radies gan iepriekšējās, gan pašreizējās Saeimas prezidijam. Jau divreiz sākta juridiskā procedūra, lai viņam uzteiktu darba līgumu, bet nesekmīgi. Tagad Steina pakļaušanai un darbības ierobežošanai izveidots jauns amats – Saeimas ģenerālsekretārs, kurā iesēdināta bijusī Latvijas Institūta direktore Karina Pētersone.

Lai veselības ministrs varētu tikt vaļā no Valsts zāļu aģentūras amatpersonas Daces Ķikutes, svaigs amats izveidots arī Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centrā – Ķikutes kundze tur pildīs direktores vietnieces pienākumus.

Ņemot vērā šo gadiem valstī piekopto praksi, jābrīnās, kāpēc cits amats neatradās “Latvijas dzelzceļa” šefam Uģim Magonim, kuru, tāpat kā Ploriņu un Štrihu, tur aizdomās, turklāt pēdējos divus par lielāku naudas summu nekā dzelzceļa koncerna priekšnieku.

Kāpēc veselības ministrs Ploriņu neatstādināja vismaz uz izmeklēšanas laiku? Droši vien tādēļ, ka nav pārliecības, ka Ploriņa vainu pierādīs, un tad būs jāizmaksā kompensācija, kā tas noticis ar ne vienu vien atstādināto. Tāpēc labāk, lai ir projām no acīm jaunā amatā ar tikpat labu algu kā zaudētajā postenī.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. aizvrotēja?

 2. Dīvaini, ka cienījamā žurnāliste, kas parasti atspoguļo norises augstākajās valsts pārvaldes institūcijās, nezina to nosaukumus. Nav tādas Saeimas Valsts kancelejas. Ir Saeimas kanceleja. Un ir Valsts kanceleja (tā nodrošina Ministru kabineta darbu). Divas dažādas iestādes.

 3. lielos blezus cel un cels vel lielakos amatos ta ir bijis un bus!!

 4. cina ar latvijas astonkaja dzirnavam.

 5. Kārtējie Belēviča mēsli.

 6. Ploriņš nevienā amatā, kuru ieņēmis līdz šim, nav godīgi pildījis sev uzliktos pienākumus, bet viņu kā NEAIZSTĀJAMU ROTĒ UZ NĀKAMO ienesīgo amatu.
  Ko brīnāmies, ka Latvija neattīstās visus šos 25 gadus. Tas tāpēc, ka neviens no amatā esošajiem nenes NEKĀDU ATBILDĪBU AR AMATU UN MANTU PAR SASTRĀDĀTAJĀM NELIKUMĪBĀM.
  TIESU SISTĒMA PILNĪGI LATVIJĀ NESTRĀDĀ, VALDA VISATĻAUTĪBA.
  ZŪD TICĪBA ŠAI VALSTIJ AR KATRU DIENU.

 7. Vai žurnālisti neko nav dzirdējuši par nevainības prezumpciju!?!? Ko tad cilvekam darīt pēc tam kad viņam policija uzsakusi kriminālprocesu – nošauties uzreiz? Jebtomēr strādāt un pelnīt ģimenei un valstij!? Jeb tīties prom no šīs valsts!

 8. Magonis… Acīm redzot Magonis tik dāsni nedalījās,tāpēc arī tika ”uzmests”

 9. Komunistu prakse.

  • Komunistus tomēr nevajadzētu jaukt ar BOĻŠEVIKIEM KRIEVIJĀ !
   Komunisti, aiz sava naivuma, ticēja, ka ir abstrakts GODĪGUMS (kā daļa kristiešu tic, ka aiz mākoņa sēž DIEVS).
   Boļševiki tic tikai plintēm un dūrēm – tur tā atšķirība !

 10. bet kā citādi mūsu valsts astonkājis tikai rotēē…:)))

 11. Onkuļu būšana ir ļoti spēcīgs iestādījums, darba kvalitāte te nav svarīga.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Rēķinu par ūdeni nesamaksājāt?

Latvijas lauksaimniekiem problēmas sagādājis ilgstošais sausums. Izdegušas ganības, tāpēc lopiem nav ko ēst. Lietus trūkums radījis negatīvu ietekmi arī graudu un augļu audzētājiem. Pērn daudziem lauksaimniekiem zaudējumus radīja rudens lielās lietavas. Latvijas lauksaimniekiem problēmas sagādājis ilgstošais sausums. Izdegušas ganības, tāpēc lopiem nav ko ēst. Lietus trūkums radījis negatīvu ietekmi arī graudu un augļu audzētājiem. Pērn daudziem lauksaimniekiem zaudējumus radīja rudens lielās lietavas.

Vai šogad Jāņu svinēšanai nebūs par maz laika?
Draugiem Facebook Twitter Google+