Foto – AFP/LETA

Projektā rada savu DJ setu un ballīti 0

Šī gada sākumā “Rīgas DJ skola” īstenoja “Erasmus+” projektu, kurā kopumā 20 jaunieši no Latvijas un Igaunijas apguva dīdžejošanas un mūzikas producēšanas prasmes, bet desmit dienu ilgais pasākums beidzās ar katra dalībnieka uzstāšanos un pamatīgu ballīti tobrīd vēl eksistējošajā klubā “Pulkvedim neviens neraksta”.

Reklāma
Reklāma

Katram sava muzikālā gaume

Notriektā tautumeita 7
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63
Lasīt citas ziņas

Projektā “Baltic DJ school” dalībnieki sadalījās dažādu interešu grupiņās, taču galvenie virzieni bija divi – mūzikas atskaņošana jeb dīdžejings un elektroniskās deju mūzikas producēšana. Desmit dienās katrai grupai vajadzēja radīt skaņdarbus, ko projekta noslēgumā atskaņot klubā.

“Sanāca tā, ka divas lielās grupas sadalījās vēl mazākās, jo katram bija sava muzikālā gaume. Līdz ar to grupas beigās demonstrēja nevis vienu gatavu skaņdarbu, bet gan uzreiz trīs, kas bija atbilstoši katra vēlmēm,” atceras viens no projekta dalībniekiem – Dmitrijs, kura dīdžeja vārds ir Almost xFamous.

Pieredze nebija obligāta

CITI ŠOBRĪD LASA

Tomēr, lai spētu sagatavot galaproduktu, darbs nebūt nebija viegls un rožu ziediem kaisīts – dalībnieki darbojās aptuveni astoņas stundas dienā.

“Tiem, kuri jau bija kārtīgāk apguvuši un aizrāvušies ar projektā notiekošo, ļāva strādāt arī ilgāk. Bija arī tādi, kuri darbojās pa naktīm, tā ka viss notika diezgan intensīvi,” pauž Dmitrijs, kuram pašam jau ir vairāku gadu pieredze dīdžeja mākslā, taču projektā varēja piedalīties arī tādi jaunieši, kuriem tās nebija.

Vienai no projekta dalībniecēm – Kristīnei – vispār neesot bijusi nekāda pieredze dīdžejošanā, taču tā neesot bijusi problēma, jo viņa nāca klajā ar savām idejām. Tās bija citādākas nekā pārējiem jauniešiem, kuri šajā lauciņā bija darbojušies jau iepriekš, tāpēc pārējiem bijis izaicinājums tās realizēt.

“Priekšzināšanas nebija kā priekšrocība šajā projektā. Mums bija formāla pieteikuma anketa, kas jāaizpilda internetā – bijām pieejami visiem. Tā kā jauniešu projekti ir par pieredzes un zināšanu apmaiņu, nešķirojām, vai dalībniekiem ir iepriekšēja pieredze dīdžejošanā vai nav,” atklāj projekta autore Kristiāna Kalniņa, kura ir viena no “Rīgas DJ skolas” dibinātājām.

Donu samiksē ar drum&bass ritmiem

Projektā nebija tā, ka dalībnieki tikai mācītos un strādātu pie saviem skaņdarbiem, atklāj Kristiāna. “Mums bija arī izpētes gājieni – devāmies uz “Radio SWH” studiju, paskatījāmies, kā tur strādā. Viesojāmies arī producēšanas studijā un Latvijas Nacionālās bibliotēkas Audiovizuālajā nodaļā.”

“Pirms projekta vispār nezināju, kas un kā būs, taču tā laikā sapazinos ar daudziem dīdžejiem. Tagad, ja man ir kādi jautājumi, varu droši vērsties pie viņiem,” saka vēl viena projekta dalībniece – Lelde, kura dīdžeja ampluā darbojas neilgi, viņas segvārds ir DJ Lelde.

Reklāma
Reklāma

“Bija forši redzēt katra dalībnieka tehniku, jo kopā sanāca komerciālās un nekomerciālās mūzikas piekritēji. Katrai mūzikai ir sava miksēšanas tehnika un pieeja. Tāpēc, ja vairāk būsi saskāries ar komerciālo mūziku, būs pavisam neparasti redzēt, kā tiek apstrādāta nekomerciālā. Kāds puisis Dona dziesmu samiksēja kopā ar drum&bass stila ritmiem. Dažs kaut ko tādu vispār nevarēja pat iedomāties. Šādi gadījumi liek vairāk domāt ārpus rāmjiem,” uzskata Dmitrijs.

“Rīgas DJ skolai” prātā jau nākamais “Erasmus+” projekts – par radio šovu veidošanu.

UZZIŅA

Projekta dalībnieku radītos skaņdarbus var noklausīties: https://soundcloud.com/rigasdjskola/sets

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.