Ekonomika
Bizness

Meklē tehnoloģiskas alternatīvas apdrošināšanā0

Foto: Fotolia

Igaunijas insurtech, proti, apdrošināšnas nozares jaunuzņēmumu, pārstāvis Risto Rosars mēģina izveidot jaunu apdrošināšanas starpniecības uzņēmumu, kura pamatā būtu blokķēžu tehnoloģija, vēstīts “Latvijas Avīzes” pielikumā “Latvijas Bizness”.

Risto Rosars stāsta, ka apdrošināšanas starpniecības būtība ir atvest risku pie apdrošināšanas kapitāla. Pašreiz to dara apdrošināšanas aģenti, taču nekur nav teikts, ka pēc pieciem vai desmit gadiem apdrošināšanas tirgus turpinās funkcionēt tāpat.

To iespējams darīt arī citādi – līdzīgi kā “Lloyds” Londonā. Proti, “Lloyds” nav apdrošināšanas uzņēmums, tas būtībā ir tirgus laukums, kurā risks atrod sev atbilstošu apdrošināšanas kapitālu.

Tas strādā lieliski, izņemot to faktu, ka tehnoloģiski šis process ir ārkārtīgi novecojis. To iespējams aizstāt ar mūsdienu blokķēžu tehnoloģiju, kas nodrošina pilnīgu procesa pārskatāmību visiem tirgus dalībniekiem – šādi nodrošinot visu apdrošināšanas procesa dalībnieku iesaisti un augstu uzticēšanās līmeni.

“Blokķēžu tehnoloģija jau ir tam gatava un šāds risinājums izmaksātu daudz lētāk nekā pašreizējais.”

R. Rosars informēja, ka darbs pie projekta notiekot jau desmit mēnešus kopš 2018. gada sākuma. Šobrīd jaunās platformas demo versija tiek demonstrēta potenciālajiem jaunā apdrošināšanas rīka dalībniekiem un pirmie no tiem jau piekrituši to lietot.

“Pašreiz savu gatavību lietot jauno platformu apliecinājuši ap 60 brokeru dažādās valstīs ar kopējo parakstīto prēmiju apmēru 300 milj. ASV dolāru apmērā. Projekts saņemot atbalstu arī no tirgus uzraudzības iestādēm.”

2019. gadā paredzēts iegūt apdrošināšanas darbības licenci Eiropas Savienībā un pārdot apdrošināšanas prēmijas miljona dolāru apmērā. Plānots palielinot šo apjomu līdz 300 miljoniem ASV dolāru līdz 2022. gadam. Projekta nosaukums ir “Black Insurance”.

LA.lv