×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
7. jūnijs, 2013
Drukāt

Projekts pilnveidei un sadarbības veidošanai ar kaimiņvalstīm


Publicitātes fotoPublicitātes foto

Rīgas Kosmētikas skola (RKS) izmanto “Leonardo da Vinci” mūžizglītības projekta iespējas.


 

Eiropas Savienības (ES) Mūžizglītības programmas piedāvā dažādas iespējas, kā pilnveidot savas zināšanas un prasmes. Viena no šādām programmām ir “Leonardo da Vinci” partnerības projekti, kas paredz sadarbības veidošanu starp programmas partnervalstīm ar mērķi uzlabot profesionālās izglītības kvalitāti Eiropā un veicināt inovāciju ar starptautiskās sadarbības palīdzību.

Maija sākumā “Leonardo da Vinci” projekta ietvaros RKS audzēknes un pasniedzējas piedalījās starptautiskā sanāksmē Helsinkos. RKS jau divus gadus piedalās šajā projektā. Patlaban notiek noslēdzošais posms, kad visas partnerorganizācijas dalās ar projekta ietvaros sasniegtajiem rezultātiem.

RKS direktore Nellija Janaus stāsta, ka ideja izmantot kādu no ES Mūžizglītības programmu piedāvātajām iespējām bijusi jau labu laiku pirms 2011. gada, tomēr trūcis zināšanu akurātai un precīzai visu projekta iesniegšanas prasību izpildei.

Kad radās iespēja sadarboties ar cilvēkiem, kas specializējušies Eiropas projektu rakstīšanā, viņa nešauboties to izmantoja un ne brīdi nenožēlo savu izvēli, jo projekta laikā ir iegūtas daudzas noderīgas zināšanas un prasmes, ko tagad var lietot arī ikdienas darbā.

Tā kā šis ir sadarbības projekta pēdējais gads, RKS 1. kursa studente Sabīne Biuka paspēja piedalīties vien noslēdzošajā sanāksmē Helsinkos. “Šī bija lieliska iespēja redzēt, kā strādā Helsinku skolas pasniedzēji un studenti – tas ir studiju nodrošinājuma līmenis, uz kuru tiekties,” stāsta S. Biuka un norāda, ka projekta laikā veidotā kopīgā mācību metodisko materiālu datu bāze angļu valodā būs ļoti noderīga turpmāko studiju laikā.

N. Janaus ir lepna par savām studentēm, kas “Leonardo da Vinci” partnerības projekta ietvaros prezentēja savus darbus un pērn sekmīgi absolvēja CIDESCO Rīgas Kosmētikas skolu. Viena no viņām – Marija Nekrasova – stāsta, ka “šis projekts devis ierosmi pašai izkopt un atjaunot savas prasmes, papildinot tās ar ārvalstu kolēģu pieredzi”. Tieši dalīšanās ar savu pieredzi un darba stilu ir vislielākais ieguvums no piedalīšanās projektā tāpēc, ka Marija nekad nebija domājusi, ka ierastie kosmētisko procedūru posmi un to izpildījums var būt tik dažāds. Marija norāda, ka papildu ieguvums ir kontakti, kas nodibināti ar Tallinas un Helsinku CIDESCO skolu studentiem un pasniedzējiem.

Arī Agita Cimoška pagājušajā gadā absolvēja Kosmētikas skolu un piedalījās partnerības projekta organizētajā tikšanās reizē Igaunijā.

“Projekts, iespējams, uzliek nedaudz vairāk pienākumus, tomēr tas ir patīkami, jo gūsti gandarījumu par atzinīgi novērtēto darbu ne tikai no saviem pasniedzējiem, bet arī no kaimiņvalstu kolēģiem. Tā ir iespēja paplašināt savu redzesloku un apgūt tehnikas, kas pie mums nav pieejamas, ” teic Agita.

Projekts ir noslēdzies veiksmīgi un gan RKS direktore, gan studentes ir pārliecinātas par turpmāko sadarbību ar Tallinas un Helsinku kolēģiem. Meitenes, kas piedalījās “Leonardo da Vinci” projektā, mudina nešaubīties un piedalīties projektos tāpēc, ka tie sniedz vērtīgu un aizraujošu profesionālo pieredzei, kas būs noderīga vēl ilgi.

RKS “Leonardo da Vinci” partnerības projekta nosaukums ir “Development of joint learning material for beuticians”, kurā piedalījās tās iniciatori – Rīgas Kosmētikas skola, Latvijas Kosmētiķu un kosmetologu asociācija, CIDESCO skolas Helsinkos un Tallinā. Šodien, 7. jūnijā, RKS studentu konferencē prezentē svarīgākos projekta rezultātus un sasniegumus.

 

Fakti

“Leonardo da Vinci” programma

sniedz iespēju iegūt darba un dzīves pieredzi citās valstīs, paplašināt cilvēka redzesloku, veicināt intelektuālo attīstību un celt vispārējo profesionālo zināšanu līmeni,

programmu Eiropā ieviesa 1994. gadā, Latvijā tā savu darbību sāka 1998. gadā,

programmā piedalās 33 valstis – 27 ES dalībvalstis, Eiropas Ekonomiskās zonas dalībvalstis un arī ES kandidātvalstis. Sīkāka informācija par ES Mūžizglītības programmām un iespējām tām pieteikties ir atrodama Valsts izglītības un attīstības aģentūras mājas lapā.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+