ventspilszinas.lv

Prokopčuka ar jaunu Latvijas rekordu ieņem ceturto vietu Ņūkāslas pusmaratonā 0

Latvijas skrējēja Jeļena Prokopčuka svētdien ar jaunu Latvijas rekordu finišēja ceturtajā vietā Ņūkāslā notikušajā “Great North Run” pusmaratonā, informē organizatori.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

Prokopčuka 21,097 kilometrus garajā distancē (13,1 jūdze) finišēja pēc stundas, astoņām minūtēm un septiņām sekundēm, uzvarētājai Tirunešai Dibabai no Etiopijas zaudējot 34 sekundes. Iepriekšējo sev pašai piederošo Latvijas rekordu, kuru Prokopčuka bija uzstādījusi 2001. gadā Bristolē, viņa laboja par 36 sekundēm.

Olimpisko spēļu čempione 10 000 metru skrējienā Dibaba, kura pirmo reizi karjerā startēja pusmaratona distancē, finišēja pēc stundas, septiņām minūtēm un 33 sekundēm. Otrā palika Edna Kiplagata no kenijas (1.07:39), bet trešā bija vēl viena etiopiete Tiki Gelana (1.07:46), kura Londonas olimpiskajās spēlēs uzvarēja maratonā.

Prokopčuka ilgu laiku skrējienā atradās līderpozīcijās vadošo skrējēju grupā, taču neilgi pirms finiša viņa atpalika no Āfrikas skrējēju trio.