Prokopčuka izcīna desmito vietu Londonas maratonā 0

Pirmās maratona sacensības pēc četru gadu pārtraukuma svētdien aizvadīja Latvijas rekordiste Jeļena Prokopčuka, izcīnot desmito vietu Londonas maratonā.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

42,195 kilometrus garo distanci Prokopčuka veica divās stundās, 27 minūtēs un četrās sekundēs, no uzvaru izcīnījušās kenijietes Marijas Keitani atpaliekot par astoņām minūtēm un 27 sekundēm. Keitani šajās sacensībās uzvarēja otro gadu pēc kārtas.

Kenijas sportistes ieņēma pirmās piecas vietas, bet Prokopčuka bija trešā labākā no Eiropas skrējējām.

Ar šo rezultātu Prokopčuka izpildīja arī Londonas olimpisko spēļu A normatīvu maratonā, tomēr pēdējā laikā sportiste apsver, ka Olimpiādē tomēr startēs 10 000 metru distancē, jo maratona starts tiks dots dienas vidū, kad pilsētā varētu būt karsti laika apstākļi, kas būtu viņai neparocīgi.

Kā ziņots, olimpisko spēļu B normatīvu pašlaik izcīnījušas divas citas Latvijas sportistes Ilona Marhele un Dace Lina.

Prokopčuka ir piedalījusies trijās olimpiskajās spēlēs, bet 2005. un 2006.gadā viņa uzvarēja prestižajā Ņujorkas maratonā, kļūstot tikai par sesto sievieti, kura to izdarījusi vairāk par vienu reizi.

Līdz šim pēdējo maratona skrējienu Prokopčuka bija skrējusi 2008.gada aprīlī, kad izcīnīja ceturto vietu Bostonas maratonā. Pēc tam viņa atpūtās no maratona, veicot īsākas distances, kā arī laižot pasaulē pirmdzimto.

Arī vīriešu konkurencē Londonas maratonā triumfēja kenijieši, izcīnot pirmās divas vietas. Labākais bija Vilsons Kipsangs, kurš finišēja pēc divām stundām, četrām minūtēm un 44 sekundēm, par divām minūtēm un septiņām sekundēm apsteidzot Martinu Lelu. Viņš, pateicoties finiša sprintam, par sekundi apsteidza Tsegaju Kebedi no Etiopijas.

Kipsanga rezultāts bija tikai par četrām sekundēm lēnāks nekā trases rekords.