Prokopčuka olimpisko maratona sapni piepilda ar 12. vietu 3

Latvijas garo distanču skrējēja Jeļena Prokopčuka svētdien Riodežaneiro olimpisko spēļu maratonā izcīnīja augsto 12.vietu.

Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis
VIDEO. “Sēžu ceļmalā un netieku mājās!” Latviete ar asarām acīs stāsta par nedienām ar elektroauto
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17

Par čempioni tika kronēta Kenijas skrējēja Džemima Sumgonga, kura 42,195 kilometru garo distanci veica divās stundās 24 minūtēs un četrās sekundēs, bet Prokopčuka viņai zaudēja piecas minūtes un 28 sekundes, kas deva 12.pozīciju.

Sudrabu izcīnīja Junise Džepkirui Kirva no Bahreinas, kura čempionei zaudēja deviņas sekundes, bet bronzas medaļas ieguvēja Mare Dibaba finišēja vēl 17 sekundes vēlāk.

Olimpisko spēļu maratonā piedalās arī Latvijas gargabalnieces Ilona Marhele un Ariana Hilborna, kuras sasniegušas 35 kilometru atzīmi.

Tieši 39 gadus vecā Prokopčuka ir Latvijas spēcīgākā garo distanču skrējēja. Līdz šim viņa piedalījusies trijās olimpiskajās spēlēs, bet iepriekšējo reizi to darīja pirms 12 gadiem Atēnās, veicot 10 000 metru skrējienu.

Turpmākajās reizēs viņa no dalības olimpiskajos maratonos izvairījās, sakot, ka sacensību norises vietās ir pārāk karsts.

Iepriekšējo reizi Prokopčuka maratonu skrēja aprīlī, kad izcīnīja ceturto vietu Bostonā, finišu sasniedzot pēc divām stundām 32 minūtēm un 28 sekundēm.

Prokopčukas ir 2005. un 2006.gada Ņujorkas maratona čempione, kā arī 2005. un 2015.gada Osakas maratona uzvarētāja.

Riodežaneiro olimpiskās spēles risināsies līdz 21.augustam.

Latvijas izlases pieteikumā ir 34 sportisti, kuri startē 13 sporta veidos, taču zināms, ka Olimpiādē nestartēs traumu guvusī šķēpmetēja Līna Mūze.